1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Kaybeden Sadece Diyarbakırspor oldu
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Kaybeden Sadece Diyarbakırspor oldu

A+A-

Yazmaya söylemeye dilim varmıyor ama düştük artık. Bu nedenle düştük, şunun yüzünden, bunun yüzünden düştük demekten ben sıkıldım, eminim sizler de sıkıldınız. Kısaca ve tek kelime ile kamuoyu tarafından el birliği ile bu takım düşürüldü.
 
Bursaspor maçı ile ilgili-ilgisiz bir çok yazar, yanar döner, yağcı, yağmacı yazı yazdı. Herkes konuyu kendi tarafına çekti. Bursalılar bunu çok iyi bir şekilde lehlerine kullandılar. Ancak Diyarbakırspor bırakın mağduru oynamayı çaresiz ve acizlik örneği gösterip kabul ettiler.

Dün akşam Kanaltürk'te izlediğim Telegol programına katılan Çetin Sümer ve Bursapor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın düellosunu izlerken bizim ligi nasıl kaybettiğimizi anladım.
O kadar ezildik ki Diyarbakırlılar olarak Başkan karşısında…
Ahmet Çakar ve Serhat Ulueren'in çabaları bile yetmedi bizi kurtarmaya…
Şimdi  asıl altının çizilmesi gereken en önemli konu şu…
Herkes ağız birliği yapmışcasına hep taraftarı suçladı.
Yok kardeşim neden taraftarı suçluyorsunuz…
Bu taraftar değilmiydi Denizlispor maçında konuk ekibi ayakta alkışlayan.
Sizleri yuhalamadılar mı?
Bunlar münferit olaylardır, bunlar gerçek taraftar değildir dediniz…
Yazılı ve görsel medya işte Diyarbakırspor taraftarı böyle, şöyle centilmendir diye haftalarca konuştular.
Yönetimde bundan rant elde etmeye çalıştı.
Ne oldu bir hafta sonra yine yönetim suçu provakatörlere atmaya başladı. Yazık hakikaten çok yazık…
Yok emniyet suçluymuş, yok provakatörler varmış, onlar Diyarbakır'lı değilmiş…
Kardeşim kabul edin bunların sorumlusu YÖNETİMDİR.
Yönetimdeki zat-ı muhteremler kendilerini kurtarmak için bu yolu deniyorlar.
Bunların hesabını Diyarbakırlılar sorar…
 
Yönetimin yeterli olmadığını herkes gibi bizde görerek vurguladık. Ama nedense tek yazan da biz olduk. Ve sonrasında ise Sümer ve kardeşleri tarafından hep "art niyetli" ilan edildik…
 
Bir Savaş nasıl kaybedilir? Ve Sarı Öküz olayı...
Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş. Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz'ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış. Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk'u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.
Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar. Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük!" diye sormuş. Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli 'Biz' demiş, Sarı Öküz'ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı…
Sahi biz nerede kaybettik? Kaybolan yıllarımızı bir şarkıyla mı bize geri verecekler?
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum