26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Kartal'dan Bir Puan Aldık, İki Puanımız Suya Gitti.

10 Aralık 2009 00:21
Kartal’dan Bir Puan Aldık, İki Puanımız Suya Gitti.
 
Sezon başından beri büyük sıkıntılar çeken Diyarbakırspor’a hafta içi antrenmanlara çıkmama sıkıntıları da eklendi. Doğrusu kimsenin böylesi ortamlarda puan beklentisi yoktu. Bazı yanlışlıklara rağmen bu sıkıntılara rağmen Beşiktaş gibi bir takımdan puan almak bu takımda bir şeyler var, daha önemli başarılar edebilir sonucu çıkarıyor. Ama sorunlar devam ederse tepe takla kümeye de gidebilir. Sorunlar esasında çok karmaşık değil, gayet açık. Para bulunacak, işe yaramayan futbolcular gönderilecek, 6-7 transfer yapılacak! Bunu dışında tartışılan konuşulan her şey hikâyedir, boş laftır.
 
Yazımı yazarken, ne yazık ki para sıkıntısının devam ettiği, Yönetime gün verdiği alacaklarını alamazlarsa eylemelerine devam edecekleri haberleri gündemde sıcaklığının koruyor. Yazık şimdi 40 yılda Beşiktaştan kaç defa puan alınabilinir ki. Bu puan bize moral, sıçrama kendimizi yenileme heyecanı olmalıdır. Aksi takdirde aşağıya düşüş pike olur. Bazı şeylerde geç kalınırsa telafisi olmaz. Yönetimin çok duyarsız olduğuna, gerekli hassasiyetleri göstermediklerine inanmıyorum. Ama şartlar, olanaksızlıklar neşter gibidir. Bazen insanlar yapamadıklarını dürüstçe kabul edebilmeliler, başka başka fırsatları birileri değerlendirmek istiyorsa yardımcı olabilmeliler. Böyle bir durumda daha az yıpranacaklarını düşünüyorum, ilişkileri daha az zedelenecektir.
 
Maça dönecek olursak, tabi ki Beşiktaş takımı herkesin bildiği gibi şampiyonluk yarışı içinde olan bir takım ve iyi bir takım. Diyarbakırsporda sorunlarla boğuşmaktan yorulan, sorunları devam eden bir takım olarak Beşiktaştan puan aldıkları için canı gönülden futbolcuları kutluyorum. Futbolcuları kutlarken, Ziya Hocayı da unutmuyorum. Ama yanlışları da koymadan, gerçekçi değerlendiremediğim kabul görür. Onun için önce kadrodan başlarsak daha iyi anlaşırız. Ziya hoca bu maçta 4-51 sistemiyle oynadı. Çok önemli futbolculardan yoksundu. Besim Abbas, Diallo, Espinoza. Başlangıçta ki hatası Desirenin kadroda oluşu, Mendozanın Tazemetanın yanında yada arkasında olmayışıydı. İkinci yarıda bu yanlışı gördü ve düzeltti Ziya Hoca. İlk yarıda sadece 16. Dakikada Desirenin pozisyonu varken 2. yarıda 49. dakikada Adnan’ın 76. dakikada Erhanın direkten dönen topu ve Tazemetanın sayılmayan ofsayt gerekçesiyle iptal edilen golü vardı. Demek ki şu sonuç çıkıyor. Doğru sistem doğru adamlar takımı daha başarılı kılabiliyor. Umarım Ziya Hoca bundan böyle sistemde hata yapmaz, kadroyu daha doğru bir şekilde değerlendirir.
 
Kasımpaşa maçına gelirsek, hani “ölüm kalım maçı” derler ya tamda böyle bir maç. Ziya Doğan, Yönetim, neleri var neleri yok ortaya koymalılar. Taraftarlar hakeza. Başkada bir şey yok! Ziya Doğan kadro kurarken Gökhan, Adnan, Besim Abbas, Tolga, Diallo, Abdullah, Barış, Ayman, Şener, Erhan arkada Mendoza önde şeklinde başlamalıdır. Tabi ki bu maçta en önemli eksiklik Tazemetadır. İleriki maçlarda Tazemeta oynasa bile Erhan Sürekli takımda tutulmalıdır.
 
Kasımpaşa maçında 3 puandan başka bir şey düşünmek küme düşmeye adayız anlamına gelir. 3 puanı aldığımız takdirde % 60-70 kurtaracağız işaretidir. Cebimize, Beynimize ve Ayaklarımıza kuvet.
Bu yazı toplam 970 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com