27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara1 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Celal GÜNEY


Kartal Maçının Ardından

19 Ekim 2008 10:48

Diyarbakırspor, Kartal maçında ki  takım dizilişi ile galibiyeti hedefleyen bir yapıyla oyuna başlamasına rağmen, takımda bir kaç dişlinin eksik olduğu hemen gözümüze çarpıyordu. Neydi bu eksiklikler,  Diyarbakırspor'da bir kere oyunu kuracak ve sahaya ağırılığını koyacak bir play makere acil ihtiyaç olduğu bariz olarak görünüyordu.

 Geçen yıl Hakan Bayraktar'ın yeri bir türlü dolduralamamış. Bu alana transfer dönemine kadar, acil olarak  birini monte etmek gerekiyor.  Benim gördüğüm kadarıyla elde ki kısıtlı kadroda bu görevi üstlenebilecek bir tek oyuncu var, o da Mithat'tır.  Ayrıca Diyarbakırspor, oyun düzenini Hüseyin Kartal'a göre kurmuş, Hüseyin'in olmadığı bir maçta, çok ağır olan ve kalitesinden asla şüphe etmediğim Coşkun ile, kısa boylu ve fiziksiz yapısıyla Emrah'ın birlikte oynamaları asla mümkün değil. Bu dezavantajlara sahip bu iki oyuncudan ancak birini seçip oyuna sürmek en mantıklı olanıydı.  Kartal maçında kaçan ve direkleri  dövdüğümüz bir maçta gözlerimiz hep Hüseyin Kartal'ı aradı. Hüseyin'in sakatlığı bu maç için büyük bir şanssızlıktı.  Hüseyin bu maçta olsaydı, bu maçtan en az 2-3 farklı galip gelebileceğimizi size rahatlıkla söyleyebilirim. 

Ayrıca, Kartal maçında, rakip 75. dakikadan itibaren iyice bunalmışken,  önce Emrah'ın, ardından  5 dakika sonra da Coşkun'un oyundan alınmasına şaşırdım. Bu oyunculardan birinin, maçın sonuna kadar oyunda kalması gerekiyordu.  Bank Asya liginde en fazla gol atılan, bu dakikaların Diyarbakırspor için bir ümit olabileceği kanaatindeydim. Coşkun'un da oyundan alınmasından sonra, topu alan hemen her oyuncu, ne yapacağını bilmez bir şekilde kaleye doğru kendi çabalarıyla gitmeye çalışıyorlardı. Böyle olunca son 13 dakika da (5 dakika uzatmayla) bütün toplar oyuncularımızın ayaklarında ezildi gitti.

Diyarbakırspor defans dörtlüsünü buldu diyebiliriz. Bu maçtaki harika oyunuyla Erhan Çatalca benden tam puan aldı. Bu oyuncu, Kartal Maçında, bütün hava toplarını süpürdü, inanılmaz güçlü yapısıyla, maçta devamlı diri kalmayı, ayrıca arkadaşlarının bıraktığı tüm boş alanları tek başına doldurdurması, bu oyuncunun geleceğinin çok parlak olduğunu gösteriyordu, bu açıdan kendisini Diyarbakırspor'a kazandıranları da kutlamak lazım.

Orta alanda, 2. yarı oyuna giren Engin, çok çalışkan ve rakibi hataya zorlayan yapısıyla, yakında kendisini ilk 11'de göreceğimizden hiç kuşkum yok.

Orta alanda yine çok iyi gördüğüm Mithat Yaşar'dan bahsetmek istiyorum, bu oyuncunun kumaşının çok iyi olduğu her halinden belli, Coşkun hocanın, Mithat'a orta alanda, daha fazla sorumluluk vermesi gerektiğine inanıyorum. Bu oyuncunun ilerleyen haftalarda daha iyi bir form grafiği yakaladığı gözlerden kaçmadı.

İlk haftalarda çok eleştirdiğim, Mahmut Hanefi'nin de çok iyi bir  form tuttuğunu görmekteyiz. İlk haftalarda bocalayan bu oyuncunun, geçmiş yıllarda ki Mahmut olmasa da, bu yapısıyla bile çok iyi bir oyun ortaya koymaya başladığını söylemek lazım.

Kaleci Atilla'nın çok iyi maçlar çıkarmasına rağmen, maçlarda biraz daha dikkatli olması gerektiğine inanıyorum.

Erhan Şentürk,  bu oyuncu şu anda Diyarbakırspor'a en iyi adapte olan ve en faydalı oyunculardan biri olduğunu her yazımda belirtmeye çalışıyorum.

Ulaş çok iyi bir oyuncu, Kartal maçında, kalitesine yakışmayacak1-2 hata yaptı,  bu hataları yapmaması lazım.

İlerleyen haftalarda, en azından devre arası transfer sezonuna kadar, elde ki malzemenin çok iyi değerlendirilmesinden başka yapacak bir şey yok.  Eğer şampiyonluk isteniyorsa, devre arasında, Diyarbakırspor'a acil olarak çok iyi bir golcü ve oyunu okuyabilecek, iyi bir oyun kurucuya ihtiyacımız olduğu her halinden belli.

 

Bu yazı toplam 938 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com