1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Hiç kimse demesin elimden bir şey gelmiyor..!
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Hiç kimse demesin elimden bir şey gelmiyor..!

A+A-

Mazlum sur halkı onurumdur, gururumdur başımın tacıdır...
Hiç kimse demesin ki elimden bir şey gelmiyor herkesin elinden her şey geleceğini çok iyi biliyorum, yeter ki bir şeyler yapmak insanın içinden gelsin...


Asla kimseyi de rencide etmek için çaba sarf etmiyorum, varsa bir yanlışlık onu halkım ile paylaşmak bir insanlık görevidir diye düşünüyorum.


Bu konuda birçok stk'mız, bunun yanı sıra yardımsever kuruluşlar, belediyelerimiz, ilçe kaymakamlıkları, valiliğimiz siyasi partiler vicdan merhamet sahibi yardımseverlerimiz iş adamlarımız duyarlıdırlar ellerinden gelen imkânları seferber ediyorlar ama yeterli değil.


Ben kendi imkânlarımla mücadele ediyorum, ihtiyaç sahiplerini değerli yardımsever dostlarıma ulaştırıyorum bana düşen insanlıkta budur.


Sur da yaşayan halkımız onurumuzdur unutmayalım hiç bir şey kaybolmaz hanelere belleklere yazılır. Bu kirli savaş ortasında ekmeğe muhtaç insanlarımız var. Bu bilin ki arayan mevlasını da bulur belasını da bulur, insanlığa ve mazlum halka yardım etmek benim için bir şereftir.


Elbette ki çalışmalarımı anlatacağım 35 yıldır tek başıma mücadele ediyorum .eğer bir yanlışım varsa menfaat için kendi çıkarlarım için halkıma yardım ediyorsam en büyük şerefsizlik yapıyorum velakin benimle ilgili bir yanlış varsa dobra dobra çıksın söylesinler ,ancak ben bu çalışmaları nam şöhret için yapmıyorum acıları dramları fakirliği yoksulluğu babasızlığı yaşadığım için yardımları yapıyorum. Kim nasıl düşünürse düşünsün umurumda değil yaptıklarımı yeter ki Allah bilsin.


Yardımcı olduğum halkımın bir dua etmeleri bana yeterlidir. Unutmayalım ki kimse Diyarbakır sur halkı üzerinden reklam yapmasın Allah hesabını sorar bunu bilmiş olalım kimin nasıl ve ne zaman öleceği asla belli olmaz arkada kalan iyi bir dua güzel bir kaç sözdür. 

Bir konu var yazmadan geçmeyeceğim, Hepimizin  binlerce dost ve arkadaşımız var, sizlerden ricam özellikle Facebook üzerinden kimse yemek, restoran, tavuktur, ettir, şu, bu tipi paylaşımda bulunmasın. Bunca insan aç, sel sefilken bunları görmek beni öldürüyor. Bu konuda bir karar aldım. Bundan böyle Sur'da insanlarımız açlık sefalet çekerken bu tür paylaşım yapanları kesinlikle arkadaşlıktan çıkaracağım ve bir daha asla görüşmem. Bizim insanlarımız açken kusura bakmayın kimsenin hava atmasına izin vermem. Bizim dinimiz bile "Komşun açken, sen tok yatma" diye emrediyor... 

Bu arada dün Rahmetli Ali Gaffar Okkan'ın 15. yıldönümüydü. Bu memleket onu unutmadığını bir kez daha gösterdi. Onunla çok güzel anılarımız vardı. Gece sokağa çıkar evsiz, barksız çocukları toplar karınlarını doyurur, üstü başı yırtık olanların notunu alır, ertesi gün üst baş göndertirdi. O insanı unutmamızın imkanı yok. Maalesef katlettiler. Daha yazacak çok şey var.. Mekanı Cennet olsun..

ALTTAKİ TÜM RESİMLERİN, ACI TATLI HATIRALARI VE HİKAYELERİ VAR.. LÜTFEN BU ZOR GÜNLERDE HERKESTEN BİRAZ DAHA DUYARLI OLMALARINI BEKLİYORUM...

1-(2)-004.jpg1-(1)-004.jpg1-(3)-003.jpg1-(4)-002.jpg1-(5)-002.jpg1-(6)-002.jpg1-(7)-001.jpg1-(8)-002.jpg1-(9)-001.jpg1-(10)-001.jpg

Selam saygılarımla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT