1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Körfez Diyarı yuttu!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Körfez Diyarı yuttu!

A+A-

Şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor bu hafta kendi saha ve seyircisi önünde Kocaelispor'u ağırladı ve karşılaşmadan 2-1 mağlup ayrıldı.

Hafta içinde yazımda belirtmiştim
Kocaelispor her ne kadar  ligin alt sıralarında olsa bile, bu maç çok zor geçecek. Nitekim korkulan oldu ve Körfez Diyarı yuttu. Diyarbakırspor şampiyonluk yolunda çok  ağır bir darbe aldı.

Diyarbakırspor'un  Kocaelispor'a mağlup olmasına rağmen hiç bir ters harekette bulunmayan ve 90 dakika boyunca takımını centilmen bir şekilde destekleyen Diyarbakırspor taraftarı ve azrailler gurubuna teşekkür ediyoruz.

Maç sonunda Kocaelispor takımının trübünlere çağırılıp alkışlaması taktire şayan ve Diyarbakır'da görülmesini arzu ettiğimiz bir hareketi. Böyle bir olay yeşil sahalarda ender görünen bir hareketir. Her ne kadar ulusal basın bu güzel hareketleri görmezden gelip olumsuz olayları gösterse de Diyarbakırspor taraftarları herkese örnek olacaktır. Bu örnek tabloda dolayı Azrailler gurubuna birkez daha teşekkür ediyor ve alınlarından öpüyorum.

Daha önceki yazılarımda defalarca dille getirdim kulüpte bazı sorunlar var diye. Neydi bu sorunlar.
Mesela bir kulüpte dört yetkili olamaz. Sporcular kulüp içindeki sorunları kime anlatacaklarını bilmiyorlar, muhatap bulamıyorlar.   Lafa gelince herkes ben yetkiliyim diyor, ama sorunu çözmeye gelince herkes bir birine yönlendiriyor. Hiçbir yerde bir başkan, bir Kulübü uzaktan kumanda ile tek başına yönetemez. Kulüp yönetmek ekip işidir.  Başkanın takıma maddi anlamda tek başına harcama yapması yetmez. Takıma daha fazla zaman ayırmalı, kulüp içindeki sorunlarla birebir ilgilenmelidir. ama maalesef yazmamıza rağmen sürekli vurdum duymazdan gelindi.

Bir başkan para göndermekle sorunları çözemez, herşey para değildir
Biz bunu hdefalarca dile getirmemize rahmen bu konuda herhangi bir adım atılmış değil. Küçük düşünen hiç bir zaman başarıyı yakalayamaz, büyük düşüneceksin ki başarıların da büyük olsun.

Bir tarafta küme düşmesi kesinleşmiş, ligin dibine demir atmı bir takım, öte yanda borçsuz şampiyonluğa oynayan, üstelik kendi taraftarları önünde oynayan iki takım karşılaştı. Dünkü karşılaşma için yazılacak hiç bir şey yok. Kocaelspor haklı bir galibiyet aldı. Diyarbakrıspor adına yazılacak tek bir şey var, rezalet bir futbol, utanılacak bir tablo. Burada başta yönetim ve başkan olmak üzere,  hem teknik heyetin, hem de sporcuların "şapkalarını önlerine koyarak, nerede yanlış yaptık" diyerek oturup düşünmeleri ve öz eleştiride bulunmaları lazım. 

Kocaelispor maçından sonra kulüp Başkanı, teknik menejer Vedat Tanrıverdi'nin görevine son verdi. Ama sorun sadece menajerin görevine son vermekle bitmiyor. Daha radikal kararların alınması ve en az iki üç kişinin daha görevine son verilmesi gerekiyor. Aksi taktirde sezon sonunda büyük hüsran yaşarsın ve verdiğiniz bütün emekler heba olur Bizden söylemesi. .

Ayrıca kulüpte yönetim toplantısı yapılıyor, eski kulüpten gelen Şeyhmus Şenyiğit ve Servet Can asbaşkanların haberi yok, davet eden yok. Bu nasıl bir yönetim şeklidir, bu kadar başı boşluk olabilir mi. Burası ringonun  ahırımı herkes kafasına göre çalıp oynuyor. Bu şekilde insanları boş yere göstermelik alıp yönetime koyulmuş gibi gösterilmesi açıkcası hem beni, hem de taraftarları hem üzdü hemde rencide etmiştir.

Artık zor bir süreçten geçiyoruz ve kalan son sekiz maçımızda,  Diyarbakırspor'un kredisi tükenmiştir. Bundan sonra  tek bir puan bile kaybetme lüksü dahi yoktur. Sporcularda da artik akılllarını başlarına toplasınlar,  galibiyeten başka hiç bir şansları yok. Şimdi kenetlenmenin tam zamanı ve hep birlikte el elle verip kalan bütün maçlarımızı kazanmak için herkes üzerine düşen görevi kat kat yerine getirmesi gerekir.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Ankara Buğsaşspor'u deplasmanda 1 0 mağlup ederek play off' yolunda çok önemli üç puanla döndü bu galibiyetten dolayı D.B.belediyesporu tebrik eder kalan maçlarında başarılar dileriz... 

SAYGILARIMLA 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT