1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. İhanetçiler
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

İhanetçiler

A+A-
Pazartesi gününden bu yana halen kendime gelemedim. Konya'da yaşananları, sezon içerisinden bu güne uzanan ihanetleri, kulübün menfaatleri için sürekli içime attım. Konya'dan dönüşümüzün ne derece zor olduğunu burada sizlere anlatmama gerek yok. Bu yorgunluk asla fiziksel yada bedensel anlamda değildir. Ne olduğunu zaten yazımda belirtecem.
 
EN BÜYÜK YARA İHANET YARASIDIR
 
Final sonrası sağolsun herkes bir şeyler söyledi, yazdı çizdi hepsini dinledim ve okudum. Benim burada ortaya koyacağım manzara daha farklı bir pencereden, daha farklı bir açısı olacak. Çünkü olayları ve gelişmeleri bir  bir yaşayan ve şahit olan  bizlerdik. Konya'daki play'off yarı final maçında İstanbulspor'u mağlup ederek adını finale yazdıran Diyarbakırspor maçtan sonra hem Diyarbakır'daki hemde Konya'daki Diyarbakırspor' taraftarları O muhteşem sevinçleri görülmeye değerdi . Artık önümüzde sadece tek bir engel kaldı o da finalde  Menemenspor'u yenip Şampiyon olarak 2.lig çıkmaktı.
 
İŞTE KENETLENME BUDUR
 
Play'off final maçı öncesi büyük bir kenetlenme vardı. Milletvekili Sayın Galip Ensarioğlu, 
Diyarbakır valisi sayın Cahit Kıraç, Diyarbakır Emniyet Müdürü sayın Halis Böğürcü, TFF Başkan Vekili değerli hemşerimiz Edip Eren, 1968 Diyarbakırspor başkanı Bedirhan Akyol, eski başkanlardan Abdurrahman Yakut, Erganispor Başkanı Nedim Şimşek, eski yöneticilerden Akif Avşar, Diyarbakırspor kulüp başkanı Fevzi İlhanlı, yöneticilerden Şehmus Şenyeğit'in yanı sıra Azrailler gurubu ve gerçek Diyarbakırspor taraftarları tek yürek, tek yumruk olarak birlikteliğin ne olduğunu dosta düşmana gösterdiler. Bu birlikteliği sağlayanlara, final maçında Diyarbakırspor'u yanlız bırakmayarak ve destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.
 
Burada Azrailler Gurubu'na ayrı bir yer açmak istiyorum. Sezon başından bu yana bu takımı sırtlayan, gerek içerde, gerel dışarda yalnız bırakmaya bu çocuklar Konya'ya da akın ettiler. Yola çıkarken, belki bir çoğunun cebinde bir simit alacak parası dahi olmasa onlar gayet neşeli,  gururluydular. Tek bir arzuları vardı oda Diyarbakırspor'un Şampiyon olmasıydı, bunun dışında aç kalmak, yolculuk onlar için çok basit kavramlardı.
 
Maalesef yine olmadı, Diyarbakırspor finalde Menemenspor'a yenildi. Bir kez daha şeytanın bacağını kıramadık. Maç sonunda tribünlerde göz yaşı ve hüzün vardı.  Bunların dışında malesef bazı kendini bilmez ihanetçiler de hiç utanmadan ve sıkılmadan kendi kendilerine şov yapıyolardı.yazıklar olsun diyorum.
 
Allah aşkına soruyorum sizlere, ey ihanetçiler sizler bugüne kadar Diyarbakırspor'a ihaneten başka ne verdiniz. Sizin bir kere kendinize saygınız yok, emek veren insanlara nasıl olsun. İçimdeki Diyarbakırspor' sevgisini  satın almaya kimsenin gücü yetmez. Çünkü ben bu sevgi uğruna canımdan bir parça olan oğlumu dagi bu sevda uğruna yetirdim. Ey ihanetçiler sizler bunu anlayabilirmisiniz?. Siz cebinde 1 kuruş dahi olmadan yola çıkarak gelen bu taraftarın içindeo sevdayı anlayabilirmisiniz. Siz benim ve yanımdakilerin göz yaşlarını anlayabilirmisiniz.
 
LAHNETLİ FİNAL MAÇLARI
 
Diyarbakırspor bugüne kadar play'off finalerde kimlere yenildi. Rizespor, Zeytinburnuspor ve Denizlispor'a ve son olarakta Menemenspor'a yenillerek 4.cü kez lanetli finallerde şeytanın bacagini yine kıramadı..
 
NEDEN BÖYLE OLDU
 
Sezon başında Feyzi ilhanlı' ya Diyarbakırspor'a menejer olarak Vedat Tanrıverdi'yi kimler önerdi bilmiyorum. Kimler önermisse en az onun kadar onlarda isuçludur.  Transferleri yaparken hiç mi vicdanınız sızlamadı.  almış olduğunuz oyunculardan kaç tanesi bu ligde oynayabilir,  bu oyuncuları getirirken, verilen o paralar için hiç mi vijdanınız sızlamadı. Ey Allah'tan korkmazlar sizler asla Diyarbakırspor'lu olamasınız, olsa olsa siz ancak ihanetçi olursunuz. Şimdi soruyorum size Vedat Tanrıverdi geçmişte eski Diyarbakırspor'da menejerlik yaptığı o dönemde kaç sporcuyu alt yapıdan alıpta A takıma kazandırdı.?
 
EMEĞE SAYGISI OLMAYANIN KENDİSİNE SAYGISI YOKTUR
 
Eski Diyarbakırspor'un bağırsaklarına kadar talan etmişlerdi. O kulübün kapanmasının ardından, sezon başından bu yana tek bir kuruş geliri olmayan, hiç bir kurumdan destek almadan Diyarbakırspor'un buralara gelmesinin baş mimarı kulüp başkanı Feyzi İlhanlı'dır. Bu insan tek başına bu yükün altına girmiştir. sürekli kendi cebinden harcadığı paralar bu takımın buralara gelmesini sağlamıştır. Sizlerin bu emeğe saygınız yoktur. ..
 
Her yazdığım yazıda dile getirdim, İçimizde ihanetçilerin olduğunu,bu koca kale dıştan yıkılmaz ama içerdeki ihanetçiler yüzünden yıkılır diye sürekli uyarılarda bulunmuştum.
 
Şampiyon olamadık belki ama en kısa zamanda yara çabuk kapanır, asıl olan ihanetin yarası hiç bir zaman kapanmaz.
 
Diyarbakırspor'a kim ihanet ederse,  babam bile olsa onu Allaha havale ediyorum. Bir insan emeğe saygısı yoksa, kendine  de saygısı asla olamaz.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT