21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır24 °C
 • İstanbul20 °C
 • Ankara19 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,601
  %0.88
 • Dolar
  3,0834
  %0.80
 • Euro
  3,3528
  %0.26
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


İçimizde ki öküz!

05 Ekim 2016 Çarşamba 20:43

Bir yerlerde bir şeyler yanlış gidiyor. Öncelikle şunu söyleyeyim ; herkes tedirgin ve rahatsız .Sorunlu giden çok şey var. Ve elde ki yol haritasını kasten yanlış uygulayanlar var. Dünyanın en güzel yemeğini hazırlayın .Sunum yanlış ve eksik yapılırsa o yemeğin hiç bir önemi kalmıyor. Daha da kötüsü art niyetli kişiler tarafından sabote edilmesidir .O güzelim yemek bir anda zehire döner.

    Evet o acı günden sonra muazzam bir kenetlenme olmuştu. Ülke tüm kir ve pas unsurlarından teker teker temizlenecekti.Geç kalınmış bir arınma süreci olsa bile herkes umutluydu .Şu an gördüklerime dayanarak şunu söylemek istiyorum ; 15 temmuz öncesi durumlar yeniden vakıf oluyor farkında mısınız ? Hep sözünü ettiğimiz ama bir türlü bulamadığımız ve bitiremediğimiz gizli karakterler yine iş başında gibi. Birileri huzur kaçırmak adına vazife başında hemde daha da öfkeli ve acımasız bir şekilde .Yüreği ve fikri kötü olanın yönlendirmesi de kötü olur.

BÖYLE OLMAYACAKTI OLMAMALIYDI !!
İzler birbirine karışmış tamam .Ayırt etmek çok zor tamam .Bunun için zaman ve sabır gerekli tamam.Biz bunları uzun zamandır biliyorduk ve söylüyorduk zaten.Temizlik sürecinde hepimiz varız elbette.Huzurumuza ve geleceğimize kast eden - edecek olan herkesin yakasında olmaya varız .Ama böyle olmaz.Arındıkça mutlu olmamız gerekmiyor mu ?  Sokaklar ,okullar ,kurumlar ,haneler ,bireyler ,yürekler ,beyinler rahatsız ve mutsuz .Her yerde ürkütücü bir sessizlik var.Kalbimizin tam üstünde cüsseli birer öküz oturuyor. Nefes alamıyoruz .Dalıp dalıp gidiyoruz .Oflayıp fufluyoruz .Bir düzine cd yi araca yükleyip yol almak istiyoruz.Hiç durmadan ,yanımıza kimseyi almadan ve konuşmadan .

Sevmiyorum bu  sessizliği. Her an kötü bir haber gelecek hissi uyanıyor beynimde.
Osmanlı döneminde padişahlar tahtlarından ve kıyafetlerinden arınıp halkın arasına karışırlarmış .Devletin yönetim başarısı oradan belli olur diyerek . Böylelikle saraya yakın üç beş kişinin şak şak ları sebebiyle duyu (ru) lmayan  gerçekler duyulurmuş. Toplum içinde ki seslere kulak verilmesi gerekiyor. Hepimiz bu gemide yol alıyoruz .Kaybetmekten korktuğumuz çok şeyimiz var.  Huzurumuz ,hayallerimiz geleceğimiz ,umutlarımız  ... Birileri bu gemiyi kasten kayalıklara çevirmeye çalışıyor. Susmak olur mu? Olmuyor da zaten.

Elde ki yol haritası olumlu.Ki bunun ilk adımlarını gördük yakın geçmişte .Amaç güzel hedefleri güdüyor.İlk günden beri buna inancım sonsuz.Fakat bir yerde birileri melek maskesiyle sapladı hançerini tam ortaya .Halâ devam ediyor o çatırdama ve kan kaybı . Biz buradan  görüyoruz tüm sorunları . Ankara neden gör (e)miyor bir türlü? Her şehirde toplum ile  olumlu iletişim potansiyeline sahip kişilerin oluşturduğu sivil gruplar  oluşturulmalı.Bakın o zaman nasıl yol alınıyor ve toplumun huzuruna kast edenler birer birer ortaya çıkıyor .Halkı telkin edecek dokunuşlar , yürekler ve içten bakan gözler gerekiyor.HEMDE HEMEN !

Bu yazı toplam 9879 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com