24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


HERKES KENDİ DERDİNDE

15 Ekim 2008 17:53
Önemli bir maçtı Pazar günü çıktığımız Malatya maçı. 3 haftadır 2-1’lik skorlarla yenilen ve büyük sıkıntıların eşiğine gelen Diyarbakırspor Malatya maçında istekli arzulu bir futbol 6-7 net gol pozisyonu ve 3 puan alarak kötü gidişe bir nebze dur dedi. Bu maçın Teknik analizini yapmak, oyuncuları birer birer değerlendirmeyi çok istediğim halde 3-4 günden bu yana Yeni Adnan Öktüren listesiyle ilgili çıkan spekülasyonlar ve dedikodulara bir açıklık getirme gereği duyuyorum.
Bizzat işin içinde biri olarak Yeni seçilen Yönetim listesinde iki isimle ilgili Mahsun Akbulut ve Hayrettin Aslan’ın yönetimde yer alması konusuna değinmek istiyorum. Bu iki değerli ismin bu yönetimde olması bazı çevreleri rahatsız etmiş gözüküyor, bu rahatsızlığın sebebi de Adnan Öktüren’e olan kin ve nefretten onun başarısız olmasını istemekten başka bir şey değil. Yani cemaat imama kızıp namazı bırakıyor. Bu iki ismin Diyarbakırspor yönetimine girmesini en çok isteyenlerden biri olarak şimdi sebepleri sıralayayım.
1. Mahsun Akbulut Kulübün kurumsal yapısı ve mali durumu düzeltmek için yönetimde olan her yöneticinin hibe şartıyla her ay yönetici kaldığı sürede 3000 ya da 5000 ytl düzenli akar sağlayarak Havuz sistemi oluşturma projesinin sahibidir.
2. Mahsun Akbulut Yönetime giren herkesin belli yükümlülükleri yerine getirmesi gerektiğine yöneticilik apoletini taşıyanların belli bir bedel ödemesi gereklidir fikrinin sahibidir.
3. Mahsun Akbulut bu kulüpte 3 dönem yöneticilik yapmış Süper ligde aldığı takımı Süper ligde teslim ederken 14 süper lig topçusu bırakmış yöneticilikte deneyimli başarılı bir işadamıdır.
4. Mahsun Akbulut geçen dönem ve Ahmet Aydın döneminde yönetimde olmamasına rağmen parasal açıdan birçok sefer trilyonluk destekler sağlamış bir isimdir.
Aynı zamanda Yukarıda saydığım maddelerin ve fikirlerin destekçisi olan ve bu kulübün sağlam temellere oturtulması için çaba sarf eden Mahsun Akbulut gibi bu kulübe maddi kaynak sağlayıp destek olan Hayrettin Aslan’da aynı pozisyon ve değerdedir. Şimdi gelelim bu değerli iki iş ve spor adamının Diyarbakırspor’da yönetici olmasına Diyarbakırspor bu iki isimle güçlenip daha iyi yönetilecekse, bu projeler hayata geçirilip Kurumsal bir kimlik kazandırılacaksa, Kendi gelir kaynakları olacak ve çalışanına esnafa her ay düzenli ödeme yapıp saygınlık kazanacaksa. Deplasmana giderken ona buna avuç açmayıp kendi ayakları üstünde duracaksa, Saygın isimlerden oluşan ciddi bir yönetim şekli hiyerarşik bir yapı ve profesyonel yönetilecekse bundan kim neden rahatsız olur ben anlamış değilim. Bu iki ismin yönetime girmesi için Başkan Adnan Öktüren, Ben ve Diyarbakırsporu gerçekten seven insanların ısrarı olmazsa zaten girmeyi asla düşünmeyen bu insanların yönetimde olması anladığım kadarıyla rahatsız edecekse bu kulüpten çok Adnan Öktüren’in başarısız olmasını isteyenleri rahatsız etmekte.
Evet, Adnan Öktüren geçen yıl birçok yanlış yaptı, Oluşturduğu yönetim ve kendisi birçok hata yaptı ama kongre tarihi belliydi bu takıma para lazımken birkaç kişi riski göğüsledi sizler piyasada yoktunuz kongre salonuna tek liste girebildi bundan sonra da kimse çıkıp eleştirme hakkına sahip değildir. Yapılması gereken Yönetimdeki insanları beğenmezsek dahi hepimiz Diyarbakırsporun başarısı için çalışmalıyız. Birde bizler şunu unutmayalım ki gazeteciler ve Televizyoncular bu memlekette biraz saygı görüyorsak biraz değer görüyorsak Diyarbakırsporun sayesindedir bu değer olmazsa bizlerde olmazdık bize değer katan değere sahip çıkmak yerine kişilerle uğraşarak değersizleşiyoruz.
Bu yazı toplam 2701 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com