1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kimse hariçten Gazel okumasın!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kimse hariçten Gazel okumasın!

A+A-
Türkiyenin sayılı Gurupların dan biri olan Diyarbakırspor Azrailler Gurubu son 3 sezon dur göstermiş oldukları centilmenlik ve duruşları tartışmasız tüm kesimlerin taktirini toplamıştır. Azrailler Gurubunun yaptığı bu güzellikler ve dostane ilişkiler görünen o ki birilerini rahatsız etmişe benziyor.  Bazı sığ ve kıt zinyetliler bunu hazmetmedikleri gibi sanal alemde karalamaya başladılar. Emin olun bu kişilerin sporla da uzaktan yakından en ufak bir ilgileride yoktur, onlar için varsa yoksa düşmanlık ve savaş çığırtkanlığıdır.
Bakın geçmişte bu bölgedeki takımlarla oynadığmız maçlarda taraftarları arasında hep sorunlar vardı.  her maçta küfür şiddet ve kan vardı, peki soruyorum sizlere bunun kime ne fayda oldu, tam aksine bu işlerden bu kennt sürekli zarardan başka hiç bir 
şey sağlamadı. 
 
Diyarbakırspor'un Süper ligde oynadığı o dönemde hiç birimiz o dönemlerin kıymetini bilmedik. Maalesef o takımı el birliği  yok ettik. Öyleki bazı maçlarda  bunun acısını hep birlikte yaşadık örnek vermek gerekirse bir Bursaspor maçı, 
Bursada yapılan haksizliklar ve açılan pankatlar, bayraklar ve yapılan o çirkin tezavratlar, hatta ırkçı tutumlar herkesi derinden üzmüştü. O gün yapılması gereken tek şey, o takımı sahadan çekemeyen yüreksizlere sormak lazım.  
Şimdi geleli Diyarbakır'da ki Bursa karşılaşmasına, maalesef kendi ayağımıza kendimiz kurşun sıktık. O gün rakibin bacakları tir tir titrerken biz ne yaptık, rakibin elini güçlendirecek şekilde düşmanca tavırlarla maçı iptal ettirdik. Doğru olan bumuydu, işte sizin istediğiniz bu. bizim istediğimiz ise rakibi sahada boğacak kadar, ve ezici bir galibiyet sizce o gün olan rezatten daha iyi olmazmıydı. Sen o gün o sahayı kapatırmasaydın, sahadan en az 4- 5 farklı galibiyetle  Bursayı evine yollayacaktın. Bir diğer karşılaşma Fenerbahçe maçında takım 1-0 önde sen golü atan kendi oyuncunu taşlıyorsan orada oturup düşüneceksin. Beyler herkes aklını başına alsın. Bizim işimiz bu kulübü yaşatmak ve geçmişin kirli hesaplarını hepsini unutmak istiyoruz. Biz dersimizi çok aldık. Bundan sonra son 3 yıl olduğu gibi tribünden asla şiddet sahaya yansımayacak. Farklı düşünen varsa kusura bakmasın onunda karşısına dikilmesinide çok iyi biliriz.
 
İstabul Büyükşehir Belediyespor maçında şalvarlı bir dangalağın ortalığı galeyana vermesinin ardında  sanki bir şerefmiş gibi birde sahaya atlayıp o maçı katletti  evet bu kime ne fayda getirdi. burada zararı gören Diyarbakır' ve Diyarbakırspor' oldu.
 
Bazı kör ve kıt zinyetliler halen sanal alemde Diyarbakır ve Diyarbakırspor'un geçmiteki o kötü imajini düzleten Azrailler gurubuna laf atacağınıza şöyle bir kendinize bakın sizin gibi zevatlar yüzüden koca Diyarbakırspor yok oldu. Ben bunların asıl derdinin ne olduğunu çok iyi biliyorum, amaçları asla üzüm yemek değil, bunların tek derdi bu kulübün yok edilmesidir, işte bu yüzdendir rahatsızlıkları. Kusura bakmayın hiç işimiz olmaz, hade başka kapıya.
 
Beyle kimse hariçten gazel okumasın. Bu kulüp kapanmanın eşiğinden buralara geldi. Kimsenin bu kulübe zerre kadar zarar vermesine izin vermeyiz. Bizler geçmişin hesaplarını son 3 yıldır yaptık ve kulüplerimize en ufak bir ceza gelmemesini sağlıyoruz, sizin derdinizinde ne olduğunu herkes biliyor. Azrailler gurubu bir ilki başardı işte size örnekleri geçen sezon Diyarbakırspor Şampiyonluğa oynarken kendi sahasında Yozgatspor'a Kocaelispor'a mağlup olan ve ardında Keçiörengücüsporal beraber kalırken ve Şampiyonluğu kaçırmasına rağmen centilmenliği hiç bir zaman ellde bırakmadılar ve bunun mayvesini almaya başladık bakın Kocaelispor kendi sahasında oynadığı bir maçta Kocaelispor taraftarı 21.ci dakikada Diyarbakır diye tezahürat yaparak Diyarbakırspor'a jest yaptılar.
 
Yarın akşam gece maçında tüm taraftarlarımızı tribünleri doldurmak için orada olacağız. Allahın izni ile bu kulübü omuzlarımızla süper lige taşıyacağız..
 
Saygılaırmla
Azrailler Gurubu Başkanı
Ramazan TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT