1. YAZARLAR

  2. Mahmut Şimşek

  3. Kudüs(Jerusalem)Gitti. Kimse Size İnanmaz
Mahmut Şimşek

Mahmut Şimşek

Siyasi Analist - Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Kudüs(Jerusalem)Gitti. Kimse Size İnanmaz

A+A-

Ey Müslümanlar, bu adamın adını tam yazın ve unutmayın. Donald JohnTrump. Bu gece Türkiye saatiyle 21.00 da Trump’un masa başında “Kudüs’ü Jerusalem’i İsrail’in başkenti  yaptım!” demesi tarihsel olarak, benim için naçizane iki bakımdan çok anlamlı ve çok önem ifade etmektedir. 
 
Biri; İslam tarihinin yenilmez ve unutulmaz büyük Kürd komutanı Selahaddin’in Sandukasının, yine böyle bir Aralık ayında; 11.12.1917 tarihinde tekmeleyen İngiliz Orgeneral Edmund Allenby den sonra, tam yüzyıl sonra yine aynı ayda bugün; 06 Aralık 2017 de ikinci kez yine Kudüs aşığı Selahaddini rahatsız eden şahsiyet ve unutulmayacak adam bu kez ABD Başkanı Trump’tır ve artık o masa başında işgali başarırsa, gerek Yahudi gerek İslam tarihinde unutulmayacak bir fenomendir artık.
 
Bu tarihi olayın ikincisi ayağı ise; bana her nedense Mazlum Kürd kardeşlerin yaşam biçimini halkına danışmak amacıyla  25 Eylül deki Referandumu hatırlatması oldu. Evet nedense... O Referandumda, dört komşu Müslüman devletin, o günkü birlik ruhunu, mahşerin dört atlısı gibi kıyametler koparan halleri, her Kürd gibi benim de gözümüzün önüne geldi. Bu dört Müslüman devletin  masum, mağdur, mazlum, haklı ve de dürüst Kürd kardeşine nasıl da yiğitlik tasladıklarını ve nasılda Atilla’ya, Mardonius’a ve Seyfullah’a özenen haykırışları bize hatırlattı. O haykırışları, naraları ve 200 küsür binlik, birleşik orduları hatırladığımız için, hala Kudüsten umudumuzu kesmedik. Kesmek istemediğimizi,  biraz merakla  biraz da ümitle onlardan bir şeyler bekliyor ve Kudüs’ü geri istiyor olmamızdandır. Çünkü o Referandum öncesi ve sonraki esir alıcı psikolojik, baskıcı sesleri hala Kürdün kimsesiz ve mazlum kulaklarında çınlamaktadır. O kadar çok korkmuşuz ki, birleşip Kürdünü döven ve korkutan bu devletleriniz; “herkesi dövebilir “ intibasını, biz mazlum Kürd’de kalıcı iz bırakmıştır.
 
Şimdi sizlere bir Müslüman olarak  sesleniyorum; bu dört devletteki ortalama 250 milyonluk nüfus kitlesi olan siz Müslümanlara!
Ey Müslüman ve devletlu Kardeşlerim!
De hadi, artık gün laf kalabalığı yapma günü değil.
Eğer yalnız Kürde kahraman ve Münafık değilseniz, Gün, iman günüdür. 
Ve inanın dün en masumane hakkı olan referandumuna karşı çıkıp böldüğünüz, bozduğunuz ve aklınızca korkuttuğunuz Kürdler, Mesele Kudüs ise, yine kimseye darılmaz ve yine en başta ve safça birer Müslüman olarak sizleri yalnız bırakmayacaktır! Çünkü hiç biriniz Kürdler kadar ne dost ne de Müslümansınız.
Gelin Cami önlerinde somun pehlivanı gibi bağırarak, tatmin olmak için, peşrev yapmayı bırakın. Ayıptır, günahtır. De hadi gelin ey Fars, Arap, Türk Müslümanlar. Selahaddin-i Kürdinin torunları sözde değil, imanıyla, imkanıyla sizden önce ayaktadır.
Müslüman devletler olarak sizin Müslümanlık meddahlığınıza kof ve zavallı duruşunuza artık kimse inanmıyor ki, Jerusalem’in-Kudüs’ün işini masa başında bitirdiler.
Sizler, 1991 körfez savaşında başlayan bir hikaye de, 2017 de de Katar’da ve Kürdün Referandumunda Kudüs’ü peşkeş çektiniz.  
Keşke, şimdi yalnız Kürdünüze erkek olmadığınızı dünyaya gösterme pertavınız (gücünüz) olsaydı...
Ama nerde…
Sizi gidi kendine Müslüman, Kürdüne kahramanlar…
 
Size çok ciddi Mahmut Şimşekçe bir soru;

Jerusalem-Kudüs’ün masa başında alınması, Ortadoğuda 2. Sykes picot’un başlangıç tarihi olmasın?

Önceki ve Sonraki Yazılar