22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara17 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Kadın Değil İnsan Olmak

21 Eylül 2016 Çarşamba 09:13

"Yasaklar delinmek içindir." Gençlik dönemimizin en janti sözüydü.Yasak denen şey ,anında  hedef olurdu beynimize. Adeta eşeğin aklına karpuz kabuğunu sokuverirlerdi . Fakat şükürler olsun ki hiç bir kötü alışkanlığı kendimize yakın görmedik ve hep uzak durduk . Bizim yasak delmelerimiz çok masumdu.
Günlerdir nurtopu gibi bir polemiğimiz oldu yine  gözümüz aydın .Kadın nasıl giyinmeli ? Susayım dedim ama ne mümkün.Bitmedi gitti.Neden hep kadınlar konuşulur ? Erkekler kusursuz mu yani ?Ya da doğuştan  dokunulmazlar mı ?Ne büyük başı var şu kadınların .Atılan her taş onlara çarpıyor.Kadınların polemik konusu edilmesi cehalet midir yoksa politika mıdır ? Takdir sizin.
* Erkekte göbek zenginlik belirtisidir 
* Kel erkek karizma abidesidir 
* Erkeğin çirkini olmaz
* Erkeğin kıllısı makbuldür
* Ter kokusu erkeğin parfümüdür ( bu en kötüsü ).
Söz konusu erkek olunca böyle kamufle yöntemleri şirin şirin  sıralanır inci misali.Daha pek çok kötü durum var bu kamufle listesine ekleyeceğim. Neyse nezaket bende kalsın eklemiyorum .Kadınlar bu listenin yanından dahi geçemez.Sakın ha !! Anında çirkin ,iğrenç ,pis kadın etiketi yersiniz .Evliyseniz aldatılma bekarsanız evde kalma sebebiniz olur.
Lüks bir araç düşünün.İçindeki erkek bilimum tüm iğrenç durumları sergiliyor .Kimse fark etmiyor bile.Bu durumda araç kamufle görevi görüyor. Herkes off ne araba deyip ağzının suyunu siliyor .Çünkü erkeğe herşey yakışıyor mantığı var ya göze batmıyor .Kız istemeye gidildiğinde ilk dış güzelliğe bakılıyor .Erkekte bu kriterin yerinde yeller esiyor .Burada da para kamufle olarak ön plana çıkıyor. Maddi durumu iyiyse erkeğin  tamamdır. Zamanla sevilir.Oldu ki sevemezsen gözünü kapat hayatını yaşa. Lüks hayatın nimetlerinin tadını çıkar. Bak o adam gözüne bir anda nasıl Brad Pitt olur .Erkeğe yönelik çözüm yöntemleri sonsuz.Tüm bunları umursamayıp sevgiye, duyguya ve  ten uyumuna önem veren kadınlarda çok var elbette. Ama onlar da arada kaynayıp gidiyor " saf " etiketi yiyerek .Ne çok yük var kadınların üzerinde.Ne çok şeye katlanmaları ve kabullenmeleri öğretilmiş kundaktan itibaren .Ölmüşüzde ağlayanımız yok ama konuşanımız çok maşallah.
Ne zaman kadın hakları ve kadın ölümleri konuşulmaya başlandı  felaketler başladı.Ölümler ve zulümler katlanarak arttı. Televizyonlar adeta çanak tutuyor bu duruma.Yazımın başında ki karpuz kabuğu mevzusu vardı ya bu durumla tam bağdaşıyor.Kadınlarla ilgili ne zaman bir haber olsa  uzadıkça uzuyor.Kadın kuruluşlarına da çok kızıyorum bu konuda . Meczubun biri bir tekme atıyor koca bir millet çıkamıyor işin işinden.Kadınlar hemen atlamayın.Şovlara başvurmayın.Ciddiye almayın.Cevap vermeyin.Bırakın allah aşkına.Bu olay tencere - tava alıp sokaklarda şov yaparak ,düdük çalarak çözülmez.Evde çözülür.Çocuklarımız dizimizin dibindeyken çözülür.Erkeği ağa kızı maraba yaparsanız çözülmez.Siz kızınıza değer verin önce.Oğlunuza da eşitliği ,saygıyı ,paylaşımı öğretin. 
Kadın ve erkek farklıdır yaradılışta .Bu benim şahsi görüşüm size uymayabilir elbette.Saygı duyarım.Ruhen ,fiziken  farklıyız .Asla eşit olamayız istisnalar dışında.Olmayalım da  zaten.Artılarımız ,eksilerimiz olsun bize has.Zerafet,sağduyu, güzel duygular bize özgü olsun.Kadın kokumuz ; huzur veren türden olsun.Hiç  bozulmasın.Erkekte olmayanı kadın tamamlasın , kadında olmayanı da erkek.
Bir kadın olarak şunu istemeliyiz öncelikle ; yasal ve hukuki alanda tam eşitlik olmalı .Negatif - pozitif hiç bir ayrıcalık olmasın.Önce İNSAN sonra KADIN olarak görülmeliyiz. 
Kısaca ,herkes üstüne düşeni yapsın ve kendi işine baksın. Nasıl kadın olacağımız ve giyineceğimiz bize kalsın lütfen.

Bu yazı toplam 8394 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com