28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Eyyüp ARAS


GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ

21 Nisan 2009 07:36

 

Gerçi, Genel Yayın Yönetmenimiz “abi, sen sporla alakalı yazılar yazma o işi yapan arkadaşlarımız var, sen güncel konularda bizlere yardımcı ol yeter” demişti, ama, kendimi tutamadım içim içimi yiyor Diyarbakırsporumuzu yazmak, heyecanımı sizlerle paylaşmak adına duygularımı ifade etmek hissi büsbütün sardı bedenimi.

Evet…! Geliyoruz hem de gümbür gümbür. Acısıyla, tatlısıyla Süper Lig yolunda yaşanan bir çok engelleri bir bir atlayarak kapısına dayanmış vaziyetteyiz. İnşallah herhangi bir aksilik olmazsa bu iş bitti ve önümüzdeki yıl Diyarbakırımızı temsilen Diyarbakırsporumuz artık Süper Lig’de mücadelesini sürdürecektir. Hepimize hayırlı olsun diyelim.

Tabiri caizse biz bu yola baş koymuştuk ve hedefimizi en başta belirlemiştik. Ancak; bir çok olumsuzluklar her zaman olduğu gibi bu yılda devam etti. Yönetim uyuşmazlıkları, değişiklikleri, maddi imkansızlıklar, oyuncu ücretleri, FİFA’ lık davalar, ödenmeyen bonservis ücretleri v.b.gibi bir çok nedenler. Fakat hiçbiri inandığımız yolda bizi geri çeviremedi, hedefimizden bizleri asla saptıramadı. Emeği geçenleri burada ve huzurlarınızda bir kez daha tebrik ediyor alınlarından öpüyorum. Çok çileler çekildi, gözyaşları döküldü ama sonunda da her şeye değdi işte.

Diyarınsesi.ORG sitemiz bu konuda hiç durmadı, gerek eleştirisel olsun gerek destek anlamında olsun sürekli Diyarbakırlıların, Diyarbakırsporun, yönetimin ve oyuncuların yanında oldular yazılı ve görsel ve sanal yayınlarla desteklerini sürdürdüler, sorunları birebir Yönetim ve Başkanlarla görüşüp dile getirerek röportajlar gerçekleştirilip yalnız bırakılmadılar her şeyi yerinde ve zamanında halletmeye koyuldular ve hiçbir olumsuzluğun büyümesine, kişiselleşmesine fırsat vermediler keza, Diyarbakırsporun zararına olabilecek saha içi ve saha dışı provokasyonlara da asla mahal vermediler ve taraftarın gerçek sesi oldular. İşte gerçek Diyarbakırlılık bu arkadaşlar, gerçek fedakarlılık budur.

Yanlış anlaşılmasın, bu yapılanlar herhangi bir çıkar ve menfaat için değil, bu konuda asla ve asla herhangi bir maddi beklenti içerisine girilmedi ve hiçbir zaman girilmezde. Olayda  amaçlanan ve gerçek hedef, görülmemiş bir dayanışmayı ve duruşu dosta-düşmana sergilemek, örnek olmaktır her Diyarbakırlının yapması gerektiği gibi.

Şimdi büyük bir aksilik olmazsa Süper Lig’deyiz diyebiliriz. Buraya kadar her şey tamam ancak, bundan sonra ne olacak onları düşünmek ve bir bir uygulamak zorunluluğu bulunmaktadır. Nedir bunlar dersek eğer en başta tesisleşme, kalıcı ve sorunsuz bir yönetim, gerekli alt yapı çalışmaları, doğru ve isabetli transferler ve gerçek bir taraftar kitlesinin oluşturularak bunların bilinçleştirilmesi aktif görevler verilmesi gibi sayamayacağım bir çok nedenler.

Bir takımın takım olabilmesi için vazgeçilmez unsurlar bunlardır ve bunu en kısa zamanda ivedi olarak sağlamak ve hayata geçirmek için gerekli çalışmalara şimdiden başlamak ilk görevlerden biridir.

Bölgemiz insanının ve Diyarbakır halkının 3 yıllık özlemi sona ermekte ve her kesim bunu özlemle bekliyor ve istiyordu. Çok şükür beklentimiz de gerçekleşti. Bize yakışan her zaman olduğu gibi takımımıza her zamankinden daha fazla destek olmak gerçek taraftar olmaktır. Dışardan ahkam kesmemek ve seyirci kalmamaktadır. Çünkü, bizleri daha şimdiden bir çok zorluklar beklemektedir bu bilinç altında hareket etmeliyiz ve takımımızı yalnız bırakmamalıyız.

 

Selam ve Dua ile.

        

Bu yazı toplam 1000 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com