1. YAZARLAR

  2. Sinan KARAKAŞ

  3. İsrail Kıs Kıs Gülüyor Şimdi
Sinan KARAKAŞ

Sinan KARAKAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

İsrail Kıs Kıs Gülüyor Şimdi

A+A-

 

Şöyle bir bakın bir anda ülkenin gündemi alt üst ediliverdi. Türkiye dış politikada yapılmayanları veya bu güne kadar yapılanmayanları yapmaya çalışıyor ve kısmen de olsa başarılı oluyordu. Dünyanın dikkatlerini toplayabiliyor, büyük devlet anlayış ve imajını dünyaya yansıtabiliyordu.

Bir taraftan komşu ülkelerle olan dostluklar zirve yaparken, vizeler kaldırılıyordu. Hükümetin haklı çıkışı, İsrail'in karşısında haklılığını dünyaya kabul ettirmiş ve dik duruşuyla bu güne kadar emperyalistlere sesini çıkarmaya korkan milletleri cesaretlendirmeye yetmişti.

Anayasa değişikliğinin referanduma sunulması yaklaştıkça, taşları yerinden oynatmaya yetmiş, mevcut konumlarını kaybedeceklerini fark edenleri rahatsız etmeye yetmişti.

Birden ülke kan gölüne çevrildi, bırakın düğmeye basmak terörün azması ve ülke gündeminin değişmesi mevcut hükümetin yıpratılması için terörün şalteri kaldırıldı ve her yönde mevzii terör hareketleri can alarak Ülker gündemini değiştirmeye yetti.

Ateşin düştüğü evler de yürekler kavrulmaya başladı, bu acıdan nemalanmak isteyenler istismarcılar da seslerini çıkarmaya başladılar nasıl olur da bu durumu kendi lehimize çeviririz diye kara propagandaya başladılar.

Milletin içi kan ağlarken, ülke kan gölüne çevrilirken, geçmişte terörün önlenmesinde hiçbir fayda görülmeyen, hatta teröristlerin elini güçlendiren olağan üstü hal yönetimler dillendirilmeye başlandı. Geçmişte ne kazandırdı ki bu gün kazandırsın, terörle olan mücadele sil baştan mı yapılmak isteniyor, bir arpa boyu yol alınmak istenmiyor. Bizim oğlan bina okur, döner dolanır yine okur misali, kısır döngü etrafında dönülmek bu ülkeye ne kazandırır kimse bunun hesabını yapmıyor mu, yoksa hesaplarına öyle geldiği için yapmak mı istemiyorlar.

Allah akıl izan versin ne diyeyim. Yalnız bu arada Erzincan'daki dava ile ilgili kimse konuşmuyor, Haberal'ı tahliye etmeyen hâkimlere verilen para cezasını kimse konuşmuyor, İsrail'le ilgili de kimse artık konuşmuyor, görülüyor ki onlar rahatlamış görünüyorlar.

ŞÖFÜR HAKKI'NIN OĞLU;

Sayın Mustafa Sarıgül, CHP ile olan farklılığını o kadar vurguluyordu ki mazlum ve mağdurlar aha gerçek sosyal demokrat bir parti kuruluyor diye ümit bağlamışlardı. Ne yazık ki Şoför Hakkının oğlu güvenilen dağlara değil kar buz yağdırdı buz. İçimizden biri, bizi anlayacak biri diye bakıyorlardı, Baykal gitti ya CHP'nin tüzüğü, programı değişti mi, ne oldu değişen ne oldu, aslında değişen bir şey yok, hani ne demişler” yok aslında birbirimizden farkımız, biz Osmanlı bankası olsak da. Yakışmadı bizden biri olan Şoför Hakkının oğlu Mustafa'ya.

Saygı ve Selamlarımla
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT