Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hain B.A !

A+A-

Dün akşam henüz 12 yaşındaki kızım Ceylin heyecanla yanıma gelip birşey anlatmak istediğini söyledi. Doğallayın, bir baba olarak ilk aklıma gelen şey, konunun okuldaki dersleri ya da benden isteyeceği yeni bir teknolojik aygıt olduğuydu. Günün tüm yorgunluğuna rağmen pür dikkat dinlemeye koyuldum ancak mesele başkaymış;

-Baba, bugün arkadaşım B.A, kız arkadaşım C.S' ye duyduğu aşkı benim kendisine anlatmamı ve bu konuda ona yardımcı olmamı istedi. Ben de gidip C.S' yle konuştum bu durumu ve çok mutlu oldular. Ne güzel değil mi ?

Haydiiiiii... He kızım he, çok güzel....

Babalık refleksiyle ilk akla gelenler şunlar; Yarın okula giderim, B.'yi teneffüste yakalarım. "Ulan oğlum, aracılık için kızımdan başkasını bulamadın mı ! Sen benim kızımın o körpecik aklına bu fikirleri nasıl sokarsın ha !" gibi son derece nazik ve bana yakışan asil ifadelerle kendisini uyarırım.

Kendisine bir yıl kadar yetecek kadar korkuyu toplu şekilde alan B.A, göz yaşları içinde benden özür diler ve sonraki yaşamında felsefeye yönelerek bu hayattan elini eteğini çeker.

Yok yok, şöyle daha iyi olur;

Bir şekilde B.A'nın babasının telefon numarasına ulaşır, kendisini ararım. Adam ilk başta ürkmesin diye hal hatır sorar, ülkenin siyasi, ekonomik ahvalinden dem vurup, bu sohbeti daha rahat yapabileceğimiz bir kuytuya kendisini davet ederim.

Buluşma günü sabah kahvaltı etmem ki tüm sinirim tepemde toplansın. Adam gelir, şiveme çeki düzen vererek başlarım konuşmaya;

" Bak gardaş, o kaşmer oğluna söyle kendi işini kendisi görsün yoksa size teessüf etmek zorunda kalırım ! "

Ne olursa olsun nezaketten ödün vermem, merak etmeyin...

Bu makul fikirler köşe kapmaca oynarken zihnimde, olgun bir babanın yapması gerektiği gibi, önce bizimkiyle konuşayım dedim sakince;

-Güzel kızım, siz bu konularla ilgilenmek için henüz çok küçüksünüz. Hem sen neden böyle bir aracılık görevi üstleniyorsun ki, ne gerek var şimdi buna ?

Çok pis cevap verdi bana eşşoğlueşşek ama ya;

-Baba, ikisi de benim çok değer verdiğim arkadaşlarım. Böyle bir konuda yanlarında olduğumu göstermek zorundaydım. Arkadaşlık bunu gerektirir...

Güler misin ağlar mısın ?

Arkadaşlığın ne demek olduğunu bu yaşta öğrenmiş olmaları ne kadar sevindiriciyse, gözümüzde hep çocuk olarak kalacak veletlerin bu kadar hızlı büyüyor olmaları bir o kadar tedirgin edici.

Benim gibi medeni görünümlü bir babanın içindeki kıroyu keşfetmesi ise dehşet verici :)))

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT