28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya29 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,853
  %-0.09
 • Dolar
  3,1158
  %0.17
 • Euro
  3,3981
  %0.30
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


İZMİT ZAFERİ İLAÇ OLUR MU?

26 Mart 2010 Cuma 12:48

  16 maçtır galip gelemeyen Diyarbakır Spor un başı hayli dertteydi. Sırasıyla F.Bahçe, Bursa, Antep ve İstanbul BŞB maçlarında alınan cezalar, yapılan protestolu açıklamalar yetmezmiş gibi, T.F.F tarafından  hayli dertli olan Diyarbakır Spor' un Antalya maçı öncesi futbolcularının antrenmanlara çıkmaması, kaleci Gökhan' ın İstanbul BŞB maçı sonrası hoca ile tartışması sonrası kadro dışı kalması akabinde Ümit ve Erdinç' in olaya destek vermeleri sonucu kadro dışı kalmaları, ardından sportif Direktör Mehmet Budak' ın , Antrenör Kemal Zeydan' ın istifa etmeleri ardından Ayman ve Besam Abbas' ın şehri terk etmeleri , Diallo' nun sakat olmadığı halde, sakatım demesi şehri terk etmesi bir futbol takımı için kolay olmazsa gerek. Tüm bunlara rağmen T.Direktör Güvenç Kurtar' ın futbolcularla yaptığı toplantıda 'zaman para isteme zamanı değildir, isteyen gidebilir, isteyen bizle kalabilir demesi' olayı çok iyi bir şekilde açıklığa kavuşturuyor. İşte bu üç puanın ben, burada bu sözle alındığını inanıyorum.

     Tabii ki hiç te kolay değil, kadroda 6-7 futbolcusu değişmiş, ilk defa üç kişi yeni direk (Burak, Musa, Kaleci Metin),  bir arada oynuyorlar. Bu yüzden büyük bir başarıdır, büyük bir mücadele dayanışma günüdür. Bu yüzden onları tebrik ediyorum. Tabii her şey çok güzel güzel olmasına güzel ama ilaç olabilecek mi bu üç puan. Evet olabilir. Diyarbakır Spor un en büyük şansı şu ana kadar 16 maçta galibiyet alamadığı halde Sivas ve Manisa ile nerdeyse puanları eşit. Bunu da değerlendiremezse artık herkes düşmeyi kabul edecektir.

     Diğer bir enteresan olay 3. takım olmaya aday üç takım Diyarbakır Spor, Manisa, Sivas. Kalan 8 karşılaşmalarında üçü de aynı  olan tam 5 takımla karşılaşmasıdır. Bu takımlar; Gaziantep, G.Saray, Kayseri, Beşiktaş, Kasımpaşa dır. Bu maçlarında başarılı olan iki takım kurtulacak bir takım ise düşecektir. Kurtulacak en şanslı takım ise Manisa olarak değerlendirebiliriz. Nedenlerine gelince, Yönetim sorunu, hoca sorunu, para sorunu, kadro sorunu ve kaoslarının olmamasıdır. Diyarbakır Spor ve Sivas Spor için aynı şeyleri söyleyemiyoruz. Bu yüzden de Diyarbakır Spor ve Sivas Spor arasında büyük bir çekişmenin olacağı gülen tarafında Diyarbakır Spor olacağı hissi uyanıyor. Bu da seyircisiz olmasına rağmen, Yönetimin ve futbolcuların kenetlenmesi, taraftarın, basının dışardan desteği, yönetimin iyi primler vererek sağlayabileceği iştir.

     Ayrıca, çok acil Diallo ikna edilecek, Tazemeta iyileştirilecektir. Ayman ve Besam Abbas' a tekrar dönmek istiyorum bu futbolculardan Ayman' ın durup dururken böyle bir ihanete girmesini çok somut olmazsa da Ziya Doğan ilintili olabileceğini düşünüyorum. Bunun adı insanlıkta da, futbolculukta da ihanettir. İhanette birçok ülkede ya ölümle sonuçlanmıştır, ya da toplum tarafından tecrit edilmeyle bu yüzden de Türkiye futbol piyasasının bunlara dar edilmesi gerekiyor. Tabii ki yönetim olarak, şehir olarak çok hatalar yapıyoruz. Ama 'koyun ölüm derdinde iken kasabın et derdinde olması' ne kadar doğru olur. Parasının büyük bölümünü alan bu futbolcuların hiçbir suretle bunu yapmamaları gerekirdi. Besam Abbas, iyi tanımama rağmen beni hayli yanıttı. Başka bir sebebini hala araştırıyor durumdayım. Umarım bulurum.

     Biz biz olalım, birlik ve beraberlikten çıkmayalım. Oynadığım 81,86 sezonlarında 1. ligden 2 lige düşmüştük. Düşersek o yıllardan çok daha fazla üzüleceğimi belirteyim. Önemli nedeni, çok hata yapmamıza rağmen birincisi, haksızlıklara uğradık. İkincisi, bizden daha kötü bir Sivas ve Manisa var, 16 maç galip gelemedik hala aynı kulvardayız. Madem öyle gelin böyle el ele lütfen düşmeyelim!

Bu yazı toplam 3215 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
DÜSERSEK BITTIK
EMRAH GÜVEN
ALLAH KORUSUN DÜSERSEK TAM BITERIZ DIYAR TARIH SAYFALARINDA OKUNUR BU YIL KURTULMAMIZ SARTTIR AYMAN ERDINC GÖKHANIN AFFEDILIP ALACAKLARI VARSA HEMEN ÖDENMELI MUTLAKA TAKIMA BU ÜC OYUNCU KAZANDIRILMALI AYMAN PARASININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ ALMIS GELMESSE FIFAYA SIKAYET EDILMELI DIALLO DA AYNI SEKILDE MUTLAKA IKNA EDILMELI GEC OLMADAN ALLAHA YALVARIYORUM BU TAKIMI LIGDE TUTSUN DIYE
26 Mart 2010 Cuma 23:04
178.165.171.169
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com