1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kobani ve İŞİD
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kobani ve İŞİD

A+A-
Kimdir bu örgüt, nasıl kuruldu, kimlerin desteğini alıyor, bugüne kadar böyle bir örgütün ismi dahi yokken bugün bütün dünyanın konuştuğu bir terör estirmeye devam ediyor.  Kendilerine ırak şam islami devleti adını veren bu örgüt bir anda ortaya çıkıp buralara kadar nasıl geldiler. Peki ışid nasıl kuruldu Şii den ayrıldıktan sonra 2000 yılında Suriye' Irak' Türkiye' üçgeninde eğitim kampları kurup burada bazı ülkelerin'de desteğini arkasına alarak burada eğitilmeye başlayan  bu örgüt daha sonra bunlara destek verenler bazı ülkeler tarafından düğmeye basılarak paravan bir şekilde, onun bunun piyonu olarak bir anda ortaya çıktılar. 
 
MÂLİKİ'NİN ROLÜ
 
ilk olarak musulu ele geçiren bu örgüt tabi musulu ele geçirmelerinde büyük pay sahibi olan Irak başbakanı olan Mâlikinin ve ona baglı olan askerleridir. 
Çünkü Mâlikinin askerleri Işid karşı tek bir mermi dahi sıkmadan bütün silah ve mühimmatları bırakıp kaçmaları bu örgütün güçlenmesine sebep oldular ve bu örgüt nasıl oluyorda o tankları topları füzeleri kullanmasını biliyorlar demeki daha önceden bunların eğitimi almışlardır. Burada birçok bölgeyi alan ışid burada esir aldığı bütün kadınlara tecavüz ettiler çocukları öldürdüler erkeklerin kafalarını kesip öldürüyorlardı yani sözde kendilerine islami devlet adı veren Işid inanki bunların islamiyetle uzaktan yakından hiç bir alakası yok. İslama kurban olsunlar, bırakın islamı bunların herhangi bir Allah dinine dahi mensup olabilecekleri mümkün değil. Bunlar olsa olsa sadece Şeytan'a tapanların askerleri olabilir.
 
BABANIN DRAMI
 
Kobanideki bir babanın dramı üç kızı olan bu baba kızları ışid örgütünün eline geçmemesi için kızlarını kendi elleriyle öldürdü hangi yürek dayanır bu acıya 70 yaşındaki bir nine  ne mal ne mülk namusumuz elden gidiyor  diye feryat ediyor.. 
beki şimdi söylüyorum sizlere insanım diye geçinenlere bir saniye bile olsa kim bunların yerinde olmak ister.
 
KOBANİ DÜŞMEYECEK
 
Buradan kobaniye doğru yol almaya başlayan bu canı örgüt Kobaninin de Musul gibi çabuk düşeceğini sandılar fakat burada yanılgıya düşerek  kobani de ağır bir darbe aldı.
 
Çünkü burdaki savaşçılar kobaninin düşmemesi için yüreklerini, canlarını ortaya koyarak bu örgüte destek verenlere ve kobani düştü düşecek diyenlere inat 29 gündür tanklara füzelere toplara karşı hafif silahlarla karşılık canla başla mücadele veriyolar. Allah onlarla olsun.
 
KOBANİ İÇİN SESİZ KALMAYALİM
 
Evet ey insanım diyen ve kalbinde vicdan sahibi olan herkes kobanide yaşanan bu acı vahşete, bu insanlık ayıbına karşı asla sesiz kalınmaması gerekir.  Bu arada kobaniye destek olmak için yakma yıkma, yağmalama ve kendi halkının malına zarar vererek destek değil, sadece bu kutsal harekete sekte vurursunuz.  Demokratik çerçeveler içinde sesimizi duyurmamız gerekirdi. Bu arada kobani eylemleri için hayatını kayıp edenlere Allah tan rahmet kedeli Ailelerine de başı sağolsun ve Allah' bir daha böyle acılar göstermesin..
 
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT