1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Hasan adında bir genç ve DSİSPOR
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Hasan adında bir genç ve DSİSPOR

A+A-

Basketbolda çalışan insan hep kazanıyor. Hem de her zaman ve her yerde. Çalışmayanlara zaten diyecek bir şeyimiz yok.

İşte Diyarbakır'da çalışan ve bu çalışmaları ile başarılar yakalayan, başta ben olmak üzere taraflı tarafsız tüm camianın saygısını kazanan bir arkadaşımız olan HASAN ÇELEBİ   kardeşimden ve çalışmalarından bahsetmek ve siz değerli okurlarımı bu çalışmalardan haberdar etmek istiyorum.

Genç bir arkadaşımız olan Hasan uzun yıllar Diyarbakır Basketboluna oyuncu olarak hizmet etti.  Kendi çabası ile kurduğu genç bir takımla Diyarbakır'ı Bölgesel Ligde 1 yıl temsil etti. Bazı arkadaşlarımızın yaptığı gibi hiçbir zaman hazırcı olmadı. Başarının alt yapıya verilecek olan önemden geldiğini bilen bu arkadaşımız 2009 yılının Mayıs ayında 20 öğrenci ile ilk çalışmalarına başladı. Kısa zamanda bu sayı oldukça arttı. Şu anda 130 öğrencisi olan bir basketbol ordusuna sahipler. Okullar açıkken yalnızca hafta sonları 5 gurupla, yaz döneminde ise haftanın 5 günü 6 gurupla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Hasan kardeşim ekibi ile birlikte her antrenmanlarının 1,5 saat olduğunu da belirtiyor.

Öğrenci seçerken ve kursa devam ederken nelere dikkat ediyorsunuz diye sorduğumda ise; Kurs kurallarının en öğrencinin önemlisi derslerinde başarı olduğunu söyleyen Hasan derslerinde gerileme olan öğrencilerimizi önce uyarıyor, daha sonra dersleri düzelmez ise kayıtlarını dondurduklarını dile getiriyor.

Bunun yanı sıra çocukları uyku çizelgesi, diş fırçalama çizelgesi, beslenme programına kadar kontrol altında tutuyorlar. Bunun yanı sıra her ay düzenli olarak boy ve kilo ölçümleri, 3 ayda birde motorik testleri mutlaka yaptıklarını da ekliyor.

Zamanla bu çalışmaların semeresini alan bu arkadaşımız ve ekibi Diyarbakır'da bir zamanlar spora damgasını vurmuş olan Diyarbakır DSİ X. Bölge Müdürlüğü de bu oluşuma dahil olmuş ve burada yetişen öğrencileri kendi kulüplerine lisanslı olarak dahil edip DSİ Spor adı altında maçlara çıkarıyorlar.

Duyduğum kadarı ile DSİ X. Bölge Müdürü sayın Okan BAL, Bölge Müdür Yrd. Hasan KILIÇ, DSİ Spor 2. Başkanı Menderes LALE, Kulüp Yöneticileri Murat TUĞLU,  Ali AKMAN ve diğer yöneticileri bu oluşuma büyük destek vermekteler. Bu destekte her geçen gün artmakta.

Öncelikle DSİ Yönetimine bu çalışmalar için çok teşekkür etmek istiyorum. Umuyorum ki DSİ Spor olarak daha üst liglerde mücadele edecek takım veya takımlar oluşacaktır.
Hasan Kardeşime ev ekibine basketbola verdiği hizmet ve katkı nedeni ile ayrıca teşekkür eder,  kendilerine ve öğrencilerine başarılar dilerim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT