1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. KARABULUTLAR DÖNÜYOR MEMLEKETİMİN ÜSTÜNDE
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

KARABULUTLAR DÖNÜYOR MEMLEKETİMİN ÜSTÜNDE

A+A-

  Diyarbakırspor 40.yıllık kulüp mazisinde maalesef hep iktidar partilerinin oyuncakları olmuştur. Her yıl aynı nakarat her yıl aynı senaryo. Bir memleket ile ancak bu kadar oyun oynanılır. Canı sıkıldıkça iktidar partileri birilerine takımı teslim etti. Kulübün içinde o kadar karmaşık ve bir o kadarda yanlış işler var. Tamda zamanında seçimler yaklaştı iktidar partisi elindeki bu oyuncağı maksimum seviyede değerlendirmek istiyor. Bizler onların veya şunların adamı değiliyiz. Biz halkın adamıyız. Kulüp başkanı Sayın ÖKTÜREN istifa etti. İstifa etmesine rağmen kulübe 15 gündür hiç uğramadı niçin!! Yoksa birilerimi gitme mi dedi.. Hatta şunuda diyebilirim perde arkasında hala mı Adnan ÖKTÜREN var. Yoksa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman BAYDEMİR’in son haftalardaki maçlara gelişi birilerini mi rahatsız etti. Ya arkadaşlar Spor ile Siyaseti bir birine karıştırmayalım.

Şimdi kongre süreci başladı ortaya isimler atılıyor gece 02.00 kadar toplantılar yapılıyor. Bir kısım yöneticiler karayollarında toplantı yapıyor bir kısımda Kültür Mado pastanesinde toplantı yapıyorlar arkadaşlar bakın takımı şimdide paylaşamıyorlar. Evet kulüp tarihinde bir ilkleri yaşıyoruz Diyarbakırspor’un kulüp başkanlığı için aday üstüne aday çıkıyor. Acaba diyorum yine mi rant var. Diyarbakırsporun tesisleşmesi için verilen arazi üzerinde yoksa rant mı sağlanacak birilerine peşkeş mi çekilecek ama unutulmaması gereken bir konu var taraftar her şeyi görüyor ve her şeyi iyi idrak edebiliyor.

Diyarbakırsporun parasını yiyen adamlar iflah olmaz bunun bir çok örneği ile karşılaştık. Bu cefakar taraftarın onuru ile gururu ile kimse oyanayamaz. Takım tam süper lig moduna girerken bu tip oyunlarla bu taraftarın morelini bozmaya kimsenin hakkı yok. Kongre yapılmadığı her gün süre zarfında bu takım kan kaybediyor. Sanırım yarın kongre yapılamayacak ve haftaya kalacak. Devre arasına takım giriyor futbolcu ödemeleri geliyor,federasyona ödemelerini alamadıkları için şikayet eden futbolcular var. Transferlerin yapılması lazım en az 3 – 4 direk oynayabilecek fubolcu lazım. Takımın acilen 4 Milyon YTL kaynak lazım.

Önümüzde bir Manisaspor maçı var. Diyarbakırspor taraftarı takımını bir sevgilisi gibi sever ve sahiplenir çünkü diyarbakırspor onun ilk ve tek aşkıdır. En zor günlerinde bile sahip çıkar ve takımı ateşleyip maçı tek başına alır. Yine öyle bir sürece girdik sahipsiz memleketin güzel,onurlu,şerefli insanları gelin bu takıma biz sahip çıkalım. Biz destek verelim bu takımı birilerine bırakmayalım gelin halkın takımı nasıl olurmuş gösterilim.

Maç Cumartesi günü DSPOR’dan canlı olarak yayınlanacak büyük bir fırsat var önümüzde gelin el ele, gönül gönüle verelim armamız için takımıza sahip çıkalım. Turnikeler maç günü saat 11:00 de açılacak biraz maça erken gelip yerimizi alalım. Herkese gösterelim sevgili nasıl sevilir nasıl sahiplenir, nasıl karşılıksız sevilir gösterelim.

Maç öncesi fazla tezahürat etmeden maçın başlama düdüğü ile başlayım son maçın bitiş düdüğüne kadar destek verelim. Hiç tezahürat bilmiyorsanız bile en azından bir alkışla tempo tutun bu bile sizin sevgilinize gösterdiğiniz bir sevgidir. Biz onun bunun değil halkın takımı olalım. Kişiler gelip geçici kurumlar kalıcıdır. Herkes Diyarbakırsporlu olamaz. Allaha emanet olun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT