1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Kazanan Sağduyu Oldu!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kazanan Sağduyu Oldu!

A+A-
Hafta sonu kendi evimizde ağırladığımız Yeşil Bursa maçı için maalesef provakatörler ağızlarının suyu akarak bekliyorlardı. Biz tüm bu tür olumsuzluklara karşı heppsine hazırlıklıydık. Çünkü geçmişte yaşanan Bursa olayları ve orada yaşanan rezaletlerden ötürü bazı kesimler sırf bu bahaneyle maçlara geleceklerini biliyorduk. Bu olayların tekrar yaşanmaması için, bu kulübün zarar görmemesi adına günler öncesinde tüm planlarımızın ona göre ayarladık. Nitekim maç içerisinde çok büyük olaylarlda çıkmaya çok müsaitti. Yaşadığımız ve sizlerin bilmediği bir çok olayı anında ve yerinde kimsenin canı yanmadan müdahale ettik. Bunda da ne kadar başarılı olduğumuzun takdirini ancak maça gelenler yapabilir.
 
Bizim Azrailler olarak tek hedefimiz artık bu takımın imajını düzletmek adına, son 3-4 yıldır çok dersler çıkardığımızı defalarca yazdık çizdik. Bu konuda bazı kesimlerden tepki alsakta, asla bundan dönüş olmadığını da bir kere daha duyurmak isterim. Bu halk ve bu taraftar neyin ne olduğunu çok iyi anlamıştır, amaçları asla üzüm yemek olmayan kesimlerin gelipte bağcının kapısına dayanmasına artık izin yok. Bunuda herkes böyle bilsin. Sonuç olarak detaylara girmeden sadece şunu söylemek isterimki Yeşil Bursa maçında evet 2 puan kaybetsekte, olay bekleyenlere karşı kazanan bu kulübün prestiji ve sağduyudur....
 
CİDDİYETiN  FARKINDA OLMAYAN YÖNETİM
 
Kimse kusura bakmasın,  ne yazık'ki Diyarbakırspor yönetimi bu maçın ne kadar önemli olduğunun farkında bile değildiler.  Eğer farkında olmuş  olsaydilar maç öncesi oturup hatta günler öncesinden istişareler, toplantılar yapardık. Ne yazıkki bırakın istişare yapmayı bir araya bile gelmedik. Bakın yöneticilik yaka kartı takıpta şeref tribününde oturmak ya da sahada dolaşmakla olunmaz, yönetici demek kulübü için fedakalık yapandır ama bizler ne fedakalık gördük ne de bu maçın önemi için çırpınanı maalesef göremedik.
 
İŞTE FEDAKARLIK BUDUR
 
Gelelim maç öncesine, Azrailler Dernegi ikinci başkanı  Orhan Tuma. tribün liderlerinden Fırat Güneş, Mazlum Kaya ve Bercan Demirpolat taraftaların kapıda ve turnikede sıkıntı yaşanmaması için maça yaklaşık üç saat kala stata geldiler. Turnikeleri ve kapıları kontrol ettiler daha sonra kapıların geç açılacağının bilgisini alan Orhan Tuma yetkilerle görüştükten sonra Kapıların erken saate açılmasını sağladı. İşte fedakalık budur. Azrailler gurubunu üyelerine ve yönetim kuruluna göstermiş oldukları bu özverilerinden dolayı yürekten teşekkür ederim... Biz tüm bu planlamaları günler öncesinde konuştuk, merak ediyorum sizler bu maçın öncesi neleri konuşup görev planlaması yaptınız.
 
AZRAİLLER'DEN MUHTEŞEM DESTEK
 
Gelelim maça  Diyarbakırspor  taraftarları Yeşil Bursaspor ile oynayacağı maça yoğun ilgi gösterdiler.  Maçın başlamasiyla birlikte  90 dakika buyunca hiç susmadan centilmence takımına destek veren taraftarlar, süper lig ekiplerini bile kıskandıracak boyutta ortalığı inletecek bir tezahüratla sahayı yerinden oynattılar.  Azrailler gurubunun  bu desteklerine karşılık malesef beklenen futbolu sergileyemeyen Diyarbakırspor'lu futbolcular ne kanatlardan gelebildiler, ne de rakibe baskı kurabildiler ve bu kötü futbolunu ört pas etmek için başta takım kaptanı olmak üzere hemen hemen bütün pozisyonlarda  rakip takım sporcularıyla dalaşmaya girdiler. Sahada ruh gibi gezinenler birazcık o tribünlere bakıpta, üstündeki formanın önemini anlasaydı bu maç 5 olurdu.
 
Takım kaptanı bunu yaparsa peki ya diğer sporcular ne yapar merak ediyorum yakışmadı sana kaptan.  oysaki bu maçın ne kadar kritik olduğunu bilmen gerekirdi ama senin  rakip sporcuya yaptığı o hareket bir anda tribünlerin hareketlenmesine neden oldu, bunları toparlamak bizim için çok güç sonuçlar doğurabilirdi.  Azrailler gurubu ve sağ duyulu taraftalar sayesinde tribündeki olayların ününe geçtiler bunu yapmaya hiç kimsenin hakkı yoksanki sahaya kazanmak için değilde tribünleri gayelana vermek için sahaya çıkmış gibiydiler eğer yönetim ve teknik heyet sporculara
Yeşil Bursaspor maçının ne kadar hasas olduğunu söylemiş olsaydi ve sizin yapacağınız her bir hareket tribünlerin galeyana getireceğini belirtmiş olsaydi inanki dünkü maçta ne takım kaptanı nede bazı sporcular bunu yapmazdı 
 
Eğer maçın hakemi de art niyetli olmuş olsaydi inanki sahada facia olabilirdi. Allahtan  hakem doğru kararlar verip ortamın gerilmesini engeledi. Bu maçta göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı sağ duyulu taraftalar ve Azrailler'e çok teşekkür eder ve alınlarından öperim.
 
Maçın geneline baktımızda  rakip Yeşil Bursaspor Diyarbakırspor'dan daha iyi bir futbol sergilemesine rağmen bulduğu gol pozisyonlarından yararlanamadı ve maç başladığı gibi 0 0 bitti.
 
Bu arada maç içerisinde olaylar çıkmasın diye maraton tarafına geçmeye çalışırken eline koca demir parmaklık batan genç kardeşimiz Sidar'a çok geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum. Kendisinin nasıl cansiperane bir Diyarbakırsporlu olduğunu gösterdi onu alnıundan öpüyorum.
 
Bu arada defalardır ertelediği ameliyata bu maç sonrası giren sevgili dostumuz arkadaşımız Asbaşkanımız Şeyhmus Şenyiğit başarılı bir operasyon geçirdi. Tüm grubum ve şahsım adına çok geçmiş olsun diyorum.. Allah hayırlı şifalar versin.
 
SAYGILARIMLA
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT