26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Hz. Mehdi insanların üzerine adeta güneş gibi doğacak...

26 Eylül 2013 Perşembe 14:29

Bildiğiniz gibi Hz. Mehdi içinde bulunduğu toplum tarafından tam kırk yıl boyunca tanınmayacaktır. Fakat adaletiyle, güzel ahlakıyla, samimiyetiyle tüm dünyanın üzerine güneş gibi doğacak, Allah'a olan derin bağlılığı ile insanları aydınlatacak, onların kalplerini Allah'a ve Kuran ahlakına ısındıracaktır. İnsanlar Mehdiyet güneşi ile ahlaki, ilmi ve teknolojik alandaki gelişmelere şahit olacak, bolluk, bereket, güvenlik, adalet ve huzurun zevkini Allah'ın izniyle alabildiğine yaşayacaklardır. Peygamberimiz Hz. Mehdi'nin bulunduğu ortamda nasıl insanlara örnek olacağını şöyle bildiriyor: 

“BULUTLAR GÜNEŞ'İN YÜZÜNÜ ÖRTTÜĞÜ ZAMAN İNSANLAR GÜNEŞ'TEN NASIL YARARLANIYORLARSA ONDAN DA (HZ. MEHDİ (A.S.)'DAN) ÖYLE YARARLANIRLAR.” (Yenabiu'ly-Mevedde, sf. 477) 

“HZ. MEHDİ (A.S.) BÜTÜN GAM VE ZULMETLERİ GİDERECEK GÜNEŞ'TİR. İhsanda bulunduğu zaman pek bereketli bir yağmurdur.” (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 188) 

Ebu Said Peygamber'in şöyle buyurduğunu rivayet ediyor: ...Daha sonra Allah Teala Ehl-i Beyti'mden birini (Hz. Mehdi'yi) zulümle dolan yeryüzünü adaletle doldurması için gönderecektir. Gökyüzü ve yeryüzünün sakinleri ondan (Hz. Mehdi'den) razı olacaklar. Yeryüzü bütün bitkilerini onlara yeşertecek ve gökyüzü sürekli onlara yağmur yağdıracaktır. ...ALLAH TEALA'NIN YERYÜZÜNE İNDİRDİĞİ BUNCA HAYIR SEBEBİYLE, ÖLÜLER YENİDEN YAŞAMAYI ARZULAYACAKLARDIR. (El-Beyan, s. 72, Es-Sevaik-ul Muhrika, s. 161, Yenabi-ul Mevedde, c.2, s. 177) 

Hadislerden anlaşıldığı gibi Hz. Mehdi'nin ortaya çıkışıyla insanlar maddi manevi çok büyük bir refah seviyesine ulaşacaklar, doğudan batıya tüm insanlar Hz. Mehdi'nin adaletinden, şefkatinden ve merhametinden razı olacaklardır. 

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 5287 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com