1. YAZARLAR

  2. Nesrin ERDOĞMUŞ

  3. Kayısı diyarı Darende'den sevgiler...
Nesrin ERDOĞMUŞ

Nesrin ERDOĞMUŞ

Diyarinsesi.Org Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kayısı diyarı Darende'den sevgiler...

A+A-

Her şey bir anda doktorumun hava değişimi yapmam,  doğa ve tabiatla bir arada olmamın sağlığıma daha iyi olacağı tavsiyesiyle başlamıştı.
Evet ;
Her nasıl olmuşsa bir anda çok sevdiğim dosttum sırdaşımla konuşup  Darende'ye gitmeye karar vermiştik.
İyi ki de bu kararı vermişiz ve  üç günlük tatil yapmak için tabiat harikası olan Darende'ye de gitmiştik.

DARENDE ;
Ormanlık içinde 2800 kişilik bir nüfusla  Doğu Anadolu bölgesinde bulunan kayısı diyarı,  Malatya'nın  bir ilçesidir.  İlçeye girdiğimiz gibi gözümüze ilk çarpan ilçenin gelişmiş bir ilçe olmasıydı. Tabiki bu gelişmişlik bizi bayağı sevindirmişti.
Okullarıyla, eğitim ve öğretimdeki başarısıyla,  her konuda teferrüatlı Devlet Hastanesiyle, görülmeye değer şarıl şarıl akan şelalesiyle ve insanların akın akın gidip dua etiği,namaz kıldığı ALLAH'ın katı olan  "Somuncu Baba" türbesiyle harika bir ilçeydi.

Bu şirin ilçemizi sizlere tanıtırken, bu ilçeye büyük bir hizmetleri dokunan Sayın Belediye Başkanı Dr  Süleyman Eser beyi az bile olsa sizlere tanıtmaya karar verdim.
Bilgili, donanımlı, doğup büyüdüğü ilçesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır bir Belediye Başkanı olarak gözlemledim.
Güler yüzlü,açık sözlü,mütevazi, dünya görüşüyle geniş bir perspektiften hayata bakan, esprili ve bir o kadar da ilçesinin halkının sorunlarıyla ilgilenen, çözüm arayan, sohbet inde büyük bir tevazü olan bir kişilikti.,

İlçede kaldığımız süre içerisinde bizzat bizlerle ilgilenip bu şirin ilçeyi bize tanıtırken gözlerinin içi gülen başkanımız sanırım bu ilçeye daha bir çok hizmetler sunmak için çok çalışacağının sorumluluğunu fazlasıyla üstlenmiştir.

Sevgili okurlarımız yazımın başında da belirttiğim gibi Darende küçük bir ilçe olmasına rağmen bayağı gelişmiştir.
İlçenin içinde bulunan şelalesine günde yüzlerce insan gelip görüp yöresel yemeklerini yiyip gidiyorlar. 
Somuncu Baba türbesi tam anlamıyla insanı maneviyat yönünden rahatlatan bir türbedir. Şahsıma ikindi namazımı o türbede kıldığımda bana büyük bir huzur ruhuma getirmişti.
İbadet ve dileklerinizin kabul olması için ALLAH katına yakın bulunmak istediğinizde namazınızı kılınız ve duanızı ediniz diye tavsiye etmek ben denize düşmese bile yine de bunu tavsiye etmek boynumuzun borcudur diye düşünüyorum..

Bu güzel ilçeye gelip de Belediye Başkanlığını gezmeden olmaz, diye düşünüp Sayın Belediye Başkanı Dr Süleyman Eser beye konuk olduk. Şirin ilçemizin Belediye Başkanlığının merdivenlerini çıkarken harika bir görüntü veren Osmanlı İmparatorluğunun Padişahları ve Sultanlarının fotoğrafları o kadar görkemli bir şekilde duvarlara asılmış ki gözlerimizi bu resimlerden alamadan merdivenlerimizi çıkıyoruz. 

Belediye Başkanlığını bizlere dolaştırma nezaketinde bulun  Sayın Başkanımız Dr Süleyman Eser'e teşekkür ediyoruz.
Ben denizde bu Kayısı diyarı şirin ilçemize birer hatıra bırakmak için Kitaplarım " Sessiz Çığlık"  " Ve Bulutlar Ağladı" ve 2016 yılında okur sevenlerimle buluşturduğum derleme kitabım olan " Umut Cesaret ve Gökyüzü " adlı kitaplarımı Sayın Darende Belediye Başkanımıza sunduk. 
İnce bir düşüncesiyle Sevgili Belediye Başkanımızda Kayısı Diyarından Kayısıı sizlere armağan etmeden sizleri memleketinize gönderemem diye güzel bir espriyle  bize jestni sundu.
Her zaman derim küçük ilçeler bende daha büyük izler bırakıp, şehrin kalabalık seslerinden uzakta kaldığımda ruhum dinleniyor, kendimi daha mutlu hissediyorum. diye...
İşte ;
Bu güzel ilçeye veda ederken,birlikte yol aldığımız , güzellikleri beraber yaşadığımız , çok sevdiğim dosttum sırdaşım Asuman Talay arkadaşıma da üç gün içerisinde nazımı çekip, rahatsızlığımdan dolayı üzerime büyük bir özveriyle  titrediği için çok teşekkür etmek bu yazıda nasip oldu. 

Sevginin gücü bu olsa gerek değil mi dostlarım.
Ve bizlerde ;
Yolcu yolunda gider deyip Diyarbakır'a gelmek için yola çıkmadan önce Sayın Darende Belediye Başkanımızın görevinde tam bir hizmet adamı olduğunu düşünüyoruz. Dileğimiz bu nadide Başkanımızı çok daha iyi hizmetlerde görmektir...

İnanıyoruz ki Sayın Belediye Başkanımız Dr Süleyman Eser çok daha yüksek mertebelerde halk için millet için vatanı için çok daha güzel sorumluluklar alıp bunları yerine getirecektir. Yolunuz ve bahtınız açık olsun Değerli Başkanım..
   
Sevgiler saygılar esenlikler siz okuyucularımın ve çalışan insanların  olsun...

14102686_1084268121654939_2487151910138573580_n.jpg14202699_1084268201654931_3916770941303457546_n.jpg14225598_1084268061654945_3979001384684354821_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT