1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Kurban Bayramı ve Hayra Ortak olmak...
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Kurban Bayramı ve Hayra Ortak olmak...

A+A-

Bugünlerde Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz.  
Bütün okuyucularımın ve Diyarbakır halkımın bayramını tebrik ediyorum. Ülkeme ve halkıma mutluluklar, sağlıklar, başarılar ve barış dolu günler getirmesini temenni ediyorum...  
Sıkıntılarımızın ve talihsizliklerimizin bir an evvel son ermesini diliyorum.  
Dinimizde Ramazan ve Kurban olmak üzere iki bayramımız vardır. Her iki bayram da Hicret'in ikinci yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır.  
Bayramlar sadece sevinç günlerimiz değildir. 
En büyük sevincimiz, en büyük bayramımız, ulusumuz, ülkemiz ve ulusal mutluluğumuzdur. Bölünmezliğimiz, bütünlüğümüz ve bu bölünmez bütünlüğün ülküsünde yaşanan huzurumuz, güvenimiz, refahımız ve iftiharımızdır. 
Beni zaten biliyorsunuz siz hayırsever vatandaşlarımızın yapmak istediği yardımları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdığımı bunun yanı sıra kendi imkanlarımla yardımcı olduğum yüzlerce ve hatta binlerce insan oldu yüzlerce insanın sağlığı için koşturup durduğumu... İşte bu bayram günleri de hayır yapmak için fırsat günleri benim için... Çünkü bugünlerde kurbanlar kesilir ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır ancak birilerinin de vesile olması lazım... Ben bu amaçla Kurban Bayramı sabahı bayram namazını kılar kılmaz motorsikletimle  Güzel İlimiz Diyarbakırın dört köşesinde ihtiyacı olan mazlum insanlar yardım kurban eti ve gıda yardımlarıyla başladım hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında mekik dokumaya...  
İnancınız Allah'tan olsun bir saniye bile boş durmadım... O kadar çok ihtiyaç sahibi aileye ulaştıkki hem mutluluk duydum hem hüzünlendim. Bu hayır koşturmalarım devamlı sürecektir.  
Ama işte bazı kendini bilmez insanlar yaptığım hayır işlerine bakmayarak saçma sapan konuşmalarla beni üzüyorlar. Siz değerli okuyucularıma onları şikayet etmek istiyorum. Bana ne diyorlar bazı ucuz klavye kahramanları biliyormusunuz? “Hayır gizli yapılırımış”... “Ben güya reklam yapıyormuşum”... biz bilmiyormuyuz hayrın gizli yapıldığını dangalaklar. Ben sadece hayra vesile olan şahısım ihtiyaç sahibi kişiler bana ulaşarak ihtiyaçlarını söylüyor bende hayırseverlere ulaştırıyorum. Ben reklam yapmaz isem bunlar bana nasıl ulaşacaklar ben nasıl hayırseverlere ulaşacağım. Siz bir kaç ucuz klavye kahramanlarını Allah'a havale ediyorum. Eğer hayır yapmak reklam yapmaksa evet ben en büyük reklamcıyım ve reklam yapmayada devam edeceğim. 
Bu hayır yolculuğunda bana yardımcı olarak hayra vesile olan siz değerli dostlarımada sonsuz teşekkür ediyorum. Arkamda sadece en büyük servetim yapılan dualardır. 
Bir dahaki yazımda görüşmek temenniyisiyle Kurban Bayramı, hepimize kutlu olsun... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT