22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara11 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir19 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


HİTLER neden sıyırdı?

19 Haziran 2016 Pazar 00:14

Almanya da bir rivayet vardır Adolf HİTLER üzerine.Rivayete göre Adolf adında bir Almanya vatandaşı ,geçirmiş olduğu travma üzerine kafayı sıyırdı ve tarihten asla silinmeyecek vahşetlere, gözyaşlarına sebep oldu.
Peki neydi bu travmanın sebebi ?Eziklik , açlık , yoksulluk ,ötelenme  duygusu ve ikinci sınıf vatandaş hissi !!! Dönemin Almanya sın da Yahudiler , hem maddi hemde statü olarak diğer Almanya vatandaşlarından çok üst konumdaymışlar. Şehirde yahudiler böyle iken , diğer Almanya vatandaşlarının büyük kısmı yoksulluk ,sefalet ve işsizlik ile karşı karşıya kalmışlar. Bu durum Adolf ' te geriye dönüşü olmayan bir travma yaşatmış ve nefret ettiği Yahudileri kıyıma başlamış .Böylelikle      * Hayy HİTLER * selamı ile savaş ve işkence  literatürüne damga vurup acıların ölüm çığlığına dönüşmesine vesile olmuş ..

Ezilen , acı çeken , hor görülen sırt dönülen ,boynu bükük elini açmış her bireyi gördüğümde aklıma bu rivayet gelir. # Acaba çevremizde kaç tane patlamaya hazır HİTLER adayı var # diye düşünmeden alamıyorum aklımı  . Bu kadar anlatımdan sonra konuyu nereye bağlayacağımı bu hafta mail ve mesaj yollayan okurlarım tahmin ettiler sanırım.Evet bu hafta ki konumuz Suriyeli dilenci sorunumuz .Bir dönem azaldılar diyemeden , RAMAZAN ın erken habercileri olarak yeniden sahalara indiler.Hemde ne inmek aman aman düşman  başına.Dışarıya çıkamaz haldeyiz.Yaz geldi ,araç camlarımızı açamaz haldeyiz.Trafik lambalarına yaklaştığımız an camları kapatıp yüzümüzü çevirmek zorunda kalıyoruz.Vurdum duymaz , acımasız ,ruhsuz insanlara dönüşmek zorunda kalıyoruz .Bu durum en acı olanı.Biri elini açmış bir şeyler istiyor fakat biz yüzümüzü çeviriyoruz .Aslında bu bizim ruhumuzu acıtıyor , gözümüzü yaşartıyor .Hep eleştirdiğimiz ruhsuz insanlaşma yoluna itiyor bizi içimizi kanatarak.Çünkü hangi birine verelim bilmiyoruz ki.Sanki hergün yüzlercesini görüyoruz.Her birine 1 lira versek günlük çok büyük bir rakam ortaya çıkıyor.

BİZ O KADAR KAZANMIYORUZ Kİ !!
Durum gerçekten giderek vahimleşiyor.Önce para istiyorlar ,alamayınca düşmanca bakış ve tavır yolluyorlar bize jet hızında .Öyle bir şartlanmışlar ki ;  hedef sadece para !!
Para verilmesine karşıyım vermem.Gün içinde atıştırmayı çok seven biri olarak çantamda her zaman bir şeyler vardır.Ramazan dolayısı ile bu lüksüme ara verdim fakat çocuklara dağıtmak için yine de taşıyorum.Bazen yanımdaki yiyecek paketini  ikram ediyorum bilhassa çocuklara. ALMIYORLAR !!! Hatta bazen alıp yüzüme fırlatıyorlar.

Bu arada yollarda ki tüm dilenciler Suriyeli mi yoksa " hepimiz Suriyeli yiz " deyip onların safına geçen bizimkiler de mi var biraz şüpheliyim.

Her Trafik lambasında ve market önünde hep aynı yüzler var *aile şirketi * gibi.İçinizde bilen varsa lütfen bana da söylesin ; trafik ışıkları ve market önleri ihale yöntemiyle dağıtım yapıldı da basının haberimi yok ? Hele bir aile varki her gördüğümde derin düşüncelere dalıyorum.Kantar kavşağında sürekli oturan kahverengi elbiseli şişman bir erkek var.Her daim orada.Adım atamaz , nefes alamaz bir halde.Tamam da bu kardeşimiz oraya kadar nasıl yürüyor , sabahtan akşama kadar nasıl orada oturuyor , hiç mi bir yeri ağrımıyor??Aklım almıyor bu durumu . Ayrıca etrafında çok fazla küçük  çocuklar var. Bu çocuklar kim?

Orası durmaya müsait olsa yanına gidip kafamda yarattığı merak fırtınasını dindirmek isterim.Merak ettiğim bir konu daha var.Ülkemizde mülteci konumunda ki Suriye liler neden ara vermeden sürekli doğum yapıyorlar ?Bu konu ile alakalı bilinçlendirme çalışmaları yapılmıyor mu ?Yabancı bir ülke , sokaklar ,kamplar , sorunlar ,yardım için açılan eller , göçebe hayatlar !!! Peki neden bu artış isteği ?Doldurmaları gereken bir çocuk  kotası sözleri mi var ?Tamam kendilerine acımıyorlar , dünyaya getirdikleri çocuklarınıda mı düşünmüyorlar ?

En çok çocuklara üzülüyorum biliyor musunuz ?Melek kategorisindeki çocukların para uğruna canavarlaşmaları çok acı verici bir durum .Para alamayınca arabaları yumruklayan ,taşlayan ve kapılara asılan çocuklar içimizin kanayan yarası .Bu çocuklar içlerinde ki kinle ve nefretle büyüyünce , ola ki ellerine fırsat geçti ; neler yaparlar sorarım size? 

* DÜNYA ÜZERİNDE EN TEHLİKELİ CANLİ , İÇİ YARALİ OLANDIR *.
Son dönem Avrupa da  ve ABD de yaşanan ve terör saldırısı olarak nitelendirilen olayların çoğu *HİTLER tarzı  sıyırmalara * birer  örnek aslında .

Mültecilerin istihdamından sorumlu makamlar neler yapıyor ,neler yapamıyor bilgim yok. Tek bildiğim şu an ciddi sorunlar var .Hem sokaktaki el açanlar hemde bizler cidden rahatsızız yaşananlardan .Oturup yeni bir yol planı çizilmeli . İstenirse bizlerde nacizane beynimizle ve yüreğimizle destek sunarız sorumlu vatandaşlar olarak.
* Bizler sokaklarımızda ve geleceğimizde  rahat , huzurlu ve güvende olmak istiyoruz.Bu konuda tüm yetkilileri acilen  göreve davet ediyoruz.*

Bu yazı toplam 6154 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com