1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Küçük düşünmenin bedeli
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Küçük düşünmenin bedeli

A+A-
3.Ligde Şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor deplasmanda Kırıkhanspor'a 2-0 mağlup olarak şampiyonluk şansını mucizelere ya da bir başka bahara bıraktı.
 
Asıl büyük balığı geçen hafta elimizden kaçırdık. Diyarbakırspor geçen hafta kendi evinde 
Keçiörengücüspor'la berabere kalarak taraftarlarına
hayal kırıklığı yaşatırken hem de Şampiyonluk yolunda da çok ağır bir darbe almıştı.
 
Diyarbakırspor Çarşamba günü deplasmanda Bafraspor'u 5-1 yenerek rakiplerle arasındaki puan farķını koruyan Diyarbakırspor, pazar günü  Kırıkhanspor'la yapacağı maçın çok zorlu olacağını da yazmış ve söylemiştik, öyle de oldu.  
 
Bundan tam 11 hafta önce, Diyarbakırspor tribün lideri  
Fırat Güneş bizzat başkan İlhanlı'ya  aynen şunu söyledi "Kırıkhanspor maçı Şampiyonluk yolunda tamam ya da davam maçı olacak" demişti,  öyle de oldu. 
 
Azrailler Gurubu olarak Kırıkhanspor deplasmanında bile Diyarbakırspor'u yanlız bırakmadılar ve gecelerini gündüze katıp, yağmur çamur demeden, herkes işi gücü bıraktı yola kayuldu. En başından beri taraftar einden geleni fazlasıyla yerine getirdi görevini yaptı.
 
Şimdi söylenecek tek bir cümle var: "Koca bir yıllık emek, harcanan paralar ve şampiyonluk göz göre göre heba oldu gitti.."
 
Ben iddia ediyorum,  futboldan anlayan, işi bilen birileri yönetim içinde olsaydi bugün açık ara Şampiyon olmuştuk. 
 
Futbolu çok iyi bilenler her maçtan sonra, başkanı arayıp kendi çıkarları için sorunları bir tarafa atarak, suni bir toz pembe tablo, ortamı güllük gülistanlık lanse ettiler, başkana da hep bu masalları anlattılar, işin kötü yanı Başkan da bunların söylediğine göre hareket etti.
 
Oysa ki asıl uğraş verenlerin,  emeklerinin heba olmaması için birazcık onları dinlemiş olsaydi bugün bunları konuşmaz, şimdi Diyarbakırspor'un  Şampiyonluğunu konuşacaktık.
 
Sayın Başkan bundan 9. hafta önce de size söylemiştik
Bu ligde çok fırıldaklar ve oyunlar dönecek, bu konuda acilen önlem almanız gerektiği konusunda defalarca uyarılarda bulunduk malesef söylediğimiz hep kulak arkası edildi.  
 
Kimse kusura bakmasın, hatanın büyüğü  kulüp başkanı Sayın Fevzi ilhanlı'dadır. Her defasında kulüpte sorunların olduğunu dile getirmemize rağmen malesef oralı bile olmadı.
 
Hiç bir başkan top oynamaz ama hiç bir başkan da takımı bu kadar başı boş bırakmaz. Başkan dediğin takımın tüm sorunlardan, hatta iğneden ipliğe herşeyden haberdar olmalıdır. Eğer sorunlar sürekli sümen altı ve kulak arkası edilirse işte bu şekilde dağ gibi önünüzde kalır. Başkanlık sadece takımı sahaya çıkarmak değildir.
 
Hedefleri küçük olanın büyük başarıları asla olamaz.
Bir kulüpte baş belli degilse 
veya 2-3. baş olursa
Hem kulüp içinde hemde  takım içinde bu şekilde disiplinsizlik olur.
 
Aylar öncesinde sana söylemiştim sayın Başkan
Bir Kale içten yıkılmazsa,  kimse o kaleyi asla dıştanyıkamaz. Malesef kale içten yıkıldı, demek ki sorunlar hep içerden ileri geliyordu. 
 
Diyarbakırspor her ne kadar 4 puan geride olsa da, matematiksel olarak şansı halen devam ediyor.
Burada en büyük görev yine kulüp başkanına düşüyor. 
Öncelikle şapkasını önüne koyup ciddi anlamda düşünmesi gerekir, biz nerde yanlış yaptık. Bu samimi soruyu kendisine sormadığı sürece asla doğru bir planlama yapamaz. Bari kalan son 4 maçta hem içerde, hem dışarda maçlarda takımının başında olup ağırlığını koyması lazım. 
 
Bizimkisi sadece dostane ve yapıcı eleştiri, gerisi size kalmış... Doğru neyse onu yazıyoruz, eğer birileri yanlış ve doğruları yazmazsa işte asıl o zaman en büyük kötülüğü yapmış olur. Takdir sizin.
 
SAYGILARIMLA
AZRAILLER GURUBU BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT