1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kupayı bırak Lige bak!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kupayı bırak Lige bak!

A+A-
Bakın burada özelikle şunu belirtmek isterim ki hem Azrailler Diyarbakırspor taraftarlarının yaklaşık beş yıldan beridir maçlarda gösterdiği centilmenlik örneğini hiç kimse göz ardı edemez.
 
GÖRÜLMEMİŞ BİR OLAY "200 GÜVENLİK"
 
Diyarbakırspor Türkiye Kupası'nda  Samsunspor'la yapacağı maçtan 
bir gün önce özel güvenlik sorunu yaşandı. Daha önce Diyarbakır'da oynanan maçlarda yaklaşık 70 tane özel güvenlik görev almaktaydi, ama  ne hikmetse il güvenlik kurulundan çıkan karara göre bundan sonra  Diyarbakır' da oynanacak maçlarda güvenlik  sayısının 200 olarak belirtimişti. Bu durumun kulübe maliyeti 15bin tl dir. 3.Ligde bir takım için bu kadar külfetli bir meblağın getireceği yükü buyrun siz düşünün.  Böyle bir ugulama kafalarda 
soru işareti bıraktı.
 
Allah aşkına soruyorum sizlere, Başta Süper lig olmak özere PTT.1.ci ve ikinci ligi de oynanan tüm maçlarda bu kadar özel güvenlik görevlisi görev almamıştır.
 
Alınan bu karar karşısında il emniyet müdür yardımcısı Akın beyle yaptığımız görüşmede bu kararın biran önce düzeltmesini aksi durumda Samsunspor maçına çıkmayacağımızı söyledik.
 
Çünkü Diyarbakırspor'un hiç bir geliri yok ve hiç bir yerden de beş kuruş yardım almadan kulübün tüm yükünü şu anda bir tek kulüp başkanı sırtlıyor o nedenden dolayi her kesin bu takıma sahip çıkması gerekir. burdan bunu belirtmek istiyorum  Diyarbakırspor kendi evinde oynayacağı her maçın kulübe yaklaşık maliyeti 30 bin tl olduğunu, tüm bunları hepsini Akın beye anlattık. Kendiside sağolsun gayet olgun bir şekilde bizi dinledi ve bu konuda yardımcı oldu. İl emniyet müdür yardımcısı Akın beyın bu konuda göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı kendisine teşekkür ederiz.
 
Maç öncesinde Azrailler önce Samsunspor takımını tribüne çağırarak hoşgeldiniz tezahürat'larda bulundular.  daha Sonrada iki takımı elele  tribüne çağırarak tezahüratta bulundular işte futbolun güzeligi budur.
 
Gelelim maça Taraftar desteğini arkasına alarak Maça hızlı ve istekli başlayan Diyarbakırspor rakibini üzerine baskı kurarak gol bulmak adına herşey yaptı ama yakaladığı gol fırsatlarını değelendiremedi. Maçın orta hekemi tarafından penaltı ile alakası olmayan bir pozisyonda  rakip Samsunspor lehine verilen penaltı kararı gerçekten çok ağır bir karardı ve Samsunspor penaltıda atığı  gole ilk yarıyı önde tamamladı.
 
Maçın ikinci yarısınada hızlı başlayan ve gol için Samsunspor kalesine yüklenen ve  baskı kuran Diyarbakırspor yinede yakaladığı gol fırsatlarını değelendiremedi. Atak üstüne atak yapan Diyarbakırspor yine hakeme takıldı. Maçın hakemi birkez daha rakip Samsunspor lehine hem penaltı verdi hemde Mehmet özdıraz'a kırmızı kart göstererek Diyarbakırspor'u rakibi karşısında  On kişi bıraktı.
 
EMEK HIRSIZLARI
 
On kişi kalmasına rağmen rakibinden daha iyi oynayan ve oyunun tüm hakimiyetini eline alan Diyarbakırspor ne yazık'ki yinede yakaladığı gol fırsatlarını değelendiremedi buna rağmen maçın sonuna kadar mücadeleyi ellden bırakmayan Diyarbakırspor son dakika penaltıda bulduğu gol  Samsunspor 2- 1- mağlup olmaktan kurtulmadı ama Samsunspor'a değil hakeme mağlup oldu.
 
Maç sonuda Diyarbakırspor'un oynadığı güzel futbollu ile göz doldururken tribündeki taraftalardan büyük alkış aldı.
 
ÖRNEK TARAFTAR GURUBU  AZRAİLLER
 
Bu arada maçın başlamasi ila birlikte bitmeke tükenmek bilmeyen enerjisi ile 90 dakika boyunca hiç susmadan Diyarbakırspor'a destek veren Azrailler gurubunun her bir ferdine ayri ayri teşekkür ederim ve alınlarından öperim.
 
Hafta sonu oynanacak olan Yeşil Bursa karşılaşmasında bu oyunu ortaya koyarsak emin olun kimse bizi duruduramaz. Biz taraftara düşen tek görev tribünde 90 dakika susmadan takıma destek olmaktır. Bu kulübe kimse zarar vermeye kalkmasın, yapacağınız en küçük olumsuz bir harekete bu kulübe pahallıya patlar.. 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT