1. YAZARLAR

  2. Sinan KARAKAŞ

  3. Korsan Devlet
Sinan KARAKAŞ

Sinan KARAKAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

Korsan Devlet

A+A-


İnsanlık için yüz karası günler yaşanmaktadır. Şerefsizin önde gideni, habire şerefsizlik yapmakta, ama ne yazık onun diliyle konuşacak kimse yok ortalıkta, görünürde. Anladığı dili konuşacak kimse olmayacak mı bilemiyorum, bu utancı taşıyanlar insanlıktan nasiplerini aldıklarını iddia edebilecekler mi, etmedikleri ortada, çünkü bütün şerefsizliklere göz yumulmaktadır, görmezden gelinmektedir.

Sadece insani amaçlı, mazlum ve mağdurların yanında olabilmek, bir nebze de olsa yaralarına merhem olabilmek adına, yola çıkan İnsani yardım konvoyuna Şereften ve haysiyetten yoksun olanlar yer kürede insan olmadan uzak olanlar, hayvan bile olamayanlar evet, hayvan bile olamayanlar bu insani yardım konvoyuna müdahale ettiler ve kan akıttılar.

Orta çağda korsanlar vardı, korsanlık bitmedi devam ediyor, hem de kendine gecekondu devleti kuran, insanlıktan nasibini alamamış olan İsrail tarafından korsanlık yapılmakta yol kesmekteler. Somalili korsanlar için dünya ayağı kalkmıştı, şimdi bu korsanlar için dünya ne yapıyor, ayağa kalkmak isteyenleri oturtma gayreti içerisindedir. Kim?

Kim bunu yapmaya çalışıyor, bu şeref yoksunu insancıklar kimden bu cesareti alıyorlar, kim bunların arkasındaki ağa, kimin gölgesine sığınmışlar.

Belli değil mi, dünyanın ağalığını, soğuk savaş döneminde Sovyetler ve Amerika yaparken, ne yazık ki dünyayı yamulttular. Dünya artık iki kutuplu değil, tek kutuplu, dünyayı dümdüz ettiler, Amerika bir taraftan bakıyor, öbür tarafı görüyor, böyle olunca da dünyanın tek başına ağalığını yapmaktadır. Biz ülke olarak feodaliteyle uğraşırken bunun ülke içerisinde sıkıntılarını yaşarken, ne yazık ki dünya ölçeğinde feodalite hükmünü sürdürmeye son sürat devam ediyor.

Ağa olunca kemik yalayıcıları da olacaktır elbette, bizim tabirle “tırşıkçıları”(Beslemeleri) olacaktır. İşte bu haysiyet ve şeref yoksunu İsrail bütün gücünü ağasından almaktadır. Ne yapsa yanına kar kalmaktadır. Kar kaldıkça da daha da azarak, azıtarak utanç sahnelerini sergilemekte beis görmemektedir.

Birleşmiş Milletler de konuşan Amerika temsilcini dinlerken, asıl sorunun Amerika Birleşik Devletlerinden kaynaklandığını görmemek için kör olmak gerekir. Şımarık, haylaz, yaramaz, iblis olan çocuğunun başını ağası okşarsa ne bekleyebiliriz bu çocuktan. Kırar, yıkar, yakar ve kan akıtır, bu sarhoşluk içerisinde yapmayacağı hiçbir şey hiçbir vahşet kalmaz.

Ne zamana kadar katlanılacak bu züppelere, bu şımarıklara, bu haysiyet, şeref ve ahlaktan yoksun olanlara. Allah'a yalvarıyoruz, Allah'a yalvarıyoruz ki bunlara dur diyebilecek gücü kudreti ve cesareti Müslümanlara versin diye.

İçimiz kan ağlıyor, Somalili korsanların arkasında veya bağlı oldukları bir devlet yoktu onlarla mücadele için gemilerimizi gönderdik. Ticari gemilerdi ve içerisinde vatandaşlarımız vardı. Kurtarıldılar, ancak bu korsan devlet vatandaşlarımızın yolun kesmiş, vurmuş kırmış, yaralamış, esir almış ve hatta şehit düşürmüş, seyrediyoruz ne yapılacak ve nasıl yapılacak.

Saygı ve Selamlarımla
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT