Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayata Dair...

A+A-

Hayata Dair...

Bir hasta ziyaretinde göz ucuyla takip ettiğim filmin karesinde zorlu bir savaşın içine çekilmek istenen esas oğlan şöyle diyordu kıza; Umut büyük bir hatadır, Eğer bir şeyleri değiştiremezsen, delirebilirsin ! Çok önemli anlamlar içeriyor bu söz. Yanlış algılara meydan vermemek için uyarmak lazım. Hayal etme demiyor, isteme ya da istediklerin için mücadele etme de demiyor. Beklentiye girme diyor, kendinden başkasına güvenerek yola çıkma diyor, umut etmek bazen sana yanlış kararlar aldırır, başarma gücüne sahip olduğuna inanmıyorsan sadece bir umutla attığın adımların sonunda büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirsin diyor.

Ne de güzel söylüyor. Ne umutlara sığınıp ne büyük hatalar yaptık ve yapıyoruz. Hayat bize gerçeği gösterdiğinde çok büyük acılar ve sıkıntılarla baş başa kalıyoruz. Kısmet diyoruz, kader diyoruz, nasip diyoruz. Bunların hepsine inanıyoruz inanmasına ama bizim kalemimizin ürünleri olduğunu unutuyoruz çarçabuk.

Hayatın size sunduğu kaynakların hepsi ( çevre, ailevi destekler, maddi olanaklar ) sınırlı kaynaklardır. Bir gün biter, sona erer. Nefes aldığımız sürece aldığımız tek sınırsız destek, beslendiğimiz tek gerçek kaynak bilgi ve cesaretle yoğrulmuş öz gücümüzdür. Bu gücün yapabileceklerini doğru analiz edip dış kaynakları yalnızca kolaylaştırıcı faktörler olarak değerlendirmektir doğru olan.

Nerden mi çıktı tüm bunlar ? Bazen tek bir söz yeter kendinle hesaplaşmaya...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT