25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır18 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara6 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,916
  %0.56
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Celal GÜNEY


Kadınlar günü saçmalıktan öte bir şey değil

09 Mart 2014 Pazar 03:00

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.. Bütün gün sosyal medyada erkekler tacizci, tecavüzcü, dayakçı, hayvani duyguları olan yaratıklar vs. bir sürü şey yazıldı çizildi. Hayatımda erkeklerin bu kadar aşağılandığı böylesine saçma bir gün tanımıyorum.

Sonuçta ulu yaradan hem kadını, hem erkeği eşit bir şekilde yarattı. Kadınların bu kadar hakim olduğu böylesi bir ütopyada, sadece ezilen kadından bahsetmek kadar abes bir şey yoktur. Böyle bir günü getiren hangi dangalaksa heralde beyninin derinliklerinde asıl en büyük tacizci ve tecavüzde o'dur. Dünyada  sadece kadınlar mı eziliyor, sadece kadınlar mı taciz ediliyor?  Bugün bütün gün sadece kadınların ötekileştirildiği, erkeklerin yerden yere vuruldupu büyük bir haksızlıktan bahsedildi.

Bakın yıl 2014 artık kadınların diri diri gömüldüğü, cariye ve hürrem devirleri çoktan kapandı. Bana göre bugünkü yapıyla kadınlar bir çok konuda erkeklerden çok daha avantajlı bir dünyaya sahipler. Olaya sadece tecavüz ve taciz olarak cinsel açıdan bakarsanız o dar çerçeve elbette gözünüzü acıtır. Mesele sadece bakış açısıdır. Bu işin erkeği, kadını olmaz. Ezilen bir toplumun içinde erkeklerde vardır, kadınlarda keza öyle. Ama olaya cinsel saldırı olarak bakarsanız bu iş uzarda uzar. Öncelikle objektif bir bakış açısı koymak zorundayız.

Şöyle bir düşünün ve etrafınızı bir yoklayın hiç mi yuva yıkan, fesat, dedikoducu, hafif meşrep kadın ve erkek görmediniz. Bu işin ne kadını, ne de erkeği olmaz. Konuya insanca bakmadığınız sürece ve bakış açınızı cinsiyetle oranlarsanız bunun adı ötekileştirmek olur. Kadınında kötüsü var, erkeğinde, kadınında kumarbazı, düşkünü, gece hayatı, alemcisi, hırsızı, baştan çıkarıcısı var keza aynı şekilde erkeğinde olabilir. Bu işi cinsiyetle bağdaştırmak aslında kadınlarımız için en büyük aşağılama ve küçük düşürmek olur. Aslında aklı başında hiç bir kadının da böyle ayrımcı bir günü kabul etmemesi gerekir. Kadınlar için bir gün değil, bir ömür feda olsun. Aynı şekilde onlarda bu duygularıaynı şekilde erkekler için beslemelidir. Ayrı gayrı olmaz bu işte.

Analarımız, bacılarımız, kızlarımız, yarimiz, sevdalımız hepsi kadın değilmi. Peki babalarımız, abilerimiz, sevgililerimiz kim? Erkekler. Demek ki erkeğinde, kadının da iyisi ve kötüsüde her haliyle vardır. Böyle saçmalık olur mu, siz hiç erkekler günü diye bir şey duydunuz mu, bunların tümü toplumu bölmekten ve insanları ötekileştirmekten başka bir şey değil.

Bana göre keşke bugünün adı "Dünya İnsanlık Günü" olsaydı, aynen "Sevgililer Günü" gibi. Bugün dünyada bir çok yönden kadınlar erkekleri alt ettiler. Hangi konuda hakları erkeklerden daha az siz onu söyleyin. Ben olaya sadece insani açıdan bakarak kimsenin, kimseye üstünlük kuramayacağı özgür bir dünya düşlüyorum. kadınlar hangi mevkiye, hangi makama gelemiyorlar. Bir çok konuda erkeklerden çok daha fazla avantaja ve haklara sahip olduklarını sadece ben mi biliyorum.

Öyle kadın var ki, dünyayı birbirine katabilecek, şeytani emelleri ile ne yuva yıkanlar var. Ama bu demek değil ki tüm kadınlar hepsi böyledir. Şimdi çıkmışlar şu kadar kadın cinayeti oldu, şu kadar taciz oldu. Peki size sorayım bir kadın için, ne erkekler öldü, birbirlerini vuranlar, hapse düşenler, aldatılanlar, yuvası dağılanların arasında sizce erkekler hiç mi yok?

Dünyada sadece kadınlar için özel kanunlar var, erkeklerin böyle bir kanunu bile yok. Bir kadın istediği an erkeği evden atabilecek, bir sözüyle anında evden uzaklaştırabilecek haklara ve kanunlara sahipler. Bu yasalar bile erkekleri aşağılamaya yetiyor. Bu da ötekileştirmenin hukuki açıdan bir başka boyutudur Hayatımda tek taraflı başka bir kanun görmedim. Olay aynen hayvanları koruma ve kollama kanununa benziyor. Bunun adı saçmalıktan başka bir şey değil.

Ne erkek kadınsız olur, ne de kadınlar erkeksiz. Aslında bir bütünün iki yarısı olan böylesine güzel yaratılmış olmak şerefine nail olmuşuz. Bırakın bu tür ayrımcı saçmalıkları ve birbirinizi sevmeye çalışın. Ben tüm insanları seviyorum, Sevelim ve sevilelim, sizde öyle yapın ve kafanızdaki o saçma saplantıları atın kurtulun gitsin.

Asla ve asla kadın düşmanı değilim, hiç bir ayırım olmaksızın Yaratılanı, yaradandan ötürü seviyoruz. kadın-erkek ayrımı yapmadan özgürce, kimsenin, kimseye üstünlük kuramayacağı, kimsenin kimseyi ötekileştirmeden, aşağılamadan yaşanacak bir dünya düşlüyorum ...Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 8450 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com