26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Hakan Fidan, Tayyip Erdoğan ve ortada dönen kirli operasyon…

27 Ekim 2013 Pazar 23:39

Bildiğiniz gibi günlerdir medya Mit Müsteşarı Hakan Fidan'ın İran ile işbirliği yaptığına dair iddialarla sarsılıyor. Hakan Fidan hakkında olumsuz iddialar Washington Post ve WSJ gazetelerinde yayınlanıyor. Hedefte sadece Hakan Fidan değil aynı zamanda Başbakan Erdoğan ve hükümeti olduğu açıkça görülüyor. Her zaman söylüyorum, Türkiye bağnazlığıyla değil modernliği ile kadına verdiği değer ile, insanlara tanıdığı özgürlüklerle gündemde olmalı. Böyle olmadığı taktirde Erdoğan Hükümeti ve Türkiye tüm dünyada marjinal gösterilmeye çalışılıyor. Bir anlamda Erdoğan'dan yasal bir Üsame Bin Ladin, Türkiye'den ise bir tür İran, Hizbullah veya Hamas çıkarılmaya çalışılıyor.

Burada yapılan kirli operasyon Türkiye'yi yönlendirenlerin uluslararası camiada “güvenilmez, iş yapılmaz siyasetçiler” ve “Radikal İslamcılarla işbirliği yapan liderler” oldukları imajını yaratmaktır. Burada asıl düşürülmek istenenin Hakan Fidan değil Tayyip Erdoğan olduğu ortadadır. Gezi Parkı olaylarında bu hedefini başaramayan batı dünyası şimdi yeni yeni kirli planlarla ortaya çıkıyor ve sürekli yeni denemeler yapıyor.

Şimdi ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye hakkında hangi düzeni kurarlarsa kursunlar yine de Türkiye'yi bölmeyi ya da tekrar güdüme almayı başaramayacaklar. Çünkü Türkiye artık çok sağlam bir felsefi temele oturmuş durumda. Türkiye'de Darwinizm ve Materyalizm darmadağın oldu. Dolayısıyla komünist-Marksist düşüncenin eli ayağı kırıldı. Hükümet bu yüzden şu anda rahat, halk inançlı ve hükümete güveniyor. Ama Türkiye'de Darwinizm ve Materyalizm yıkılmasaydı hükümetin felsefi ayağı çürük olsaydı, o zaman anında yıkılırdı. Tıpkı Demirel döneminde, Demokrat Parti döneminde olduğu gibi. Hükümetler hep Menderes döneminde, Özal döneminde havada oldular, en ufak bir rüzgârda devrilecek gibiydiler. Her zaman batıdan medet umup gözlerini onlara dikip, onların önünde hazır olda durdular. Batı dünyasından emir aldılar ve işleri bittiğinde de değiştirildiler. Ama şu anda hükümet sağlam, çünkü zemin sağlam.

Şu anda Türkiye'nin uygulaması gereken çok akılcı adımlar var. Amerika'nın rahatsız olmasının nedeni Türkiye'nin İsrail politikasındaki sertliktir. Türkiye'nin İsrail ile arasını daha iyi bir hale sokması gerekiyor. Türkiye ilişkileri daha olgun, daha merhametli, daha güzel hale getirmesi gerekiyor.  Bu son derece hayati bir konu. Türkiye büyüklük ruhuyla hareket etmeli, merhamet etmeli, affedici olmalı. Politikasını olumlu yönde mutlaka değiştirmeli. Bunun dışında hükümet bağnazlığa karşı olduğunu mutlaka göstermeli. Dünyanın önüne son derece modern bir görünüşle çıkmalı. Kadınlara alabildiğine özgürlük tanınmalı. Çünkü batı dünyasının en çok çekindiği konu bağnazlık ve yobazlık. Türkiye için bunu koz olarak kullanmalarına izin vermemek lazım.

Hakan Fidan hakkında son bir söz söylemek gerekirse Hakan Fidan son derece güvenilir ve yiğit bir insan. Bu konuda kimse yanlış fikirlere kapılmasın. Vatanını, milletini seven, İttihad-ı İslam'ı isteyen bir insan. Tüm dünyanın üzerine gelmesinden de ne kadar haklı bir yolda olduğu ortada zaten…

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 4263 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com