1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Güvenç Kurtar'mı Diyarbakırspor'u Kurtaracak?
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Güvenç Kurtar'mı Diyarbakırspor'u Kurtaracak?

A+A-

Pazar günü maçı izlemek üzere Ankara yollarındayız. Git git bitmek bilmeyen bir yolun sonunda, Şükürler olsun Yenikent Asaş stadındayız. … 
Futbolcular sahada ısınma hareketleri yapıyor, içim bir tuhaf, hatta kıpır kıpır…
Bu maçı kazanıp iyice bir haykırmak geliyor içimden, çok mu şey istiyorum acaba.
Sonra gazeteci arkadaşlarımızla sohbet ederken Diyarbakır'ın galibiyeti üzerine sohbet ediyoruz.

Maç başladı, ilk 15 dakika Diyarbakırspor öyle bir futbol oynuyor ki “Evet” diyoruz biz bu ligde kaldık diye…
Sonra mı, sapır sapır dökülmeler başlıyor, 5-4-1 formatında oynayan takım, resmen Gaziantepspor'a gel de at kardeşim diye açık davetiye çıkarıyor.
Gaziantep'te yakaladığı pozisyonları maalesef affetmedi.
Kendi parasının hesabını yapan, GÜVENÇ hoca heralde taktik vermeyi unuttu. Bağırıp çağırıyor ama, futbolcular bırakın uymayı seslerin yankılandığı stadyumda duymamazlıktan bile gelenler var. Çünkü adama olan inanç sıfırın altında.

Maç sonrası açıklamaları havaalanında okuyunca hayretler içinde kaldım. Öyle ki bir an acaba başka bir maça mı gittik diye, kendi kendime düşündüm. Sonra yahu bu adam bizimle dalga mı geçiyor, yoksa adam mı seçiyor, bir şeyler kafamı kemirip durdu.

Bay Kurtar diyor ki, Diyarbakırspor çok iyi futbol oynadı. Hakem dahil herkes hakkını mı yedi. Hadi ordan kardeşim her şey ortadaydı. Penaltıların, hakemin şunun, bunun  arkasına kimse sığınmasın, sanki herkes işini iyi yapmıştı da, bir tek Tolga Özkalfa'mı suçluydu. Bu işler maalesef insanın geniyle alakalı bir şey olsa gerek, başarısızlık halinde hemen birilerine sarıl dur bakalım.  Örneğin  TFF'yi ziyaret ettikten sonra Çetin Sümer'in açıklamaları, “Biz hakkımızı Meclis'te, UEFA'da hatta FİFA'da arayayacağız”diye açıklamalar yapmış. Yahu güzel kardeşim bu açıklamalara artık kim inanır biliyormusun KADİR İNANIR…

Hadi git ara ne duruyorsun HELVA yapsana…
Bu arada Sümer biz bu ligin hastası değiliz diyor, yakışır mı Başkan'a böyle bir açıklama, sen rahat ol, Diyarbakırlılar da emin ol ki, senin hastan değil. yani aman yaman, bırakma bizi Çetin SÜMER diye feryat figan iki gözleri iki çeşme ağlamıyorlar. Şunu merak ediyorum yönetimde ki aklı başındaki insanlar hiç mi bu adamı uyarmıyorlar bari sus millet seni bişiy biliyor zannetsin diye…
Neyse gelelim Galatasaray maçına bence maç öncesi küsen futbolcuların bir kısmının acilen geri getirilmesi gerekir. Çünkü çok önemli bir maç en azından bundan sonraki maçları kurtarma açısından önemli.
Birde madalyonun diger tarafına bakalım.
Bazıları vardır üç maymunu oynarlar. Gerçekten bilmezler, anlamazlar… Bunlar tehlikeli değildir. Bunların tehlikeli olanları ise, bilmedikleri veya anlamadıkları halde bildiğini zannedenlerdir. Bunlarla uğraşmak çok zordur. İddia ederler, inat ederler ve saplantılarından asla vazgeçmezler! İkna olmazlar. Laftan da anlamazlar. Patinaj yapıp dururlar! Bir de bunların daha tehlikelisi vardır. Kimdir onlar;
Bildikleri halde gerçeği ya gizleyen ya da söylemeyenler!... İşte asıl bela bunlardır. Her yerde prim yaparlar ve her devrin adamı olurlar.
Diğer iki sınıf ya cehaletlerinden böyledirler ya da inatlarından... Ama bu son zümre sinsi ve plancıdır. Allah bizleri onların şerrinden emin eylesin...
Nerden girdin bu konuya, ya da ne alakası var canım şimdi diyecekseniz hemen cevap vereyim. Yaşamın ortasında bizler, ister spor olsun isterse farklı bir konu, eğer meseleye vakıf isek, meramımızı anlatma adına Allah'tan başka hiç kimseden korkmayız. Acizane bizler burada doğru bildiğimiz ne varsa söylemekle mükellefiz.
Bir hastalığa yakalanmışız ve Diyarbakırspor'lu olmuşuz. Telefon numaramızın son rakamlarından tutun, şifrelerimize kadar 21 dolu. Hatta arabalarımızın plakalarımıza kadar. Nerede biz Diyarbakır sedası duysak kulak kesiliriz, nerede bir Diyarbakır yazısı görsek içimiz parlar ve nerede Yeşil-Kırmızı renklere rastlasak bizim renkler olarak biliriz. Ya bu insanlar haklarını helal etmezlerse nolur.
Bir düşünün ama lütfen…

Bu arada geçen yazımda dile getirdiğim, bazı iddialar ve ortalıkta dolanan Fadıl Akgündüz olayı ile alakadar, Diyarbakırspor yöneticilerinden Halit Ensarioğlu arayarak, kendisinin Akgündüz ile alakalı hiç bir oluşumda olmadığı bu konu ile alakalı hiç bir görüşmesinin olmadığını söyledi. Bizde objektiflik adına bu söylediklerini aynen yazdık.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum