1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Kalitenin tesadüf olmadığı mekan Kadayıfçı Sıtkı Usta
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Kalitenin tesadüf olmadığı mekan Kadayıfçı Sıtkı Usta

A+A-

Değerli okurlarım,
Bir köşe yazısında daha buluşmanın mutluluğu içerisindeyim. Şehrimden kilometrelerce uzakta Şehri İstanbul’dan hepinize selam ve sevgiler…
İstanbul’a hazır gelmişken memleketim olan Diyarbakır’ı bir gün içerisinde özlediğimi belirterek söze başlamak istiyorum. Değerli okurlarım, bu kadar Diyarbakır hasreti çekerken size Diyarbakır’ın kalite denince akla gelen bir mekanını yazmak istedim. 
Öyle bir mekanki burası kalite hiçbir zaman tesadüf değildir orası için. Evet kalitenin tesadüf olmadığı mekan Kadayıfçı Sıtkı Usta’yı yazmak istedim. Misafirperverliğiyle tanınan Diyarbakır’ın bir değeri haline gelen Kadayıfçı Usta hizmet ve insanlığa önem verirken, asla ama asla paraya önem vermez. Türkiye’de bir marka haline gelen Sıtkı Usta’nın hiçbir yerde şubesi yoktur. Sıtkı Usta’nın, şubesini Türkiye’nin bir çok yerine açmak isteyenler oluyor çok büyük paralar teklif ediyorlar  şube açmayı istemiyor çünkü dediği  tek kelime kaliteyi bozarlar. Kendisi kaliteden ödün vermiyor asla ve şube verirsem kalitem düşer diye her zaman söylüyor. 
Her daim dediği kelimelerden biri müşterim memnun olmazsa ben rahatsız olurum. Öyle kaliteli bir insanki Sıtkı Usta, çok zor günler görüp geçirmesine rağmen mücadeleyi her daim sürdürdü, kazandığı paraları yanında çalışan personelleriyle bölüşüyor. Nerde bir taziye, hasta, düğün varsa hem Sıtkı Usta hemde çocukları giderler, işte Sıtkı Usta böyle bir değerdir. Kimsenin işine karışmaz hiç kimse hakkında bir dedikodu yapmaz bir insan  ve hizmet  sevdalısıdır. Diyarbakır’da sevilen sayılan bir saygın değerdir. İnsan sağlığına değer veren bir insandır, fakir fukara dostudur küçükten büyüğe saygı gösteren bir değerdir. Sıtkı ustada, çocuklarıda ve bütün çalışanları da güler yüzlü personeli ile hürmetkarlığı ile bir hizmet adamıdır yardımseverdir. Bir çok yerde işyerleri var işyerleri bünyesinde 150 personeli hizmet veriyor. Malzemeleri kaliteli olduğu Cumhurbaşkanının ve siyasetçilerin  tek adresi Sıtkı Ustadır… Gönlü gözü çok tok bir hizmet sevdalısıdır Sıtkı Usta. 
Diyarbakırlılar Sıtkı ustayı tercih ediyor. Bende kendisini yıllardır tanırım ve saygı duyarım… Kendisinin bir sloganı var onuda sizinle paylaşmak istiyorum… “Kalite hiçbir zaman tesadüf değildir, Ona hep bilinçli çabalar sonucu ulaşılır...”
Öte yandan geçen manşetlere de konu olmuştu, Sıtkı Usta Ankara Çukurambar’da Ankaralıların hizmetine 3 katlı muhteşem bir yer açtı. Artık Ankaralılar Diyarbakır’dan tatlı siparişleri vermeyecek direk mekana giderek veya sipariş vererek kapılarına kadar gidecek. 
Diyarbakır’ın Ofis Semti’nde 2, Diclekent’te 2, Çamlıca’da 1 havaalanı yolunda 1 olmak üzere 6 şubeyle hizmet veren kadayıfçı Sıtkı Usta Ankara Çukurambar’da da yeni yeriyle Ankaralılara hizmet veriyor. 1968'den bugüne damak tadına hitap eden Meşhur Kadayıfçı Sıtkı Usta Kadayıf ve Künefe, üretim aşamasında gerek hijyen gerekse kaliteden ödün vermeden tam Yarım asırdan bu yana Diyarbakır’da Halka hizmet ediyor.
Aslen Bingöllü olan ama bir Diyarbakır Sevdalısı olan Sıtkı Usta Ankara’da dillere destan bir şube açtı. Kendimde bizzat gidip gördüğüm mekan devasa büyüklükte, 600 metre kare ve VİP salonuyla hizmete açılan mekanı herkesin gidip görmesini tavsiye ederim. Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde 3 katlı bir binada faaliyete geçen Kadayıfçı Sıtkı Usta kaliteyi Ankaralıların ayağına getirdi. 
Değerli okurlarım Sıtkı Usta’ya Ankara’dan ve Türkiye’nin heryerinden bu numaralar aracılığıyla da ulaşabilirsiniz…. 0312.221 2221- 0 850 888 8821
Diyarbakırda tek adres olarak bilinen ve asla kalitesiz gıda kullanmayan hep kaliteli malzemeler alan onun için halk tarafından tercih edilen Sıtkı ustayı çok sever saygı duyarım. Değerli ağabeyim olan Sıtkı Usta gibi değerleri köşemde kullanmam benim için çok önem arz eder…
Kendisine başarılar dilerim…
Bir yazımda daha görüşmek dileğiyle…
Dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum