1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Kayapınar'ı Diyarbakırspor alsın
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Kayapınar'ı Diyarbakırspor alsın

A+A-

Kayapınar’ı Diyarbakırspor alsın

7 Ağustos Cuma günü yapılacak kongrede büyük bir olasılıkla profesyonel lige veda edecek Kayapınar Belediyespor’u maalesef kimse sahiplenmedi.

Madem öyle, takımlarının sahipsizliğine gönülleri el vermeyen ve bu nedenle takımın kayyuma kalmasını önlemek için yönetime talip olan mevcut Diyarbakırspor yönetimi Kayapınar’ı da sahiplensin. Sonuçta Kayapınar da bir memleket takımıdır öyle değil mi?

Kayapınar’ın Diyarbakır’a faydası ne olur?

Peki, böyle bir durumda bu Kayapınar’ın Diyarbakırspor’a ne faydası olacak? Evvela bunu bir irdeleyelim. Bu takım alınır. Sonra bir kongreyle ismi değiştirilir.

Diyarbakırspor 2 veya ismi şarkılara konu olmuş ve bu memleketin sembollerinden olan surlardan bir burcun ismi olan Dağkapıspor olarak değiştirilebilir ( veya başka isim ). Ve bu takım Diyarbakırspor’un pilot takımı olarak lige iştirak eder. Diyarbakırspor’un altyapısındaki yetenekli gençler de buraya alınarak tecrübe edinmeleri sağlanacak…

Futbolcu fabrikası olabilir

Bildiğim kadarıyla geçen sezon bir 3. Lig takımının yıllık ortalama geliri 375 ile 425 bin Lira arasında değişiyordu.  Diyarbakırspor’un Kayapınar’ı alması durumunda diğer 3. lig takımları gibi her futbolcuya yıllık 50 ile 70 bin lira dolayında transfer parası da ödemeyecek.

Kulübün geliriyle burada oynayan futbolculara aylık 400- 500 lira maaş verilecek. Sanırım böyle bir takıma yıllık 200 bin lira ancak harcanır. Geriye kalan parayla bir sonraki yıl için bir miktarda kredi sağlanarak bir tesis yapılabilir. Böylece 2. sezonda futbolcuların barınabileceği ve beslenebileceği bir tesis sağlanmış olacak. Aynı zamanda burada oynayacak futbolculara verilecek maaş, onları bir üst lige veya Diyarbakırspor A takımına yükselmeleri için teşvik etmiş olacak. Böylelikle Diyarbakırspor da dışa bağlı olmaktan kurtulmuş olacak.

Kayapınar’da özverili olsun

Ancak iş sadece Diyarbakırspor yönetimiyle de bitmiyor. Eğer Diyarbakırspor yönetimi bu konuda elini taşın altına koyacaksa Kayapınar Belediye Başkanı Sayın Zülküf Karatekin de bir lira para talep etmeden bu kulübü Diyarbakırspor’a vermelidir.

Neticede Kayapınar Belediyespor bu memleketin ve de halkının takımıdır. Dolayısıyla Diyarbakırspor’un bu yönde bir talebi karşısında Sayın Karatekin’in de fedakârlık yapması gerekmektedir. Zira sayın başkana yakışacak olan da budur.

Selim KAYA / Diyarbakır

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT