1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kırılan umutlar
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kırılan umutlar

A+A-
BU KEZ UMUT ANKARA'DA
 
Ramazan ayı boyunca Diyarbakır'a gelen Bakan ve Milletvekilerin den Diyarbakırspor'u yaşatmak için ne yazık'ki olumlu bir sonuç  alamadık. Aynı zamanda tüm kapılar bir bir yüzümüze kapanıyor ve koca çınar olan Diyarbakırspor göz göre göre yok olmaya doğru gidiyordu. Bu duruma hiç kimsenin ne kılı kıpırdıyor ne de el atmaya cesaret edebiliyorlardı.
 
KIRILAN UMUTLAR
 
Şeyhmus Şenyiğit,  Servet Can ve Yılmaz Ulu ile beraber Ankaraya gidip son bir  umut  olarak Ankara'da yaşayan Diyarbakırlı iş adamlarıyla görüşüp Diyarbakırspor'un düştüğü bu kötü durumdan nasıl kurtarabiliriz. Ama malesef iş adamlarıyla yapılan görüşmede de hiç bir olumlu sonuç çıkmadığı gibi bir kez daha umutlar kırılacaktı.
 
Bu kez TFF' Yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Diyarbakırlı olan Edip Eren'le görüşen yöneticiler Diyarbakırspor'un durumunu  Erene anlattılar ve Eren'e sizden bir Diyarbakırlı olarak bu takıma sahip çıkmanızı bekliyoruz.
 
EDİP EREN NİN ÇABASI
 
Edip Eren, üstüme ne düşüyorsa yapmaya hazırım dedi. daha sonra Edip Eren birkaç görüşme yapıp  sonda da kendisinin tavsiyesi üzerine yeni Diyarbakırspor kulüp başkanı Feyzi İlhanlı ile Diyarbakırspor kulüp başkanı Şeyhmus Şenyiğit ve yöneticileri bir araya getirdi. Diyarbakırspor'un düştüğü kötü durumdan nasıl kurtarabiliriz konusunda bir karara varıldı  Yeni Diyarbakırspor ile Diyarbakırspor birleşme kararı için teklif sunuldu
 
Bu teklif üzerine apar topar Diyarbakıra dönen Şeyhmus Şenyiğit ve yöneticiler Diyarbakırspor kulüp binasına gelerek diğer yöneticilerle toplantı yapıp birleşme konusunda fikirlerini aldı.
 
Birleşme konusunda fikir birliğine varan yönetim bu kezde spor taban birlikleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelip birleşme fikrini iletip görüş alışverişinde bulundular.
 
Daha sonra Diyarbakırspor'un düştüğü bu kötü durumdan kurtulmasi imkansiz olduğu ve yapılan toplantıda herkesin ortak fikri birleşmeden yana olduklarını beyan ettiler.
2009 yılında Feyzi İlhanlı Diyarbakırspor Yönetimine talip olmuş,  Fakat o dönem bazı nedenlerden dolayı kulübün başına geçememişti.  
 
2009 yılında Diyarbakırspor'un süper ligde olduğu o dönemde kulübün başında hem işi bilmeyen hemde atamayla atanan yöneticiler ne yazık'ki koca Diyarbakırspor'u  amatörce yönettiler ve gün geçtikçe Diyarbakırspor'uda çıkmaz sokağa soktular.
 
İşbilmez, apartman dahi yönetemeyecek kapasitedeki o dönemin atama yönetimi maddi anlamda da zora girdiler.  Yönetim bu kez Diyarbakırspor'u satmak için daha önce Diyarbakırspor'a talip olan İş adamı Feyzi İlhanlı ile görüşmek için İstanbul'da buluştular. burada yapıtıkları görüşmede, ortaya öyle bir hesap çıkardılarki resmen yangından mal kaçırırcasına ortaya koyulan rakamları gören İlhanlı bunun mümkün olmadığını söyleyerek maalesef olumsuz sonuçlandı.
 
Peki Diyarbakırspor'u çok isteyen Feyzi İlhanlı neden vazgeçti Nedeni de daha sonra anlaşıldı. Çünkü Diyarbakırspor yönetimi Feyzi İlhanlı dan çok yüklü bir meblağ istemiştiler ve işi yokuşa sürmüştü işte bundan sonra Diyarbakırspor'un bitişiydi.
 
Bu arada Diyarbakır'da kalan Diğer yönetici arkadaşlarımızdan Av İbrahim Aylak. 
Ekrem Ölker transfer kamp yeri   malzeme eksikliği gibi sorunlarla ilgilenirken ben H.Sıddık Güneş ile birlikte Diyarbakırspor' kulüp binasını temizliğini yapıp eksikleri gidermeye var gücümüzle çalışmaya başladık. Hani bir ata sözü vardır, aslan yattığı yerden belli olur inanınki bu söz gerçek aslanlar için söylenmiş bir sözdür. Ama ne yazık'ki kulüp binası değilde tabiri caiz'se ahırdan  hiç bir farkı yoktu.
  
Diyarbakırspor'a kim ihanet etmişse hiç bir zaman iflah olamamıştır. Eğer bugün koca Diyarbakırspor yok olmuşsa bazı ihanetçi sporcularınında büyük payı vardır yazıklar olsun ihanet eden sporculara.
 
Not:yazının devamı cumaya
 
SAYGILARIMILA
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI RAMAZAN TUGAY 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT