25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır17 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09
Ali Fikri IŞIK / Gazeteci ve Yazar


Her Bijî Amedspor

31 Ocak 2016 Pazar 16:30

Açıkça itiraf etmeliyim ki bu maçı hiç de iyi duygularla izlemedim. Maçın başından sonuna kadar bende egemen olan duygu maalesef öfkeydi. Özellikle de Nazi kılıklı Stoch'un bilerek, isteyerek ve hedef gözeterek Deniz Naki'nin ayağına sakatlamak amacıyla basması beni çılgına çevirdi. Üstelik bu kötü niyetli ve kasti kasaplık davranışını hakem görmemezlikten gelip, Deniz Naki'yi sarı kartla cezalandırdı. Stoch dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir ülkede, hiç bir maçta bu davranışından sonra o sahada tutulmazdı.

 

Bu yetmezmiş gibi, bir süre sonra yine Alman dazlak kılıklı Macar oyuncu Dzsudzsak aynı gaddarlıkla Deniz'in ayağına acımasızca vurdu. Anlaşılan bir insanın milliyeti ne olursa olsun, eğer sapkın, sefil ve ahlaktan yoksunsa bu türden ahlaksızlıkları meylediyor. Herkes çok iyi biliyor ki Amedspor'un ayaklarına en hakim, adeta tek başına oyunu ve oyun merkezini inşa eden oyuncu Deniz Naki'dir. Deniz Naki'nin bu şekilde hedef haline getirilmesi sanki önceden alınmış bir karar. Ne diyeyim? Bir takım eğer ahlaktan yoksunsa insani ve ahlaki kapasitesi böylesine seviyesizlik yapmasına müsait olur.

 

Aslında bu maç Ercan Çapar'ın attığı şahane golle benim açımdan bitmişti. Bursaspor'un oyun sefaletini ortaya çıkaran en önemli vesika bu golün yapılış biçimiydi. Gol öncesi düzgün, tek ve kısa organize paslarla neredeyse bütün sahayı kateden Amedspor, Bursaspor ceza sahası içinde oluşan kaotik durumu Ercan'ın şık vuruşu, bir ışık gibi aydınlatarak, adeta maçın ilahi adaletini sağladı.

 

Dakika 65'de Deniz Naki'nin attığı gol yüreğimin bütün yağlarını eritti. Bursa'nın yeni şehir stadında Amedspor'un kendi tarafından yoksun bir biçimde Bursaspor'u düşürdüğü bu trajik hal, Bursaspor taraftarları için hiç unutulmayacak ciddi nevrotik hasarlara yol açmıştır.

 

Bu maç, başta TFF'a (Türkiye Fotbol Federasyonu'na), Merkez Hakem Komitesi'ne ve tarihinin hiçbir döneminde Diyarbekir'e karşı adil ve ahlaklı davranmayan Bursaspor klubüne kapak olsun.

 

Bugün benden bir oyun analizi bekleyen sevgili bütün okuyucularımdan özür dileyerek, bu öfke dolu yazı için beni bağışlamalarını diliyorum.

 

Yaşasın adalet! Yaşasın futbol ahlakı! ve -her daim- Yaşasın iyi ve güzel oyun!

Bu yazı toplam 8728 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
VAROL ! ! !
mbk
Sevgili Işık nasıl ki sevgili "Bay Azadi" yani Deniz NAKİ oynadığı futbol ve attığı golle sizin yüreğinizin yağını eritti ise, siz de bu güzel mısralarınızla bizim duygularımıza tercüman oldunuz ve yüreğimizin yağını erittiniz. Ağzınıza, kaleminiz, yüreğinize sağlık !
01 Şubat 2016 Pazartesi 20:36
24.133.223.165
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com