1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. İnsan olamazlar!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İnsan olamazlar!

A+A-
Gerçek taraftar takımına zarar veren değil, destek olandır. Halide Edip Adıvarspor maçında tribünde 3-5 kişinin atığı küfürler gerçekten de utanç vericidir. Bunları yapanlar insanlıktan nasibini almamış ve bunlar asla gerçek taraftar olamazlar.
 
KÜFÜR ATAN ZEVATLAR
 
Evet takım kötü oynayabilir ya da hoca, yanlış kadro veya yanlış taktikte verebilir ve bu kötü oyun nedeniyle hocayı da eleştirebilirsin, istifaya da çağıra bilirsin, buraya kadar eyvallah. Ama bu yanlışlar oldu diye kimsenin anasına bacısına çoluk çocuğuna küfretmeye ne sen ne de senin gibi düşünenlere böyle bir hak vermez. Ey  küfür atanlar sizler bir saniye bile kendinizi hocanın yerine koyabilirmisiniz, oradaki insan senin memleketine, senin takımına hizmet için işte o küfür ettiklerini bırakarak sana gelmiş.. sizin ananız, bacınız kız kardeşiniz yok mu, ben bu kadar utanmaz, sıkılmazlık görmedim.  bunlar için söylenecek hiç bir söz bulamıyorum diyebileceğim tek şey sizlere yazıklar olsun.
 
Maçtan sonra yardımcı hoca şunu söyledi, ben asla taraftara her hangi bir hareket yapmadım ve yapmam da, şayet bu şekilde yanlış anlaşılmışsam tüm Diyarbakırspor taraftalarından özür dilerim. Benim kisi sadece bir hırs ve sevinçten öte bir şey değil. Şimdi bu insan bunu söylüyorsa asıl sizlerin ondan özür dilemesi gerekir.
 
Bir insan işinde başarısız olabilir, yeterli olmayabilir, her şeyi saygı sınırları içinde eleştirme hakkı elbette vardır. Hangi birimiz hayatta başarısızlıklar, ya da yanlışlar yapmıyoruz, peki size şunu sorayım yaptığınız bir hatada biri gelip size ana avrat düz gitse bu sizin hoşunuza gider mi?. Gitmez değil mi, elbette hiç kimse bunu kabul etmez. O küfür edenlere sadece şunu söylüyorum, sakın bu şekilde maçlara gelmeyin. Zaten maçta küfür eden bir kaç kişiye neler söylediğimi kendisi çok iyi bilir. Ayrıca bu kişilerden bazıları öyle genç falanda değil, yaşını başını alan bazılarının ettiği o galiz küfürleri duyunca inanın insan olarak utandım dayanamdım, kalktım kendisini çok sert bir şekilde uyardım.  Ben sizin yapmış olduğunuz o küfürler için tüm hocalarımızda özür diliyorum keşke bunları yaşamasaydık.
 
Allah aşkına soruyorum sizlere  Eğer bugün Diyarbakırspor' bu durumlara düşmüşse, siz ve sizin gibiler yüzündendir. halen sizin yapmış olduğunuz o pislikleri  Azrailler gurubu temizlemeye çalışıyorlar, kendinizden utanmanız lazım.
 
Gelelim maça, kendi evinde oynadığı iki maçta galibiyet olmayan Diyarbakırspor çarşamba günü kendi evinde ligin 
alt sırasında bulunan Halide Edip Adıvarspor'u konuk etti. Maç öncesi taraftarların Diyarbakırspor'dan beklentileri vardı,  hem iyi futbol hemde farklı skor bekliyorlardı.
 
Ama ne yazık ki kötü oyununu bu maçta da sürdüren Diyarbakırspor zorda olsa rakibi karşısında galip gelmesini bildi ama bizlere kabus gibi bir galibiyet yaşattı oldu. Bu galibiyete rağmen takım iyi sinyaller vermiyor, beni ve tribünleri dolduran taraftarlara umut vermiyor, seyir zevki yok. Şampiyon gibi rakibi ısıran, akın akın gelen, hele alt sırada olan takımlara karşı bile böylesine ezik bir futbolu maalesef bende eleştiriyorum. Ama her ne olursa olsun kötü oyuna rağmen alınan 3 puan iyidir, umarım beklediğimiz Diyarbakırspor yakın zamanda gelir.
 
Son olarak taraftarlara şunu söylemek istiyorum,  taraftar dediğin  takımına vurmak yeya kırmak taş atmak küfür atmak değildir,  taraftar dediğin iyi günde de, kötü günde de takımına yürekten sahip çıkandır.
 
SAYGILARIMLA
 
AZRAİLLER GRUBU BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT