1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Kim demiş bunlar engelli diye
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Kim demiş bunlar engelli diye

A+A-

Londra 2012 Paralimpik Olimpiyatlarını bölük pörçük te olsa televizyondan izliyorum. Atletizm yarışlarını izlerken birden kendimi en arkadan gelip yarışı bitirmeye çalışan Afrikalı sporcuyu ayakta alkışlarken buldum. Bir an kendime geldim ne oluyor diye. Sonra güzümde büyük bir mutluluk alkışlamaya devam ettim. Yalnız ben değil tabi'i ki. Statta yarışı izleyen bütün seyircilerin ayakta alkışlaması gibi, evlerinde, işyerlerinde yarışmaları izlerken ayağa kalkıp alkışlayan binlerce insan gibi bende ayağa kalktım alkışladım alkışladım…

 Bunu yaparken kesinlikle ve kesinlikle onlara karşı bir acıma duygusu hissetmedim. Eminim diğer insanlarda hissetmediler. Sporcuların kazanma ve kazanma azmini, gözlerindeki yaşama sevincini, hem kazananın hem kaybedenin birbirlerine sarılmasını gördüm ve herkes gibi bende bunlara sevindim. Sonra kendi kendime şu soruyu sordum. Acaba onlara engelli dememiz ne kadar doğru ? hemen söyleyeyim. Hiç doğru değil. Bizim yapamadıklarımızı onlar yapıyor inanın bana. İnanmayan da açıp televizyonu izleyip kendi gözleri ile görsün.

Şu an tekerlekli sandalye basketbol maçına bağlandı yayıncı kuruluş. Eğer kesmezler ise büyük bir onları izleyip alkışlamak istiyorum. Bundan sonraki karşılaşmaları ve yarışmaların hepsinin canlı verilmesini yayıncı kuruluş olan TRT'den rica ediyorum. Önceki  karşılaşmaları ve yarışları tam olarak vermedikleri için de TRT'ye sitemlerimi gönderiyorum. Sizi bilmem ama ben normal olimpiyatlardan daha büyük bir zevkle daha büyük bir keyif ile Paralimpik Olimpiyatlarını izliyorum. Herkese de izlemelerini tavsiye ediyorum. Ve başka kendi sporcularımız olmak üzere hepsine diyorum ki yüreğinize sağlık.
 
Şimdi bizler ne yapabiliriz nasıl faydalı olabiliriz birazda onun üzerinde duralım. Bence yapmamız gereken en önemli şey bu arkadaşlarımızla daha çok beraber olabilmek. Kendimizi bu arkadaşlarımızın yerine koyalım. Ne yapabileceğimizi sanırım daha iyi anlayabiliriz. Hiç bir şey yapamıyorsak daha çok kapak toplayalım. Aşağıda vereceğim internet adreslerini ziyaret edelim. Kendimizi veya işyerlerimizi tanıtmak için yemekler veriyoruz, kokteyller düzenliyoruz. Oraya harcadığımız paraların bir kısmını buralara harcayalım. İnanın bana daha çok reklamınız olur. Daha çok kişi sesinizi duyar.

Haydi o zaman kamu kurum ve kuruluşları, iş adamları, belediyeler, sivil toplum örgütleri, ben, sen, o, biz, siz, onlar ve herkes daha ne bekliyoruz.

 ENGEL YOKTUR, ENGEL OLAN VARDIR.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.Kurtismail Paşa 2. Sok. Volkan Apt. Kat:1 No:2
(Berat Cami Karşısı)   Yenişehir/ DİYARBAKIR
0 412 224 14 15    0 530 458 25 77
www.kapaktoplamamerkezi.com
info@kapaktoplamamerkezi.com

    
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT