1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. HOŞ GELDİN KABİ GENÇLİK SPOR
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

HOŞ GELDİN KABİ GENÇLİK SPOR

A+A-

Bugün sizlere İlimizde bu yıl kurulan ve bulunduğu konum itibari ile de gittikçe büyüyen KABİ GENÇLİK SPOR'dan bahsetmek istiyorum. 1 yıldan az bir zaman içinde kurulup, Basketbolda 40, futbolda ise  75 lisanslı sporsunu bulunan, ileriki dönemlerde voleybol, yüzme, atletizm ve folklor braşlarındada faaliyette bulunacak olan bu kulübümüzün varlığı ilimiz sporu adına önemli bir oluşumdur. Zira Kabi (Bağıvar) Diyarbakır'ımıza bağlı bir belde iken, daha sonra Sur ilçemize bağlanan bir semt konumuna getirilmiştir. Yani şehir merkezine bir hayli uzakta olan bir yerleşim birimimiz.

Erdal BAYRAM'ın Kulüp Başkanlığını, Seyfettin ONUR'un Başkan Yardımcılığını, Sadık ÖNER, Behçet TARHAN, Kazım GÜVEN, Abdullah AKDOĞAN ve Nedim AYZİT'in Yönetim Kurulu Üyeliğini yaptığı kulübümüzün gayesinin, çocuklarımızı Kabi'de (Bağıvar) çok az olan sosyal faaliyetlerini arttırarak gelişitirmek, onları sokaklardan, internet cafe ve kraathanelerden, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışmak, var olan sporcu sayısını daha çok arrtırmak  olduğunu dile getiriyor sevgili başkan ve ekibi.

Atl yapıya çok önem verdiklerini belirten başkan en büyük hedeflerinin buradan yetişen sporcularla ileriki aşamada Bölgesel Basketbol Liginde kalıcı bir takım yaratmak ve Diyarbakır'ı temsil etmek olduğunuda özellikle vurguluyorlar.

En büyük eksikliklerinin özellikle Kabi'de (Bağıvar) yaşayan iş adamlarımızın maddi manevi destekleri olduğunu dile getirerek beldenin ve ilimizin bu oluşuma katkı sağlamalarını bekliyorlar.

Kulübümüz Basketbol takımlarını genç erkeklerde sevgili kardeşimiz Fırat SÖKER sonraki yaş guruplarını ise Burcu ÇELEBİLER kardeşimize emanet edildi. Dicle Üniversitesi Antrenörlük Bölümünde okuyan bu genç kardeşlerimiz ise basketbol adına Kabi'de (Bağıvar) ve Diyarbakır'da yapacak çok şeylerinin olduğunu konuşmamızın her aşamasında dile getiriyorlar.

Yukarıda Kabi'nin (Bağıvar) konum itibari ile şehir merkezine dolayısı ile spor salonuna bir hayli uzak olduğundan bahsetmiştim. Buna rağmen basketbol ve spor aşkı oradaki gençlerin kanına o kadar işlemişki her maçta takımını yalnız bırakmayan çok sayıda taraftarı ile maçları çok zevkli geçmekte. Oyuncuları sahada iken turibünde yerlerinde duramayan çocukları gençleri görmenizi çok isterim. Maçın her anını adeta içlerinde yaşıyor ve atılan her sayı ile kendilerinden geçiyoprlar.

Öyle görünüyorki bu kulübümüz uzun vadede gerek yapacakları çalışmalar ile, gerek se sporu çok seven seyircileri ile büyük işler başaracaklardır. Bu kulübümüzde Diyarbakır basketbolunun bir lokomotifi olmak yolunda hızla ilerlemekteler. Bende buna yürekten inanıyorum. 

Haydi o zaman başta Kabi'li (Bağıvar) olmak üzere tüm işadamlarımızın bu kulübümüze yardımcı olmaları konusunda desteklerini beklemekteyiz. Destek olacak olan tüm iş adamlarımız, kurum ve kuruluşlarımız şimdiden teşekkür ediyor ve buradanda ileriki yazılarımda kendilerini anacağımı ve herkese de bildireceğimi söylüyorum.

Yolun açık olsun Kabi Gençlik Spor.

Bir başka yazıda görüşmek üzere herkese mutlu günler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT