1. YAZARLAR

  2. Kenan AKSU

  3. İyilik Yap, İyilik Bul........
Kenan AKSU

Kenan AKSU

DİKTUM-DER Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

İyilik Yap, İyilik Bul........

A+A-

Hikâyemiz bir filimden alınma, iyilik yapıp bunun karşılığını iyilik yapan kişiye değil, farklı üç kişiye iyilik yaparak çığ gibi büyüyen bir halkanın neler yapacağı ile ilgilidir.
    Annesi alkolik, babası küfürbaz bir öğrencinin öğretmeninin vermiş olduğu sosyal amaçlı bu projeyi hayata geçirmesi ile başlar.
  Örgenci bu proje ile 3 kişiye yapmış olduğu kendi imkânları ile iyilik kıtalar arası bir hareket olur.
   Bu halka ile ilgili başka bir hikâyede, ailesi ile ormana tatil yapmaya giden bir ailenin geçirmiş oldukları kazadan 2 saat uzaklıktaki kasabadan kurtarıcısı ile gelip kaza zadeleri kurtaran ve belden aşağısı protez olan kişinin yardımı için teklif etikleri parayı kabul etmeyip bir başkasının kendisini ölümden kurtarıp, hayata kaldığını belden aşağısının felç olduğunu karşılığında 3 kişiye iyilik yaparak bu halkaya girdiğini, kendilerinin de farklı 3 kişiye iyilik yapmasını önerdiği hikâyedir.
  Önceki hikâyedeki çocuk bir hastalığa yakalanır, kurtulamaz.
Başlatmış olduğu hareket bir sosyal proje olarak kıtalar arası yayılır, dünyanın her tarafından akın akın insanlar cenazeye gelir çığ gibi büyüyen ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu gösteren olay olur.
 Bundan çıkaracağımız ders ne olursa olsun iyilik düşünmek, her alanda siyasete ülke yönetiminde, toplum içinde, sosyal hayata, insanlar için, çevre için, hayvanlar için, herkes için ne yapılırsa geri döner. Eleştiri muhakkak olacak buda iyilik için olmalı sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz ülkemizin, insanların barış, huzur ve kardeşlik içinde yaşamasını istemeyenler bunları kendilerine malzeme olarak kullanacakları ortamı ortadan kaldıralım. Böylesi güzel bir filimin ve hikâyenin neler yapabileceği, gücü bizimde böyle bir hareket başlatmamız ve ülkenin doğusu batısı her taraftan her kesimden insanların katılacağı, bazen sivil inisiyatifin neler başarabileceğini, hele bileşim ve iletişimin korkunç geliştiği bu dönemde gösterelim.      Saygılarımla….

    İYİLİK YAP DENİZE AT BALIK BİLMESE HALIK BİLİR..
  SANA KÖTÜLÜK YAPANA İYİLİK YAP UTANSIN…………
  İYİLİK YAP EHLİ OLANADA, OLMAYANADA, EHLİ İSABET EDERSE YERİNİ BULUR, ETMESE EHLİ SEN OLURSUN.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT