24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır25 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya26 °C
 • İzmir23 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,507
  %0.02
 • Dolar
  3,0697
  %-0.58
 • Euro
  3,3438
  %-0.41
Aylin ÜNEK


Her Kuşun Eti Yenmez!

07 Temmuz 2010 Çarşamba 13:49

Sayın Suat Kaya ayağının tozuyla verdiği demeçte, camiadan tek yürek olup Diyarbakır sporu sahiplenmesini rica etmiş.

Diyarbakır kentinin tarihi ile ilgili yaptığım araştırmalar eğer ulaştığım bilgilerde bir yanlışlık yoksa, izleri  taa İsa'dan önce 3500 yıllarına kadar sürüklüyor.  Sayın Kaya'nın da şehre girdiğinde göreceği ve muhtemelen büyüleneceği  kent surlarının tarihi İsa'dan sonra 367-375 yıllarına kadar uzanıyor. Demem şu ki, mümkünse kimseler merak buyurmasın o surlar bu kenti asırlarca korudu,daha nice  gelecek  boyunca   korumaya da devam edecektir. Buradan anlaşılacağı üzere, Diyarbakır'ın olduğu kadar Diyarbakır spor kulübünün de bir avuç futbol meraklısı tarafından sahiplenilmesine ihtiyaç duymayan gerçek sahipleri zaten vardır. Ve onlar her iklim koşulunda dimdik ayakta surlarını korumakta, gözetmektedir.

Özetle; HAYIR!

Buradaki yanlış anlatmaları ve anlamaları lütfen ortadan kaldıralım:

Camia tek yürek olup, Diyarbakır sporu sahiplenmeyecek!
Tek yürek olmayı başaracak olan da, Diyarbakır ismini sahiplenerek şanına yaraşır bir biçimde layık olduğu futbol sahalarına taşıyacak olan da sizlersiniz. Sizler; yani, bu kadim kentin teknik olarak spor kulübünü  idare etmeniz için vekaleten devrettiği profesyoneller… Aldığınız emaneti aslına hıyanet etmeden , menfaat amacı gütmeden, sorumluluk ,bilinç, özveri ve saygıyla taşıdığınız sürece hiçbir endişe duymanıza gerek olmadan Diyarbakır'ı arkanızda, önünüzde, sağınızda, solunuzda, her adımınızda yanınızda bulacaksınız. Bu gerçek dün de böyleydi, bugün de böyledir, yarınlarda da böyle olacaktır. Hoş geldiniz. Umarım sefaları  beraberinizde getirebilir, cefaları unutturabilirsiniz.

İkincil olarak aklımı kurcalayan bir başka önemli konuya değinmek ve aklımı arıtabilmek için sormak istiyorum;

Diyarbakır sporun resmi ve yasal muhatabı kimdir?
Yanıt kulüp başkanı Çetin Sümer değil midir?
EEDC nezdinde adı geçen Necati Bulak'ın resmi ve yasal olarak Diyarbakır spor ile mi, Çetin Sümer ile mi ilişkisi vardır?
Yanıt Çetin Sümer ile ilişkisi olduğu yönünde ise,  bu isim Diyarbakır spor için bir muhatap olmadığına göre şirketinin yurt içi-yurt dışı faaliyetleri de, hangi portföyde ne kadar hissesinin bulunduğu da, Diyarbakır spor'a ilişkin hayalleri ve kâr umutları da   Diyarbakır sporu  hem ilgilendirmez, hem yasal açıdan bağlamaz. Diyarbakır spor zaman içerisinde  Fevzi İlhanlı'dan, Jet Fadıl'a, ismini önemsemediğim bir çok kişi ve kuruluşa herkesin hayallerinin kulübü olmuştur. Diyarbakır karizmatik bir özellik taşıyor, bu iştah açıcı tabloyu seyretmeye doyamayan nice düş gezgini ile karşılaştık. Zamanın bir yeri gelmiş Sayın Sümer'in de yolu  bu gezginlerle çakışmışsa, bu, başkanın özel yaşamına dairdir. Kulübü etkilemez. İlgilendirmez.

Muhatap Sayın Sümer'dir. Aynası iştir kişinin, sözüne bakılmaz!!!
Anlayanına  çok sevdiğim bir atasözü daha var, söylemeden geçemeyeceğim:
Her kuşun eti yenmez!

Atalarımız sağ olsunlar, ne çok şey yaşamış, görmüş, ne sözlerle insanlık tarihini gerçek insan olma yolunda imlemişler. Ama dedim ya!.. Anlayanına…

Bu yazı toplam 9622 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
hala inanmıyoruz...
soner arı
çok değerli yazarımız aylin hanım biz hala suat kayayla anlaşıldığına inanmıyoruz hiç bir tv kanalı haber olarak geçmedi .varsayalımki bu haber doğru kesinlikle ve kesinlikle suat kaya çok çok yalnlış bir karar eğer doğruysa bunu çok kısa zamanda hep beraber görecğiz.ama ne yazar yine üzülen bizler olacağız çetin sümer ve necati bulak ikilisi yakında bırakın diyarbakırsporu,diyrbakırı sattık hayırlı olsun derseler kimseler şaşırmasın.biz kuzu olunca sümer bizi daha çoook otlatır...yazık çok yazı
07 Temmuz 2010 Çarşamba 20:38
83.66.175.91
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com