21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir10 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,550
  %-0.30
 • Dolar
  3,0588
  %-0.15
 • Euro
  3,3441
  %-0.47
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Korktuk mu ? KORKMADIK .

18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:48

Neden korkalım ki ?Haftalar önce yazdığım yazımda ( YÜREK KARASİ MEDYA başlıklı yazım )tam da bu konuyu dile getirmiştim zaten , sanki O GECE  olacakları tahmin etmiş gibi . * Türkiye nin ve Türkiye halkının kaybedecek çok şeyi var , komploları yemezler yemedikleri gibi hazırlayanların boğazına dizerler *demiştim .

O acı geceden günler geçti diye bu kadar rahat konuşmuyorum.Olayı tv de ilk  gördüğümde bir dostumla telefonla konuşuyordum.İnanın ne konuşmamı kestim ne de dostuma " aaa darbe girişimi var " demedim bile.O gece ve sonrasında ki günler mesajlarım , telefonlarım durmadı.Yurtiçi ve bilhassa yurt dışından tanıdığım tanımadığım pek çok dostum merak içindeydi ;iyi olup olmadığım konusunda.Hintli ,İraklı ,Pakistanli , Afrikalı ve daha pekçok ülkeden DOSTLAR.Birleşmiş Milletler gibiyim MAŞALLAH !!! Bu insanları tanımıyorum  sadece izleyen ve takipçi olarak bilirdim. Ne mutlu bana ki ; sadece takipçi DEĞİLLERMİŞ.Beni tanımadıkları halde merak etmeleri ,sormaları beni çok duygulandırdı.

Hepsine verdiğim tek cevap :  "ciddi bişey yok teşekkürler iyiyim " oldu.
Bu cevap onları rahatlatmadı çünkü ulusal basın tüm detayları gösteriyormuş.Haklılar !! Onların ülkesinde olsa veya 15 - 20 yıl öncesi Türkiye de olsa şu an bu kadar rahat konuşamazdım.
*Müneccim otu *yemişliğim vardır üstünüze afiyet.Tahminlerin,rüyalarım, sezilerim yerinde olur ve tutar.Ama o gece ki rahatlığımın bununla alakası yoktu.Rahatlığımın sebebi bildiğim gördüğüm gerçeklerdi.

# KAYBEDECEK BİRŞEYİ OLMAYAN TOPLUMLARIN KAOSA  SÜRÜKLENMELERİ KOLAY VE KAÇINILMAZDIR #
Türkiye nin kaybedecek çok şeyi var.Elde edilen sosyal haklar, ekonomik iyileşmeler ,yaşlı - engelli - çocuk - dul - kimsesiz  insanların maddi ve manevi koruma altına alınmaları ,yatırımları olanlar , vs vs vs ...Fazlasına girmiyorum çünkü o kadar çok ki kaybedeceklerimiz ben bile şu an hatırlamıyorum.Aklı olan insan bunları kaybedip kaosa sürüklenmeye göz yumar mı hiç ? 
İşte " o acı geceyi " planlayanlar bu gerçeği düşünememişti.

* OLMAMALIYDI HEMDE ASLA OLMAMALIYDI *
Olmamalıydı çünkü ; günahsız insanların canına mal oldu.Kandırılan  bir kısım çocuk yaştaki er , görevini yapan polisler ve huzuruna sahip çıkmak isteyen halk!! Allahtan hepsine rahmetler yakınlarına da sonsuz sabırlar diliyorum.Sebep olanların diğer alemde cezalarını çekeceğini bilmek evet rahatlatıcı ama dünya aleminde de en ağır cezayı aldıklarını görmek istiyoruz.
O GECE istenirse tüm siyasiyelerin ortak payda da  birleştiğini görmek müthiş ötesi bir duyguydu.Herkes gibi onlarda anladı ki ; KAYBEDECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR.

Hiç kimse , hiç birşey ve hiç birimiz kusursuz olmadığımız gibi AK PARTİ hükümetinin de kusurları ,eksikleri  olabilir (bazı il teşkilatlarında , resmi kurumlarda ve Ak Parti ile alakalı bazı kişilerde bu durum sanırım kasıtlı yapılıyor partiye zarar vermek adına.İLGİLİLERİN BİLGİSİNE !! ).

Hiç bir fikir ayrılığının veya keyfi beğenmemenin karşılığı DARBE OLAMAZ.İnanıyorum ki ; Ak Parti bu musibet durumunu iyi değerlendirip çok fazla artı elde edecektir.Bu konuda ben dahil tüm herkesin fikir ve destek konusunda elinden geleni yapacağı bilinmelidir.Çünkü bu ülkede çıkacak en ufak sorundan nemalanmak isteyen art niyetliler malesef çok fazla.Şu an hor görülen Suriye halkının  durumuna düşmek sanırım kimsenin hayali değil.
Bir daha gőreceğimize inanmadığım bir kabus gördük O gece.O kabusa ait şu başlıklar kaldı aklımda:
* Yitip giden masum canlar ve gözü yaşlı analar ,

* Aynı payda da birleşen tüm yürekler ; Türkiye vatandaşlarının kaybedecek çok şeyi ve huzurunun olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi ,

* Basın - yayın organlarının gereken sağduyuyu göstermesi ,
* Ak Parti nin bundan böyle daha temkinli olacağı ve duyarlı tüm fikirlere kulak vereceği ( ki bu kesinlikle olması gereken bir durum ),

* İstenirse birleşip halledilmeyecek sorunun olmadığını partiler ve vekiller bize gösterdi.Sezilerime güvenerek , en kısa zamanda  barış süreci için tüm partilerin masada buluşacağına inanıyorum ( o masada sadece siyasiler değil halkın içinden SAĞDUYULU kişilerde olmalı )
* Ve en kısa zamanda geniş kapsamlı yeni yasal düzenlemeler olmalı ( cezaların caydırıcı olması yönünde )

Evet " o gece " bunlar belirdi zihnimde ve yüreğimde .Bunlar en kısa zamanda olmalı ve olacağına inanıyorum.
Belirmeyen tek şey şu oldu :
        * KORKMADİM *

Bu yazı toplam 8280 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com