1. YAZARLAR

  2. Tanzer Polat YILMAZ

  3. Kırk yıllık kani, olur mu yani ?
Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kırk yıllık kani, olur mu yani ?

A+A-

Haber kanallarının hemen hemen hepsinde her akşam onlar var. Düzgün Türkçeleri, ikna edici ses tonları ve vurgularıyla çok inandırıcı, çok güven vericiler. Ortak noktalarını, hayatlarının büyük bir bölümünü cemaatin içinde geçirmiş olmaları, bu süre içinde yalnızca eğitimle, yardımla, hizmetle uğraşmaları ve eninde sonunda bu yapının sıkıntılarını hissederek ayrılmaya karar vermeleri oluşturuyor.
Bize yansıyan imaj tam tamına böyle. Ancak anlattıkları cemaat yaşamını biraz daha dikkatle dinlerseniz eğer ortak bir diğer noktalarını hemencecik fark ediyorsunuz. Bu ağabeylerin hepsi süreç içinde kullanım sürelerini doldurduklarında yönetici kadrolardan dışlanmışlar . Yani aslında onlar için kopuşlarına sebep olan kötülük, örgütün ülke için besleyip büyüttüğü hain emelleri değil,  sistemin ve rantın dışına itilmiş olmaları. Çünkü bu yapının içinde aynı zamanda acımasız bir çıkar çatışması var. Öyle kinlenmişler ki şu anda bile birbirlerine sallamaktan, hakaret etmekten geri durmuyorlar. Ve halkı resmen keriz yerine koyup bu kokuşmuş yapılanmayı, esas amaçlarını fark ettiklerinde bırakmaya karar verdiklerini hiç utanıp sıkılmadan her gece anlatıyorlar.
Usta bir moderatöre denk geldiklerinde onun tuzak soruları karşısında çuvalladıkları da oluyor. Örneğin geçen gece cemaatten elde ettikleri gelirleri itiraf etmek zorunda kalan ağabeyleri gördük. Ya da falaka seanslarına bizzat katılanları…
Örgütle ilgili halkın daha çok ve gerçek bilgi sahibi olması adına bu yayınlar faydalı ancak toplumsal zekamızla dalga geçmelerine de müsaade etmemeliyiz. Bu yapının içinde taş üstüne taş koyan herkes halkın karşısında sorumludur, suçludur. İşlerine gelince hizmet, gelmeyince örgüt demeleri hiçbirimizi yanıltmasın. Ruhlarını ve hayatlarını ülkenin geleceğini hiçe sayma uğruna bu örgüte satanları biz affetsek, tarih affetmeyecek. Neticede bu eski abi yeni tv yıldızları örgüt içindeki saf, temiz, kandırılmış alelade adamlar değil. Bizatihi yürütücü kadrolar…
Ben hep şunu savundum. Bir işin içinde hem siyaset, hem din, hem de para varsa o işin hayır getirmesi mümkün değildir. Bunu bilip ona göre yaşadık. Gönül isterdi ki bizim gördüğümüz gerçeği görmesi gerekenler görsün. Sonra özür için sıraya girmek gideni maalesef geri getirmiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT