22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır25 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara20 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir24 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Hepimizin Gözü Aydın!

21 Mayıs 2012 Pazartesi 23:07

Hepimizin Gözü Aydın!

Dramatize etmenin, duygu sömürüsü yapıp tiyatral vuruşlar yapmak gelmiyor içimden. Olayı realist bir şekilde görüp sebep ve sonuçlarını ele alarak geldiğimiz noktayı iyi okumak gerektiğine inanıyorum.

Ağlamak fayda getirmez hele üzülmüş gibi görünüp timsah gözyaşları dökerek “düşmesini hiç istemezdim” nameleri çirkinleşmekten başka bir şey olmayacaktır. Yıkmak için çalışıp didindiğimiz adeta birbirimizi yediğimiz bir süreci tamamlamış olduk. Son şampiyonluktan sonra adeta cezalandırılan Diyarbakırspor sonunda başladığı noktaya döndü.

44 Yıllık tarihi olan Diyarbakırspor Dünyada iki takıma nasip olmuş 3 yıl üst üste şampiyonluk başarısını yine 3 yıl içerisinde göstermiş olduğu düşüşle tersten gerçekleştirmiş oldu. Bu takımın kurulmasında emek verenlerin o formayı onurla giyenlerin mirasına sahip çıkamadık ve şimdi kemikleri sızlıyordur ben kendi adıma onlardan özür diliyorum biz emanete sahip çıkamadık.

Peki, neden böyle oldu

Şimdi düşünüyorum da keşke Abdurrahman Yakut yönetimi bu takımı şampiyon yapmasaydı, şampiyon yapıp ben yokum diyerek Diyarbakırspor'u iş bilmezlerin eline bırakmasaydı da  Diyarbakırspor'muz bu hale gelmeseydi. Defalarca nedenlerini yazdık verilen zararları yazdık şimdi yeniden yazmanın bir anlamı yok ama şu bir gerçek ki hem devlet hem yerel yönetimler ve eski yönetenler bu takımın yok olması için her şeyi yaptı. Başındakini sevmediğimiz için aşkımızı feda ettik,  imama kızıp namazı terk etmek gibi. Eninde sonunda geleceğimiz noktayı elbirliği ile yaptık şimdide ona ağlama pozlarıyla üzüldüğümüz imajı veriyoruz. Üstüne de sezon başından bu yana mevcut yönetime defalarca uyarılarımıza rağmen bir türlü derdimizi dinletemedik. Hep bize kuşkuyla bakıldı yol göstermeye çalıştık, faydalı olmaya çalıştık ancak maalesef Yönetimin çevresindeki şakşakçıların çatal dilleri engel oldu.

Mevcut yönetim çok önemli virajlarda büyük hatalar yaptı, son sürece girildiğinde işin ciddiyetini anladılar ama bu seferde kanallar hep yanlış seçilmiş ve geç kalınmıştı. Rakiplerimiz oyunun kurallarını uygularken biz hep başkalarından medet bekledik ve geç kaldık. Yani atı alan Üsküdar'ı geçti bizde izledik. Temiz futbol isteyenler her türlü çirkefliği yaparken biz Ali Cengiz oyunlarını kendi içimizde yapmaya devam ettik. Şimdi ne Ofsporu ne Tokatsporu suçlayarak kendi ayıbımızı örtmemeliyiz. Onlar Türkiye'de legalleşmiş olan şikeyi maç satmayı göz göre göre yaptılar. Of spor Tokatspordan teşvik aldı Diyarbakırspora çelme taktı Tokatspor'a maç sattı ve ligde bıraktı. Oyunun kuralı bu, şimdi ağlamanın faydası yok biz elimizden geleni yaptık demenin de inandırıcılığı yok. Onları suçlayacağımıza biz neler yapamadık ve kendimize neler yaptık bunları düşünelim.

Hepimiz suçluyuz beyler bu ayıp hepimizin ayıbı bu kenti yönetenlerin bu kentten para kazananların,  bu kentin insanıyla bir yere gelenlerin ayıbı bu takımın yöneticiliğini yaparak isim yapanların ayıbı ve bu ayıp onlara yeter. Şunu bilsinler ki Ankara'da maçtaki taraftarların ve Türkiye'de yaşayan Diyarbakır düştü diye ağlayan insanların gözyaşlarının hakkını Allah onlara bırakmayacaktır.

Bu takımdan asla vazgeçmeyeceğiz ve yok olmasına müsaade etmeyeceğiz

Bu sene o formayı giyen futbolcularımıza emeklerinden dolayı teşekkür etmeliyiz. Ellerinden gelen buydu onu verdiler. Bu şartlarda mücadele etmek kolay değil ancak onlarında bu sezondan bir ders çıkarmaları lazım. Başarılı olmanın en önemli kuralı ekip olabilmektir bir birini sevebilmektir 30 kişilik bir toplulukta her kes bir grup kurmaya kalkıp bir baş çekerse birliktelikten bahsedilemez. Bu sene bunları çok yaşadık.

Ve son olarak şunu herkes bilsin ki bizler bu takımdan asla vazgeçmeyeceğiz “Yiğit düştüğü yerden kalkar” sözünü anımsatmak isterim. Diyarbakırspor bizim aşkımız tek sevdamız bu kulübü bu hale getirenlerden hesap sorulması için ben elimden geleni yapacağım. Eminim benim gibi birçok Diyarbakır sevdalısı bu yolda mücadele edecektir. Her inişin bir çıkışı olacaktır yaşadıklarımızdan ders alarak daha güçlü döneceğiz ve herkese inat bunun için DİRENECEĞİZ.

Bu yazı toplam 14513 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com