1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kıblesi belli olmayanlar...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kıblesi belli olmayanlar...

A+A-
Yıllar önce Feyzi İlhanlı bu kulübe başkan olmak istemişti. İşte aynen o dönemlerde kendisi ile ilk röportajı Diyarınsesi.org yazarı Celal Güney ile yapmıştı. O dönemde Diyarbakır daki spor camiasında  Feyzi İlhanlı yı henüz tanıyan bile yoktu. Ama özellikle bir kısım tanımadıkları bu insana şüpheyle yaklaştı, hatta bir çoğu çamur bile atmaya kalktılar. 
 
Feyzi İlhanlı. Celal Güney'e verdiği ilk röportajda aynen şunları söylemişti eğer kısmet olurda birgün Diyarbakırspor kulüp başkanı olursam tek hayalim Diyarbakırspor'u kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü yapısı ile avrupa kupalarında oynatabilmektir. Bir gün mutlaka bu kulübün başına gelecem ve o kulübü halkın takımı yapacam, demişti.
Fakat bu röportajdan sonra nedense bazı ön yarğılı insanlar Celal Güneyi ve dolayısıyla Diyarinsesi.org siesini topa tuttular, hepsini  İlhancı ilan ettiler. Hiç bir menfaat beklenmeden yapılan bu röportaj ve arkasından gelen İlhanlı haberleri yüzünden utanmadan bu güzelim siteyi bile karalamaya kalkanlar, maşallah bugün herkesten çok ilhancı gibi davranmaya başladılar. Düne kadar Fevzi İlhanlıdan bir numara olmaz veya bu takımı otobüs firmalarına benzetenler şimdi dönüp bir aynaya bakasınlar. Tabi onlar sürekli herkesi kendileri giibi gördükleri için, her şeyin altından menfaat aradılar. Oysaki bunun en büyük şahidi Allah, sonra Sayın Başkan İlhanlı'dır. 
 
EY İKİ YÜZLÜ İNSANLAR
 
Celal Güney sizlerden çok daha iyi bir Diyarbakırspor'lu olmasına rağmen onu İlhancı yapanlar daha sonra İlhanlı ve Güneyin bu samimiyetini gördüklerinde bu kezde kara kedi gibi aralarını açmak için ellerinden geleni yapmaya başladılar.
 
Hele bazı iki yüzlü basın mensupları ve  Diyarbakırspor'un bazı eski futbolcuları ne hikmetse
Feyzi İlhanlı'nın Diyarbakırspor'la tekrar ismi anıldığında bu kezde çark edip İstanbul gidip İlhanlıyla görüşüp Diyarbakırspor'u alması için ikna etmeye çalıştılar ama bu görüşmeden sonra kendi çıkar ve menfaatleri için Feyzi İlhanlıyı yere göğe sığdıramadılar.
 
Süper Lig'den Bankasya Ligine düşdüştüğü o dönemde bile Diyarbakırspor dan vazgeçmeyen Feyzi İlhanlı bir kez daha kulüp başkanılığa talip oldu ama yine Feyzi İlhanlı yı bu saydığımız zevatlar engellediler.
 
Peki şimdi soruyorum sizlere istanbulda Feyzi İlhanlı'yıyere göğe sığdıramayan bu zevatlar
bu kezde Diyarbakırspor kulüp Başkanı olmasın diye karalama politikasına girdiler.
 
Peki ey zevatlar  sizler değilmiydiniz istanbulda  Feyzi İlhanlı'yı yere göğe sığdıramayan 
peki soruyorum size ne olduda Diyarbakır da Feyzi İlhanlı yı tabiri caizse yerden yere vurmaya başladınız. Hani her platformda konuştuğunuzda bizler Diyarbakırspor'u çok seviyoruz diyordunuz ama sizin tek bir sevginiz var oda çıkar sevgisidir ve sizlerin ne kadar iki yüzlü olduğunuzu bir Allah bilir birde ben bilirim.
 
SİZLERDEN NE DOST OLUR 
NE DE POST....
 
Diyarbakırspor kötü gittiği zaman kaplumbağa gibi kafanızı kabuğunun içine sokan ve iyi günde kafanızı kabukta çıkaranlardansınız. Yazıklar olsun sizlere... sizin birkere ne kitabınız nede kıbleniz bellidir. Bu kulübü bataktan çıkarılması için canı gönülden çalışan insanları bile karalayarak dışlamaya çalıştınız. Bankasya Ligi'nde kendi çıkarlarınız ve menfaatlerinız için kongrede Feyzi İlhanlı ya engel olmasaydınız inanki bugün belki Diyarbakırspor bu durumda olmazdı.
 
Aynası iştir lafa bakılmaz, sizin ne olduğunuz bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu satırları yazıyorumki herkes gerçekleri tek tek öğrensin. Bugüne kadar gazeteciyim diye geçinipte tek isim veremediniz. Korkudan ya da menfaatlerinizden ötürü hep kaçak güreştiniz. Bu kulübün bu hale gelmesinin baş mimarı bizzati sizlersiniz. Bu uğurda evladımı dahi kaybettim. Ben bu kulübe 30 yıl emek verdim, amigoluk yaptım sizler bununla bile alay etmeye kalktınız. Oysaki bilmediğiniz şey ben bundan hep onur duydum.  Hatta yeri geldi gittim o kulübün tuvaletini bile temizledim. Bizler ona buna hava atmak veya menfaat sağlama için bu işlerde olsaydık emin olun bugün sizin gibi bir servetim olurdu. Geçen 30 yılda tek bir dikili ağacım olmadığı gibi bütün servetim cibimdeki 3 kuruşum, ama içimdeki büyük Diyarbakırspor sevgisidir. Bu kulübün yaşamasını sağlamak bana en büyük servettir. 
 
SAYGILARIMLA AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT