1. YAZARLAR

  2. Berat ASLAN

  3. Hoşgeldin Taner hoca
Berat ASLAN

Berat ASLAN

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Hoşgeldin Taner hoca

A+A-

Diyarbekirspor'un eğitimci kimliği ile bilinen Taner Öcal'ı takımın başına getirmesi gerçekten çok doğru bir karar oldu. PTT 1.Lig'de yer aldığı dönemlerde Ankaragücü ve Kahramanmaraşsporuda çalıştıran Taner Öcal, TFF'de UEFA kurslarında antrenör eğitmeni olarak görev yapan UEFA PRO lisanslı bir teknik adamdır, ayrıca Türkiye'deki 81 ilin Futbol koordinatörlerinin Başkanlığı görevinde de bulunmuştu. 

Eğitimci olması çalıştırdığı takımların hemen hemen hepsinde etkisini göstermiştir. Çünkü futbolcu psikolojisini bilir, futbolcuya özgüven vermek için elinden geleni yapar. Zaten çalıştırmış olduğu Etimesgut Belediyespor'da bunu apaçık görüyoduk, takımda tam bir aile havası yaratmıştı ve uzun bir süre yenilmezlik ünvanlarıyla bir çok maçtan galip gelmiştiler.

Taner hocanın diğer artısı ise bölge insanı ve Mardin'li olmasıdır. Diyarbekirspor'u yakından takip ettiğini düşünüyorum. Geçen yazılarımızda bu takımın iyi bir teknik ekiple ve bir kaç takviye futbolcu ile başarılı olacağını belirtmiştik. Taner hocanın herzaman başarı isteği ve heyecanı kesinlikle takımımızı olumlu yönde etkileyecektir. Umarım şampiyon hoca iyi bir kadro ile yıllardır istediğimiz özlemini çektiğimiz şampiyonluğa bizi önümüzdeki sezon kavuşturur. 
 
 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT