1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kötü oyuna rağmen kazanmak güzel!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kötü oyuna rağmen kazanmak güzel!

A+A-
Diyarbakırspor (28), Tuzlaspor'dan (29) sonra 3.ligin en başarılı deplasman takımıdır.
Fakat aynı başarıyı maalesef  iç sahada gösteremedi.  3.Lig'de tüm gruplara baktığımızda ilk 5 sıra içinde evinde en çok puan kaybeden takım olan Diyarbakırspor (21) gözüküyor. 
 
Özelikle içerde oynanan karşılaşmalarda, kapanan takımlara karşı hem zorlandık, hemde çok basit puanlar kaybettik.
Eğer ki deplasmanda sergilediği oyunu kendi evide sergileseydi belki de şuan liderdi ama olmadı. Demek oluyor ki içerde oynanan karşılaşmalarda takımda arıza var. Baskıyı rakibe bir türlü kabul ettiremiyor, istediğimiz oyunu sahaya yansıtamıyoruz.
 
Şöyle bir genele baktığımızda
Diyarbakırspor toplamda oynadığı 28 maçta toplam 49 puanla 4.cü sırada bulunuyor.
Bu puanların dağılımına baktığımızda
 
Diyarbakırspor kendi evinde oynadığı 14 maçta 4 galibiyet 9 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 21 puan toplayabildi.
 
Deplasman karnesine baktığımızda ise dış sahada oynadığı 14-maçta 
8-galibiyet 4-beraberlik ve 2- mağlubiyetle 28-puan toplama başarısını gösterdi.
 
son üç maçına baktığımızda Diyarbakırspor geçen hafta deplasmanda oynadığı iki maçınıda önce Halide Adıvarspor'u
daha sonra  Payas Belediyespor'u mağlup etmiş, geçtiğimiz hafta sonu ise Derincespor'u yine deplasmanda devirmeyi başardı. 
Diyarbakırspor rakipleri karşısında aldığı galibiyetlerle play-off yolunda büyük bir avantaj elde etti.  Eğer kendi evimizde kaybedilen o puanlar olmazsa lig şimdiden bitmişti.
 
Gelelim Derincesporla oynanan maça,
Diyarbakırspor Derincesporla deplasmanında oynadığı maçta kötü oyununa rağmen 1-0 kazanmayı başardı. Kötü futbol oynamasına rağmen alınan üç puan playoff yolunda çok önemlidir.  Bazen kötü oyuna rağmen kazanmasını bileceksin.
Alınan bu galibiyetten ötürü Mustafa ceviz ve ekibine tebrikler galibiyette emeği geçen tüm futbolculara yürekten teşekkür ediyorum.
 
Derincespor deplasmanında takımını yanlız bırakmayan, sporculara moral veren Diyarbakırspor kulüp başkanı 
Feyzi İlhan'ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Ve ayrıca
Başkana Nacizane bir tavsiyemizdir inşallah  Diyarbakırspor'un kendi evinde kalan son 3 kritik maçında da takımı yanlız bırakmaması ve kendisini tribünlerde görürüz.
 
DİYARBAKIRSPOR NEREDE
İSTANBUL AZRAİLLER GURUBU
ORADA
 
Ayrıca her maç olduğu gibi bu maçta da takımımızı yanlız bırakmayan İstanbul'Azrailler gurubu ve Diyarbakır' Azrailler gurubunun 
tribün liderlerinden 
Fırat Güneş. Mazlum Kaya. Her maç olduğu gibi deplasmanda Derincespor'la oynanan maçta 
Yine Diyarbakırspor'un yanındaydılar.  90 dakika hiç susmadan destek verdiler bu desteklerinden dolayı hepisine 
çok teşekkür ederim ve alınlarından öperim
 
EYYAMI BIRAKIN
 
Mesele nedir biliyormusunuz, sırf yapılan yanlışları yazıp, gerçekleri ön plana çıkardığımız için bizleri hedef yapmaya çalışanlara sesleniyorum; sizin miadınız doldu, artık taraftar gerçek yüzünüzü gördü.
 
Eğer takımda yanlış giden bir şeyler varsa
bunları yazmak boynumuzun borcudur. Kendini medya baronu olarak görenler, bu kulübün her döneminde kendine yer edinenlere sesleniyorum, sizlerle çok farklı yerlerdeyiz, biz bu klübü en kötü gününde terk edip gitmemişiz,
 
biz bu kulüp yaşasın diye canımızı ortaya koymuşuz.
Bu sevdamızı asla para terazisinde ölçmemişiz. Çünkü biz bu kulübün gerçek taraftarlarıyız, sizler ise iyi gün dostusunuz, iyi günde hepiniz ortadasınız,
önemli olan kötü gündede çıkıp boyununuzu göstermenizdir. Bakın kimse eyyam yapmasın, sırf birilerine şirin görünmek adına yanlışları, eleştirileri yazamıyorsanız asıl en büyük ihanet içinde olan sizlersiniz. Ben bu kulübe 30 senemi verdim, evet yeri geldi yanlışlarımız oldu, ama bu yanlışlar asla bu kulübe ihanet değil sadece bilmediğimizdendi.
 
Bugün devir değişti, artık herkes herşeyin farkında.
Biz eleştiriye ilk kendimizden başlayarak bütün günahları ortaya döktük. Bundan sonra bu kulübe zarar vermeye kalkanların karşısında dağ gibi duracağımızı söyledik. Kimse kraldan çok kralcılık yaparak kendini süsemesin, biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. 
 
GELELİM KENTİN BİR DİĞER TAKIMI OLAN AMEDSOPR'A
 
Amedspor
Playoff yarışından kopmamak için her maçını kazanması gerekirdi, çünkü artık telafisi olmayan kiritik haftalara girmiş durumdayız.
Amedspor geçen hafta Gümüşhanespor'la deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olarak büyük bir avantajı kaçırdı.  Bu mağlubiyet Playoff' yolunda ağır bir yara, hemde büyük bir moral bozukluğu yarattı.
 
Haftasonu kendi evinde  Kırıkkalespor'la karşılaşan Amedspor Playoff yarışı için büyük önem taşıyan bu karşılaşmayı 3-1- gibi net bir skorla kazanmasını bildi. Geçen hafta kaybedilen puanlar yüzünden bozulan moraller yerine geldi ve   kalan maçlar içinde  iyi bir moral oldu. Ve bu galibiyetten ötürü teknik heyete,sporculara, yoneticilere ve taraftarlara teşekkür ediyorum. 5. Sradaki takım ile arada 5 puan var. Play-Off için işimiz zor gibi görünsede son maça kadar mücadele lazım. Artık çok zor haftalar girildi, Amedspor'un çok fazla kredisi yok, kalan son 5 haftada 2 maç içerde, 3 maç dışarda oynayacak, Play-Off için en az 12 puan alması lazım. Bu çok mu zor, bence değil, önemli olan inanmak. 
 
ŞAMPİYON CİZRESPOR
 
Bölgesel amatör ligde sezona  şampiyonluk parolası ile başlayan iki takım Cizrespor ile Bingölspor son haftaya kadar kıyasıya bir mücadele sergilediler.
Son haftaya kadarda şampiyonluk yarışından kopmayan iki ekipten biri olan Cizrespor şampiyon oldu. 
Cizresporun cezası nedeniyle Şanlıurfa Gap  arena stadında seyircisiz oynadığı maçta Bingölspor ile 0-0 berabere kalarak şampiyonluğunu ilan etti. Biz Cizre'yi Diyarbakır'ın bir kopyası olarak kabul etmişiz. 
Şampiyonlukta emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. 3.ligde başarılar diliyorum.
 
GERÇEK TARAFTAR TAKIMINA SAHİP ÇIKANDIR
 
Bir çift sözümde Cizrespor taraftarlarınadır.
Futbol Sevgidir, dostluktur, kardeşliktir. Bakın bölgesel amatör ligde bazı art niyetli insanların yapmış oldukları taşkınlıklar nedeniyle hem kentiniz Cizre hemde Cizrespor zarar görmektedir.  Temenimiz odurki önümüzdeki sezon 3.ligde mücadele edecek olan Cizrespor bundan böyle zarar görmemesi adına taraftarların çok daha dikkatli olması gerekir. Çünkü bu şampiyonluk kolay elde edilmemiştir ve kolayda kaybedilmemesi gerekir. Tüm Cizrespor taraftarları ve Cizre halkı centilmence takımlarına sahip çıkmaları gerekir.  Çünkü maalesef taraflı TFF bu konularda heleki doğu takımlara, Cizre'ye, Diyarbakır'a karşı hiç acıması yoktur.. Buda size bir dost tavsiyesi.
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT