23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara11 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir19 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,556
  %0.06
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Nevzat TURKER


Kötü Gidişata Son!

23 Ekim 2009 17:53

KÖTÜ GİDİŞATA SON!   Diyarbakırspor, sezona iyi başlarken, herkesin beklentisinin aksine bir çok spor camiasının ileri gelenleri tarafından bu takımın, Lig'in asansör takımı olacağı, oysa ki; her zaman başlangıçlar ve çıkışlar Diyarbakırspor tarafından yapılmıştır.  

Devamında her geçen gün artan ekonomik sıkıntılar, kulübün üzerindeki icralar, Diyarbakırspor'un en büyük düşmanı olmuştur. Rakiplerinin yapmadığını, Diyarbakır'ın ileri gelenleri, taraftarları, yapmıştır. Fenerbahçe maçında alabileceğimiz puan ve en az 5 puanlık kaybımız kendimize verdiğimiz zararın göstergesi olmuştur.  

Bir çok İl'de, herkesin kucakladığı, sevdiği ve değer verdiği Kulübüne katkısı olurken, bizde ise bunun tam tersi olmuştur, yıllardır... 

Bugün gelinen noktada, Diyarbakırspor için umutlu olmak istiyorum, ama! önümüzdeki sürece baktığımızda hiç de umut göremiyorum..Şehrin havası olsun, spor camiasının havası olsun herkesin birbirinden uzak olduğu sadece maç günleri gelip stadyuma 'nasıl bedava girebilirim?' düşüncesini taşımaktayız.  

Önceki maçlarda Kulüp adına yapılan saldırılarda, ceza alan Teknik heyetin eksikliği hissedilmiştir. Sahada olması gereken Teknik Direktör ve Sportif Direktör'ün, dışarda olması bu olumsuzluğa en büyük etkendir. Kenar yönetimi ve oyuna müdahale sportif başarıda en büyük etkendir.  

Diyarbakırspor idmanlarında, takım içerisinde ufak-tefek sakatlık ve eksikliklere rağmen çalışma azimleri, hırsları, Gençlerbirliği maçı için bizlere umut vermektedir. Spor'da olmazsa olmaz ekonomidir. Ekonomimizin iyi olmamasına rağmen teknik heyet ve sporcularımızın özverili çalışarak, maça hazırlanmaları taktir edilmesi gereken davranışlardır.  

Bu nereye kadar devam eder? veya edecek. Bu ekonomik çıkmazın biran evvel çözülmesi gerekir. Yoksa, herkesin bildiği gibi sporda fedekarlık bir yere kadardır... 

Tarım Bakanımız ve Mülki İdari Amirlerimizin kentin değeri olan takıma geçmiş yıllarda olduğu gibi yaptıkları  yardım ve desteklerin yüzde 50'sini bu yönetime yapmış olsalar, bugün Diyarbakırspor, daha başarılı bir durumda ve ligde iyi bir konumda olurdu.  

Bişey vermeden almak Allah'a mahsustur. Bu anlamda, bizlerde vermeden bu takımda başarı bekliyoruz, istiyoruz. Önce bizlerin katkı sunması, destek vermesi ondan sonra verdiğin desteğin ve katkının karşılığını almamız gerekmez mi? 

Hiç bir zaman için kişiler kalıcı  olmamıştır. Kurumlar kalıcı olmuştur. Kim bu memlekete, en ufak bir hizmeti olmuşsa, biz saygıyla önünde eğiliriz. Ama olaki yanlışlarını da her yerde, her ortamda söyleriz. Diyarbakırspor'a bugüne kadar kalıcı anlamda gelen bütün yönetimlerin, her yönetimin kalıcıc bir eseri olmuş olsaydı. bugün Diyarbakırspor, kendini finanse ederdi. Ancak, halen Diyarbaırspor'un kendine ait bir tesisi bile yok!... 

Çok acilen Diyarbakırspor'un geçici de olsa idman sahasının yanında bir sosyal tesisinin bulunması hem takım açısından hem sporcular acısında yararlı olacağı kanaatindeyim.  

Diyarbakırspor için Lig'e yeni başlangıcı  Gençlerbirliği maçı olmalıdır. Bu maçı aldığı taktirde (ve alması gerekir!) takım için ileriki haftalarda hem futbolcunun huzuru, rahatı hem de yönetimin ekonomik durumu düzeltme konusunda daha fazla çaba göstermesine neden olacaktır.  

Diyarbakır halkının Gençlerbirliği maçına, kurtuluş maçı olarak bakmasını, maça gelmelerini, takımlarını 90 dakika boyunca desteklemelerini, ama desteklerken de, takıma zarar vermeyecek davranışlardan uzak durmaları gerekir. Bizler acısını çektik, bir daha da böylesi durumlarla karşılaşmamak adına herkesin duyarlı ve hasas olmasını diliyorum... 

Diyarbakırspor'lu futbolcu kardeşlerimizden beklentimiz, müsabakaya en iyi şekilde hazırlanıp, bu maça ayrı motive olup, haftalardır devam eden başarısızlığa son vermelerini, ekstra mücadele etmelerini, müsabakayı kazandıkları taktirde bir çok güzelliğinde beraberinde geleceğini bilmelerini istiyorum...

Bu yazı toplam 867 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com