25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır19 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara12 °C
 • Antalya27 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,710
  %0.40
 • Dolar
  3,0740
  %-0.33
 • Euro
  3,3468
  %-0.23
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


İşte Diyarinsesi.ORG Farkı

09 Temmuz 2009 20:42

Ben bile tahmin edemezdim diyarinsesi.org'un bu kadar büyüyeceğini, geçmişi 3 yıla dayanan ama aktif olarak 1 yıldır okuyucularının karşısında olan sitemiz her kesimden takdir edilmeye devam ediyor.

Şüphesiz'ki bu kadar büyümemizdeki en büyük neden doğru ve objektif haber anlayışımız ve memleketimize duyduğumuz büyük aşk'tır, Gün geçmiyorki editörlerimiz yurt içinden ve yurt dışından okuyucularımız tarafından aranmasın, övgü dolu mailler almasın, Bir çok mail alıyoruz,bir o kadar'da telefonla arayan hemşehrilerimiz var,kimi yazılarımızı beğendiğini,kimi memleketi ile ilgili bir haberi sitemizde okuduğunda memnuniyetini,kimide diyarbakırspor ile ilgili doğru haber anlayışımızı ve güncel spor haberlerimizi  takdir eder mahiyette memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Bilgiye ve habere ulaşmada sitemizin kamuoyuna vermiş olduğu güven karşısında hiç zorluk çekmiyoruz.istediğimiz an istediğimiz önemli mevkilerde söz sahibi olan kişiler ile irtibata geçebiliyor, sizlerin karşısına en doğru haberi en doğru ve yetkili ağızdan vermeye gayret ediyoruz, istiyoruz'ki her sabah sitemizi ziyaret eden her okuyucumuz gerek takımı diyarbakırspor ile ilgili gerekse diyarbakırla ilgili doğru haberleri sitede bulabilsin.

Bu övgüleri okuyucularımızdan ve sevenlerimizden almak bizleri daha özverili çalışmaya itiyor,memleketimiz için daha çok şeyler yapma gereğini bir görev olarak kendimize diretiyoruz, Çabamız bundan önce olduğu gibi bundan sonrada bu memleket için çalışmak olacaktır,sizlere doğru haber verme anlayışımız yolundan sapmadan devam edecektir.Bu yazıyı yazmama sebep olan hadise 3 saat önce gerçekleşti ve ben bu yazıyı yazmaya karar verdim.

FOTOMAÇ'ın ve SABAH GAZETESİ'nin usta spor yazarlarından sevgili büyüğüm CEVDET ÜNÜVAR aradı ve sitemizi onure ederek SABAH GAZETESİ yazarlarından olan eşi ARİFE ÜNÜVAR' ın bu haftaki köşe yazısında DİYARBAKIRSPOR'u konu ettiğini ve 10 temmuz 2009 (Bugün) SABAH GAZETESİ'nin SABAH GÜNEY ekinde yayınlanacak  olan ''HOŞGELDİN DİYAR'' yazısını diyarinsesi'nde yayınlayabileceğimizi ve bundan kendilerinin onur duyacaklarını belirttiler.Takdir edersinizki bu itibarımız açısından bizler için çok memnuniyet veren bir gelişmedir.Önemli bir ulusal gazetenin önemli bir yazarı daha köşe yazısı kendi gazetesinde yayınlanmamışken bu onuru bizlere veriyor ve diyarinsesi okuyucularının bu yazıyı herkesten önce okumalarını gönülden isteyerek bize olan sevgilerini ve güvenlerini dile getiriyorlar,tiraj kaygısına aldırış etmeden haberi önce bizimle paylaşıyorlar İŞTE DİYARİNSESİ'nin FARKI bu olsa gerek...

Şimdi size bugün SABAH GAZETESİ SABAH GÜNEY ekinde çıkacak olan ARİFE ÜNÜVAR'ın ''HOŞGELDİN DİYAR'' adlı yazısını sunuyorum.

Hepinize en derin saygılarımı sunar,esenlikler dilerim.

Hoş Geldin Diyar!

1972 doğumlu. Oldukça genç ve heyecanlı. Hemen baba olacağının müjdesini verdi. Başkanlığı da babalığı gibi çiçeği burnunda. Diyarbakırspor Başkanı Sayın Çetin Sümer konuşmasına; “Ben Turkcell Süper Ligin en genç başkanıyım” diyerek başladı, neşeyle…Tabiri caizse ayağının tozu ile cevapladı sorularımı. Bir bebek beklediklerini ve yoğun bir tempoda  ailesini zaman zaman ilgisiz bıraktığını da anlattı. Bebeğin adını sordum; “Vallahi Diyar olur herhalde, Diyarbakır aşığıyız ya!..” dedi.

Süper Ligin en genç başkanı olduğu malum ama aynı zamanda neşeli, renkli ve idealist bir başkan olacağa benziyor. Peki ne dedi?

Hedefimiz Diyarbakırspor’u yeniden yapılandırmak; birlik beraberlik içerisinde takımımıza güç vermek, en büyük idealimiz ise alt yapımızı güçlendirmek ve takımımıza tesis kazandırmak. Süper Ligde başarılı ve kalıcı olmak.” 

Peki o halde şöyle bir bakalım, Diyar nerelerden gelmişti;

Kulak ver ki havasına bahçemizin,Gök maviliğinden, dal yeşilliğindenBir türkü söylenmekte kendiliğinden;Nasıl dinlersen öyle; şen veya hazin…

Demişti Diyarbakır doğumlu şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı bir şiirinde. O da Diyarbakırlıydı. Ne mutlu…

Duyduk ki bir zamanlar Diyarbakır’da iki ezeli rakip varmış:

Biri Diclespor diğeri Yıldızspor.

Bu ezeli rakipler güç birliği yapmaya karar vermişler ve 1968 yılının bir Haziran günü Diyarbakırspor’u kurmuşlar.

İki rakip bir dev olmuşlar.

Yeşilini Diclespor’dan kırmızısını ise Yıldızspor’dan alan bu dev kulüp üç yıl içerisinde Üçüncü Ligden Birinci Lige yükseldiği için “dünyaca da bilinen bir ünvana”  sahip olmuş. Mücadeleci ve hırslı bir takım kuran Yönetici Ali Kahraman ve Şeyhmuz Akçadağ kulübe altın yılların yaşatmışlar.

Çin Settinden sonra dünyanın en büyük setti olan surlar ile meşhur şifalı karpuzu da amblemleri oluvermiş. İşte Doğunun Paris’i sayılan Diyarbakır Doğu ve Güney Doğunun Süper Lige yükselen ilk takımı olma ünvanına da hak kazanmış.

Süper Lig özlemiyle yanıp tutuşmuştu Diyarbakırspor, şu günlerde hem hoca arayışı içinde, hem de ekonomik bir darboğazda…

Soruyorum size? Peki yapamaz mı? Yine bir dev olamaz mı? Diyarbakırspor futboluyla; Türkiye’nin Süper Ligdeki, süper bir temsilcisi olamaz mı? Hep birlikte  izleyip göreceğiz…

 

Kulak ver, dolaşan ruhumuza tel tel;Dallardaki tomurcukları ürpertenBir türkü söylenmekte, kendiliğinden;Dinledikçe ömrün artar; öyle güzel!

Demişti şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı bir keresinde. O da Diyarbakırlıydı. Ne güzel…

Hem “Diyar bebeğe”, hem de Diyarbakırspora Süper Lige hoş geldiniz diyoruz. Yine sevgiyle ve bizimle kalınız. 

ARİFE ÜNÜVAR

SABAH

Bu yazı toplam 3366 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com