26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Özlem KAYA


Halkın Sesini Duyun Artık

09 Ocak 2010 16:25

 

Söze belkide diye başlamak istedim;

Yeni bir hükümet varlığını önleyici bir tedbir,herkesin üzerinde önemle durduğu uzlaşma,fakat aynı zamanda uzakta durma esnekliğinin gösterimi içersindeyiz.

Barışçıl yollardan söz konusu olan siyasi şartların aşılmaya çalışılması günümüz Türkiyesi’nin genel bir ihtiyacını  gözler önüne sermektedir.

Fakat kimin kiminle ve nasıl bir yolla uzlaşacağı önemle bekleniyor.

Belkide bu ülkeyi yönetenlerin gözü hiçbir şeyi görmeden liderlik uğruna ayakları yerden kesilen uyur gezerler misali havada yürüyen oportünizmi,uzlaşmacı bir şahsiyete sahip olamadıklarından kaynaklanıyordur.

Başları dara girdikleri yerde,kendi gurup ve seçmenleri karşısında  güç durumlara düşeceklerini anladıkları anda uzlaşmacı şahsiyetlere bürünüp ifadelerini değiştirip kendilerini ve toplumu kandırmaktadırlar.

Bu nedenlede barışçıl çağrıları ciddiyete alanları samimi göremiyorum.

Sureti haktan görünen bir tutum,kaypak bir zihniyetin art niyet belirtisidir.

Ülkenin içinde bulunduğu şartsız şartlar karşısında dengeli bir uzlaşma ortamına uymamaktadır.

Bütün sağ ve sol liderlerin sağduyulu bir şekilde bu barışçıl açılıma yaklaşabilmelerini isterdim.Duygularını ve düşüncelerini taraflı kuruluşlar ve basın yolu ve şarlatanlıkla ifade etmeye lüzum görmeyen taraflı tarafsız tüm kamu oyunun  böyle bir uzlaşmaya ihtiyaç duyduğu ifade edilemeyecek kadar şiddetlidir.

Bu halkı hafife alıp,bu ülkeyi hiçe sayıp ihmal ederek  şamatacı ve şakşakcı  bir gürültünün peşine takılmak kamu oyuna duyulması gereken saygıyıda bozar.

Kaynağı belirsiz sözde söylentileri ırkçılığı hedef alan formülleri geçerli kılmaya çalışmak bundan sonra bu ülkede yaşayan tüm insanların yiyeceği yutacağı şeylerden değildir.

Günümüz Türkiyesin de,bölücülük yapanlar için uzlaşma ve anlaşma her şeyin üstünde bir ihtiyaçtır.Her iki tarafta istedikleri hükümetin kurulması yolunda uğradıkları başarısızlığı kendi taraftarlarına unutturmak için,kardeşliğe atılan adımları zedeleyerek uzlaşmayı zor ve imkansız göstermeye çalışıyorlar.İçinde bulundukları durumu hissetmemek için halkın her anlamda yerinde olan güçlerini bir tarafa bırakıp bu halkı hafife almaya çalışıyorlar.

Bütün sorunlarda anlaşmak gerektiği ve kısa sürede bu ülke adına barışçıl demokratik gerçek bir adım atılması gerektiğinin üzerinde durulması ve anlaşmaya gidilmesi pekte zor bişey değildir.Partilerin anlaşması değil devletin güçlerinin bu anlaşmaya izin vermeleri beklenmektedir.Her anlam da zor ve perişan durumda olan bu ülkede yaşayan halktır elbette.

Halkın içine düşürüldüğü maddi manevi bunalımlı kayıpları hatırlatmamak için ,anlaşılması zor ve imkansız manevralarla uğraşan sözde devletimiz hala umutla hayalperestliklerinden vazgeçmeden türkiyeyi bir batağa sürüklemektedirler…

Fakat bu ülkenin ayırım yapmaksızın,halkın siyasetle değil mantıkla bütün alanlarda anlaşamayacakları ve anlatamayacakları vede aşamayacakları hiçbir meselesi yoktur.

Bugün bulunduğumuz noktada yapılacak tekşey,ileriye dönük,uzun vadeli ve genişletilmiş bir yolla tüm ulusu memnun edecek gerçek bir programın hazırlanmasını bekliyoruz.

Bu yolda gerçek ümit ve cesaret vermek hükümetin ve devletin baş görevidir.

Ümit ve cesaret kırmak ise,hayalci ve realitesiz,kışkırtıcı aynı zamanda adil olmayan adaletten uzak politikayı evcilik oyunu sanan zihni bozuk zihniyetsizlerin meydanda oyun oynamasına izin verilmemesini bekliyoruz…

Bunu başaramıyorsanız biz bizi yöneten tüm siyasi partilerin geri çekilmelerini yönetimi halka bırakmalarını ve kendi başımıza alacağımız kararları uygulayabileceğimizide bu dünyaya kanıtlayabilecek güçte bireyler olduğumuzu ispat edebiliriz…

Son sözüm tüm dünyada geçerli olan Trafik işiklarının renklerine bakın,bakında varlığımızı hatırlayın yada renklerin düzenini değiştirin….

Bu yazı toplam 940 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com