1. YAZARLAR

  2. Tanzer Polat YILMAZ

  3. Kadın Arkadaşımın Patronu !
Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Kadın Arkadaşımın Patronu !

A+A-

İş hayatının içindeki tüm emekçi kadın arkadaşlarıma ithafen kaleme aldığım bu aseksüel yazının, ister istemez çağrıştıracağı genellemelerden ötürü, kadın-erkek bütün okurlardan baştan özür dilemek lazım. Bu işin başka bir yolu yoktu...

İş başvurusu yapan kadının, kariyerinden önce resmine ve medeni durumuna bakan zihniyetin halt yemeleri maalesef tüm bunlar. İşin değil kendisinin kriterlerini karşılıyorsa özgeçmişteki resim ve diğer mühim bilgiler, çağırın gelsin hemen diyor yazının esas oğlanı işveren.

Kurumsal yerlerde olmaz demeyin ben ne kurumsal sapıklar gördüm hayal edemezsiniz. İşletmelerin profesyonelliği, kullandıkları havalı terimlerle, cicili bicili ofislerle, kapıdaki çeşit çeşit son model arabalarla sağlanamıyor maalesef. Akıl kafada değil daha aşağılardaysa her tarafın kurum olsa faydasız. Ben bu tip işletmeleri photoshop'lu resimlere, estetikli yüzlere benzetiyorum. Dış yüzü ne olursa olsun, o bedeni yöneten, açlık oyunlarıyla devreleri yanmış eski beyinler. Bunlarda bile durum böyleyse, toptancılar sitesindeki sonradan zengin, " Bilmem ne ve Mahdumları"'nda olabilecekleri siz hesap ediniz.

Kadın arkadaşımız gidiyor görüşmeye, işe ihtiyacı var çünkü. Bizim az gelişmiş, tek kanallı radyo, başlıyor işletmesini ve kendisini anlatmaya ama nasıl anlatmaya. Şöyle disiplin ister efenim, böyle denetler, onların ki bir aile ortamıdır ( Nasıl bir aileyse bu ! ), hayatta yanlış olmaz, asar, keser ama yine de çok sever çalışanlarını bizim öküz aleyhisselam. Bilir ki ilk görüşmede atacağı adımın başarısız olma olasılığı çok yüksektir ve o nedenle hep tribüne oynar bu devrede kendileri.

Kadın arkadaşım döner evine sevinç içinde. Kendisi için yeni bir dönem başlamaktadır, yeni bir iş, yeni arkadaşlıklar, babacan bir patron. Bir takım şeyler tam olarak yatmamıştır kafasına ama, aman canım onlar her iş yerinde olur, büyütmeye ne gerek vardır...

İşe başlar kadın arkadaşım. İlk günler patron gerekli gereksiz boyna çağırmaktadır onu odasına ama işe ısınsın diye yakın davranmaktadır herhalde. Kadın arkadaşımın içi de ne fesattır !

Sonra patronun yeni bir özelliğini keşfeder. Bu adam bir doğa tutkunudur ! Sürekli şehrin dışındaki çiftlik evinden, pikniğe gittiği göl kenarından, Ayvalık'taki lebi derya yazlığından konuşmaya başlamıştır. Ama paniğe gerek yok, ekipçe gitmekten söz eder. Tüm çalışma arkadaşlarını davet etmektedir.

Öyle gönlü geniş, öyle cömert, öyle insan adamdır kadın arkadaşımın patronu !!!

Sonra ansızın iş çıkışlarında kadın arkadaşımın oturduğu semte işi düşmeye başlar patronun. Bir akşam o semtin lahmacunu pek meşhurdur, canı çeker, diğer akşam tesadüfe bakın can arkadaşının iş yeri tam da oradadır, göresi gelir, gözlükçüsü yan sokakta, kör mü dolaşsın, alması gerekir, gözü çıkasıca ! E kadın arkadaşımı servisle, dolmuşla gönderecek hali yok ya, bırakıverir.

Öyle yardımsever, öyle mütevazı, öyle çakaldır, kadın arkadaşımın patronu !!!

Yolda giderken de evdeki karısıyla olan sorunlarını başlar anlatmaya. Kadın zaten ya kördür, ya topal ya kronik hasta ! Zorla evlendirmişlerdir kendisini, çocuklar olmasa bir dakika durmayacaktır. Evlilik bile denemez zira onunkine. Mecburi bir kaderi yasamaktadır eşiyle.

Öyle kederli, öyle mazlum, öyle yaralıdır, kadın arkadaşımın patronu !!!

Tüm bunların sonunda kadın arkadaşım eğer kanmadıysa, ya da kanmak istemiyorsa bu yalan dolana, büyük bir hayal kırıklığı ve uğradığı onca taciz yanına kar kalarak, döner yine internetteki iş ilanlarının başına...

"Senin karına, kızına yapılsa hoşuna gider miydi ?" klişesiyle mesajı verip noktayı koymak isterdim yazıya ama bunun bir etkisi yok bugün. Zira erkek milleti kendi ailesiyle dışarıdaki kadını beyninde farklı yerlere konumlandırıyor. Gökten zembille inmiş olan kadınlardır onunkiler. Böyle şeyler gelmez onların başına çünkü cesaret edemez kimse onun kadınlarına bu teklifleri yapmaya. Müsaade etmez onun kadınları erkeklerin kendilerine böyle yaklaşmalarına. O yapabiliyorsa eğer bunu diğer kadınlar istediği ve onun hayvani cazibesine karşı koyamadığı içindir !

Cazibene tüküreceğiz ayrıca o başka da, doyuramadığın cinsel açlığından mülhem bu hezeyanlarını senin kapını ekmeği için çalanların üzerinde tatmin etmeye kalkmamanı salık veriyor ittifakla kabul edilmiş tüm değer yargıları.

Kendini işine vermişsin ne güzel ancak işinin dışında bir sosyal yaşama girmeye, şansını deneyebileceğin yeni alanlar keşfetmeye karar verirsen günün birinde, oralarda senin bekleyen ve en azından ekmek kapını kirletmeyecek dünyalarında var olduğunu fark edeceksin, büyük şaşkınlık ve pişmanlıkla...

Dur, bişey daha var !

Hani o tek tek yoklayıp olmayınca sepetlediğin kadın arkadaşlar var ya !

Onlar uzay boşluğuna çıkmıyor, aksine çok ama çok yakınındalar !

Bilesin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT