27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,049
  %1.23
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


İştahı kabaran Zevatlar

07 Mayıs 2009 Perşembe 05:52

Diyarbakırspor artık şampiyon, ortalık toz pembe. Ama bu rüya kabusa dönmeden bazı gerçekleri göz ardı etmemek lazım.  Şampiyon olduktan sonra bakın her yandan birileri başlarını kaldırıp hepsi ortalığa çıktılar. Neredeyse utanmasalar bu şampiyonluğu kendilerine maletmeye çalışacaklar. Artık bazışeyleri herkesin beynine sokması lazım. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu anlayamıyorlarsa, sonucuna da katlanırlar.  Bu şampiyonluğun tek mimarı Sayın Abdurrahman Yakut'tur. Sayın Yakut Diyarbakırspor için tam bir milattır. Tamam teknik direktör Demirbakan, oyuncularımızın hakkını inkar etmek mümkün değil, ama soruyorum Yakut olmasa, kulüpte kaç tane oyuncu bulabilirdiniz.  Olaya Yakut öncesi ve sonrası bakmak bence daha objektif olacaktır.

Önümüzdeki süreçte  kulübün çok önemli bir kongresi var. Sayın Yakut'un bu kongre sürecinde çok dikkatli davranması gerekiyor. Bu konuda da kendisinden bir ihtilal daha bekleniyor.  Kulübün  çok büyük mali sorunları var. Bu sorunlar yüzünden sezon içerinde çok büyük buhranlar yaşandı. Kimin bu kulübe ne kadar faydalı, ne kadar faydasız olduğunu bilen tek kişi yine sayın Yakut'tur. Yıllardır yapılan kongrelerin ne şekilde yapıldığını, nasıl baskılar geldiğini, neredeyse al şu listeyi açıkla demedikleri kalıyordu. Bu şekilde yapılacak kongrelerin ve seçilecek yöneticilerin kulübe neler yaşattığını sanırım çok çabuk unutmuşuz.  İsmim o listede olsunda, ne olursa olsun gibisinden yapılacak bir listede sonumuz önceki yıllardan farklı olmayacaktır. Bu açıdan sayın Yakut'un bu listeyi oluşturmasında kendisini rahat bırakmak gerek. Rahat olsun diyoruz ama malum kesimler ne kadar rahat bırakır orası şüpheli işte.

Önümüzde ki kongre süreci aslında bir nevi Diyarbakırspor'un geleceğini belirleyecek. Hoca, cemaat misali yönetime seçilecek kişinin hiç bir varlığı, ya da esamesi yoksa zaten neden bu listeye girmek ister onuda bir türlü anlamış değilim. Bakın işte geçmiş yönetimleri şöyle bir gözünüzün önünden geçirin, kaç tanesi aklınızda yer yaptı. Bence bir elin parmak sayısını geçmez. Yakut bana göre bu kulüp için büyük bir şanstır. Ben hayatımda bu kadar objetktif bir başkan profili hiç görmedim. Hesap kitap ne? diye soruyorsun, cebinden hemen bir kağıt çıkarıyor "buyrun hesap kitap" diyor. Gerçekten de bu hesap kitap eğer böyle dürüstsen hiçte zor bir şey değil. Bugüne kadar bu kulübün muhasebesini göremeyince bu tür şeyler insana tuhaf geliyor.  Çünkü bugüne kadar yol geçen hanı gibi görülen kulübe, inanılmaz bir şeffaflık gelmiş. Daha söylenecek o kadar şey var ki, halkımızda artık bazı çok net görmeye başladı. Bu konuda Yakut'a büyük bir halk desteği ve güven var. Kardeşim adamlar kongreye gidiyor, "kulübün borcu ne, alacağı ne" diye soruyorsun, kulübün hesaplarını milletten sakladılar. Neler yaşadık neler. İnsanları kulübe küstürdük, kulübün adını hırsız takımına çıkardılar. Bunlar işte kulübü bitirme, hatta kapanma noktasına getirmişti. Bugün etrafınıza şöyle bir bakın, gittiğimiz bir çok yerde artık saygı ve sevgiyle karşılanıyoruz. Bunları onarmak, tamir etmek kolay olmadı. Bu konuda da Sayın Başkana minnet borçluyuz.

İşte önümüzde ki kongre sürecinde yeni yönetime girecek, parası ve vizyonu olan. Gerçekten samimi olanlar varsa, şimdiden ortaya çıksınlar. Hatta perde arkasından oynamaya da gerek yok. Takım süper lige çıkınca bazı yerlerde kıpırdamalar başladı bile. Çünkü ortada bir pasta var ve bazılarının iştahını kabartmaya yetiyor artıyor bile. Bilmezler ki kulüp ne durumda, gelen para, devede pire bile olmayacak bu yaraya. Ama adamın umurunda mı dünya, o ancak karnını düşünür. Bu açıdan kimse heyecana kapılmasın, bundan böyle hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Kazın ayağı artık öyle değil.  Bu şekilde hesap yapanlar yaya kalırlar. Bizden söylemesi.

Çağımız internet çağı, artık memlekette öksüren birinin sesi, artık Avustraya'da yankılanıyor. Bu açıdan Diyarınsesi olarak yüklendiğimiz sorumluluğumuzun farkındayız. Sadece bir gerçeği tekrar hatırlatmakta yarar görüyorum Biz sadece bu kent için varız. Gerisi teferruat, bizi alacak para daha icat edilmedi. Bu lafımı anlayan anladı.

Bu yazı toplam 1689 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com